Wakix

Wakix to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu narkolepsji, stanu charakteryzującego się nadmierną sennością w ciągu dnia lub nagłymi napadami snu. Lek ten działa poprzez stymulację receptorów histaminowych w mózgu, co prowadzi do zwiększenia czujności i poprawy funkcjonowania w ciągu dnia. Wskazania do stosowania Wakix obejmują narkolepsję u dorosłych z występowaniem lub bez występowania katapleksji.

Walsartan Krka

Walsartan Krka to lek, który zawiera substancję czynną walsartan. Jest to lek przeciwnadciśnieniowy, który działa poprzez blokowanie efektów angiotensyny II, substancji wytwarzanej w organizmie człowieka, która powoduje skurcz naczyń krwionośnych i podnosi ciśnienie krwi. Walsartan Krka jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca. Jest dostępny na receptę.

Wamag

Wamag

Wamag to syrop, który zawiera jony wapnia i magnezu. Jest stosowany w celu profilaktyki i uzupełniania niedoborów tych składników w organizmie. Dawkowanie dla dzieci od 2 do 5 roku życia wynosi 2-3 razy po 5 ml na dobę, dla dzieci od 6 do 12 lat – 2-3 razy po 10 ml na dobę. Lek jest dostępny bez recepty.

Wamlox

Lek Wamlox zawiera dwie substancje czynne: amlodypinę i walsartan. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Substancjami czynnymi leku są: amlodypina i walsartan. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu) oraz 80 mg walsartanu. Lek jest dostępny na receptę.

Wapń + Witamina D3 Calcimed

Wapń + Witamina D3 Calcimed to lek, który zawiera wapń i witaminę D3. Wapń jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, układu nerwowego oraz dla prawidłowego przebiegu procesu krzepnięcia krwi. Witamina D3 wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Preparat jest zalecany dla osób dorosłych w celu uzupełnienia codziennej diety w wapń i witaminę D3. Jest dostępny bez recepty.

Warfin

Warfin to lek przeciwzakrzepowy, który jest antagonistą witaminy K. Zawiera substancję czynną o nazwie warfaryna. Jest stosowany w profilaktyce i leczeniu zakrzepicy żył głębokich oraz zatorowości płucnej. Warfin jest również stosowany do wtórnego zapobiegania zawałowi serca oraz zapobiegania powikłaniom zakrzepowo-zatorowym, takim jak udar czy zator w krążeniu obwodowym, po zawale serca lub w przypadku migotania przedsionków, patologii zastawek serca i po protezowaniu zastawek serca. Lek jest dostępny na receptę.

Wartec

Wartec to krem zawierający podofilotoksynę, substancję o właściwościach przeciwwirusowych. Jest stosowany w miejscowym leczeniu brodawek występujących na skórze zewnętrznych narządów płciowych i okolic odbytu. Lek jest dostępny na receptę. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Wasedoc

Wasedoc to lek przeciwzakrzepowy, który zawiera substancję czynną dabigatran eteksylan. Działa poprzez blokowanie substancji w organizmie odpowiedzialnej za powstawanie zakrzepów krwi. Jest stosowany u dorosłych w celu zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych, jeśli występuje forma nieregularnego rytmu serca zwana migotaniem przedsionków niezwiązanym z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka. Lek jest również stosowany do leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobiegania powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc. Lek ten jest dostępny na receptę.

Węgiel leczniczy (Norit)

Węgiel leczniczy (Norit) to lek pochodzenia roślinnego, który wykazuje silne właściwości adsorpcyjne. Jest wskazany do stosowania w przypadku biegunek, nieżytów jelit, wzdęć oraz nadmiernej fermentacji jelitowej. Może być również stosowany pomocniczo w leczeniu zatruć substancjami toksycznymi, z wyjątkiem zatruć cyjankami, mocnymi kwasami i zasadami. Lek jest dostępny bez recepty.

Węgiel leczniczy Microfarm

Węgiel leczniczy Microfarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – węgiel aktywny. Dzięki swoim silnym właściwościom adsorpcyjnym, jest stosowany w leczeniu biegunek, niestrawności i wzdęć. Może być również używany w zatruciach lekami i innymi substancjami chemicznymi, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

Węgiel leczniczy VP

Węgiel leczniczy VP to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – węgiel aktywny. Jest stosowany w leczeniu biegunek, niestrawności i wzdęć. Po podaniu doustnym wiąże różne substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, co uniemożliwia ich wchłonięcie. Może być również stosowany w przypadku zatruć lekami i innymi związkami chemicznymi, ale tylko po porozumieniu z lekarzem.

Welbox

Welbox to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną bupropion. Lek ten jest dostępny na receptę i jest stosowany w leczeniu dużych epizodów depresji u osób dorosłych. Działa poprzez oddziaływanie na substancje chemiczne w mózgu, takie jak noradrenalina i dopamina, które są związane z depresją.

Wellbutrin XR

Wellbutrin XR to doustny lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną bupropion. Lek ten jest stosowany w leczeniu dużych epizodów depresji. Bupropion działa poprzez selektywne hamowanie neuronalnego wychwytu amin katecholowych (noradrenaliny i dopaminy), co przyczynia się do jego działania przeciwdepresyjnego. Wellbutrin XR jest dostępny na receptę.

Wilate

Wilate to lek zawierający ludzki czynnik krzepnięcia i czynnik von Willebranda, które są dwiema substancjami biorącymi udział w procesie krzepnięcia krwi. Jest dostępny w postaci proszku i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do wstrzykiwań. Lek jest stosowany w leczeniu hemofilii A oraz w profilaktyce i leczeniu krwotoków lub krwawień powstających w trakcie zabiegów operacyjnych w przypadkach choroby von Willebranda, gdy leczenie desmopresyną w monoterapii jest nieskuteczne lub przeciwwskazane. Wilate jest dostępny na receptę.

Willfact

Willfact to lek zawierający substancję czynną lepirudynę, która jest bezpośrednim inhibitorem trombiny. Jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu powstawaniu zakrzepów krwi u pacjentów z poważnymi zaburzeniami krzepnięcia. Willfact jest dostępny na receptę.

Wilzin

Wilzin to lek zawierający cynk w postaci dwuwodnego octanu cynku. Jest stosowany w leczeniu choroby Wilsona, która polega na zaburzeniu metabolizmu miedzi. Lek działa poprzez blokowanie wchłaniania jelitowego miedzi oraz indukowanie wytwarzania metalotioneiny obecnej w komórkach nabłonka jelit. Wilzin jest wydawany na receptę.

Witagin

Witagin to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek wspomagający w stanach zmęczenia i wyczerpania fizycznego oraz w okresie rekonwalescencji. Zawiera zestaw witamin i minerałów, które uzupełniają niedobory tych związków powstałe z różnych przyczyn, takich jak niedożywienie, niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania czy zwiększone zapotrzebowanie. Lek jest dostępny bez recepty.

Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru

Witamina C 1000 Teva O Smaku Cytrynowym, Bez Dodatku Cukru to suplement diety w postaci tabletek musujących o smaku cytrynowym. Jest szczególnie polecany w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C. Zalecana porcja to 1 tabletka dziennie, rozpuszczona w 200 ml wody. Produkt jest dostępny bez recepty.

Witamina C monovitan

Witamina C Monovitan to lek dostępny bez recepty, który zawiera witaminę C, znaną również jako kwas askorbowy. Witamina C pełni kluczową rolę w wielu procesach metabolicznych, takich jak syntezowanie kolagenu, hormonów i wchłanianie żelaza. Lek jest stosowany w stanach niedoboru witaminy C, takich jak szkorbut, oraz w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, na przykład podczas infekcji wirusowych i bakteryjnych, rekonwalescencji, intensywnego wysiłku fizycznego czy palenia tytoniu.

Witamina C Synteza

Witamina C Synteza to lek w postaci kapsułek, który zawiera kwas askorbinowy, znanego również jako witaminę C. Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, która bierze udział w wielu procesach metabolicznych w organizmie człowieka. Witamina C uczestniczy w procesach utleniania i redukcji zachodzących w komórkach organizmu, a także bierze udział w biosyntezie kolagenu. Preparat jest dostępny bez recepty i jest stosowany w stanach niedoboru witaminy C w organizmie, osłabienia odporności, a także w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, takich jak przeziębienia czy zakażenia górnych dróg oddechowych.

Woda do wstrzykiwań Baxter

Woda do wstrzykiwań Baxter to lek dostępny na receptę, który jest stosowany jako rozpuszczalnik do sporządzania leków przeznaczonych do podawania pozajelitowego. Woda do wstrzykiwań nie powinna być podawana sama, a jej zastosowanie zależy od leków, które są w niej rozpuszczane. Należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania do stosowania dodawanych leków. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Woda do wstrzykiwań Braun

Woda do wstrzykiwań Braun to jałowa woda do wstrzykiwań, która służy jako rozpuszczalnik do sporządzania leków podawanych bezpośrednio do żyły (do podawania pozajelitowego). Jest stosowana do rozcieńczania i rozpuszczania leków do podawania pozajelitowego. Dawkowanie i czas stosowania zależą od zaleceń dla rozpuszczanego lub rozcieńczanego preparatu leczniczego. Produkt jest dostępny na receptę.

Woda do wstrzykiwań CSL Behring

Woda do wstrzykiwań CSL Behring to specjalny rodzaj wody stosowany w medycynie. Jest to jałowa woda, która nie zawiera żadnych bakterii ani innych mikroorganizmów, które mogłyby zagrażać zdrowiu pacjenta. Stosuje się ją do rozpuszczania i rozcieńczania innych produktów leczniczych, które wymagają zmieszania z wodą przed podaniem. Woda do wstrzykiwań jest stosowana w wstrzyknięciach i infuzjach (kroplówka) do żył, mięśni lub innych tkanek w ciele pacjenta. Jest dostępna na receptę.

Woda do wstrzykiwań Fresenius

Woda do wstrzykiwań Fresenius to jałowy płyn, wolny od pirogenów (substancji wywołujących gorączkę). Jest przeznaczony do sporządzania roztworów do podawania dożylnego. Stosuje się go także do rozcieńczania gotowych koncentratów elektrolitowych. Woda do wstrzykiwań Fresenius jest dostępna na receptę. Wskazaniem do stosowania jest pozajelitowe uzupełnianie płynów oraz rozcieńczanie i rozpuszczanie koncentratów elektrolitów i preparatów.

Woda utleniona

Woda utleniona to 3-procentowy roztwór nadtlenku wodoru, który ma działanie bakteriobójcze, wybielające i odnawiające. Stosuje się go do przemywania ran powierzchniowych jako środek bakteriobójczy. Wydzielający się tlen tworzy pianę i oczyszcza zaschłe, zropiałe rany, rozpulchnia strupy. Woda utleniona jest dostępna bez recepty.

Woda utleniona 3%

Woda utleniona 3% to preparat dostępny bez recepty, który jest stosowany do dezynfekcji ran, zadrapań i otarć. Wydzielający się tlen tworzy pianę i oczyszcza zaschłe, zropiałe rany, rozpulchnia strupy. Można go również stosować do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych. Preparat jest dostępny w postaci płynu do stosowania na skórę oraz w jamie ustnej.

Woda utleniona APTEO MED

Woda utleniona APTEO MED to produkt przeznaczony do przemywania ran jako środek odkażający. Rozcieńczony roztwór stosowany jest również do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych. Jest dostępny bez recepty.

Woda utleniona Gemi

Woda utleniona Gemi

Woda utleniona Gemi to preparat dostępny bez recepty, który zawiera nadtlenek wodoru. Jest to płyn do stosowania na skórę oraz w jamie ustnej. Głównym zastosowaniem jest przemywanie ran powierzchniowych jako środek bakteriobójczy. Wydzielający się tlen tworzy pianę i oczyszcza rany. W stomatologii, jest stosowany do przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Woda wapienna

Woda wapienna to płyn do stosowania na skórę, który działa ściągająco, antyseptycznie, neutralizująco na kwasy, wysuszająco i przeciwzapalnie. Jest stosowany zewnętrznie na skórę w łagodnych stanach zapalnych. Preparat zawiera substancję wodorotlenek wapnia. Woda wapienna jest dostępna bez recepty.

Wodoru nadtlenek 3%

Wodoru nadtlenek 3% to preparat w postaci płynu do stosowania na skórę oraz w jamie ustnej. Jest stosowany do przemywania ran powierzchniowych jako środek bakteriobójczy. Wydzielający się tlen tworzy pianę i oczyszcza mechanicznie zropiałe rany. Preparat jest dostępny bez recepty.

Wodoru nadtlenek 3% „Laboratorium Galenowe Olsztyn”

Wodoru nadtlenek 3% “Laboratorium Galenowe Olsztyn” to płyn przeznaczony do miejscowego przemywania ran oraz płukania jamy ustnej1. Ponadto, preparat może być stosowany do płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych i chorobach przyzębia1. Środek zawiera 3% roztwór nadtlenku wodoru, który odpowiada za jego działanie bakteriobójcze1.

Wolarex

Wolarex to lek zawierający lewotyroksynę sodową, syntetyczną formę hormonu tarczycy. Jest stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy, zapobieganiu nawrotom po chirurgicznym usunięciu wola obojętnego, leczeniu wola obojętnego oraz terapii zastępczej i supresyjnej złośliwego raka tarczycy. Wolarex jest dostępny na receptę.

Woodward’s Gripe Water

Woodward’s Gripe Water to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w objawowym leczeniu kolki brzusznej u niemowląt od pierwszego miesiąca do pierwszego roku życia. Lek ten charakteryzuje się napadowymi objawami wzdęcia brzucha i niepokoju. Składniki aktywne to bezterpenowy olejek z nasion kopru i wodorowęglan sodu. Olejek koprowy działa wiatropędnie, ułatwiając usunięcie nagromadzonych gazów trawiennych będących przyczyną kolki niemowlęcej.

Worykonazol Synthon

Worykonazol Synthon to lek przeciwgrzybiczy z grupy pochodnych triazolu. Jego mechanizm działania polega na hamowaniu enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę ergosterolu, jednego ze składników budujących błonę komórkową grzyba. Worykonazol stosuje się w leczeniu poważnych zakażeń grzybiczych, takich jak inwazyjna aspergiloza, kandydemia u pacjentów bez neutropenii, poważne, oporne na działanie flukonazolu inwazyjne zakażenia Candida (włącznie z C. krusei), poważne zakażenia grzybicze wywołane przez Scedosporium spp. i Fusarium spp. Lek jest dostępny na receptę.

Wynzora

Wynzora to lek stosowany w leczeniu łuszczycy plackowatej u dorosłych. Jest to lek dostępny na receptę, który zawiera w swoim składzie substancje czynne: kalcytriol i betametazon. Kalcytriol jest formą witaminy D3, która pomaga kontrolować tempo wzrostu komórek skóry. Betametazon jest sterydem, który zmniejsza zaczerwienienie, obrzęk i świąd skóry. Lek ten jest stosowany na skórę.

Leki na literę W to różne środki, które pomagają ludziom na różne problemy ze zdrowiem. Niektóre z nich są naturalne, a niektóre sztuczne. Niektóre z nich są na receptę, a niektóre bez recepty. Niektóre z nich są w tabletkach, a niektóre w maściach lub kroplach.

Leki na literę W mają różne działania i zastosowania. Niektóre z nich pomagają na:

 • zakażenia skóry i błon śluzowych
 • brodawki i kurzajki
 • nerwy i bezsenność
 • opryszczkę
 • zdrowe kości i zęby
 • alergie
 • depresję
 • padaczkę
 • zakrzepy krwi
 • nadciśnienie
 • cukrzycę
 • nudności i wymioty
 • ból
 • astmę
 • wrzody
 • jaskrę
 • anemię
 • osteoporozę
 • i wiele innych

To tylko ogólny opis kategorii z lekami na literę W. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych lekach z tej kategorii, możesz skorzystać z wyszukiwarki leków na naszej stronie. Znajdziesz także pełne ulotki, opinie, ceny i dostępność leków w aptekach.