Konsultacja merytoryczna:

Woodward’s Gripe Water

Woodward’s Gripe Water jest doustnym płynem, zawierającym bezterpenowy olejek z nasion kopru włoskiego i sodu wodorowęglan. Olejek koprowy ma działanie wiatropędne, ułatwia usunięcie nagromadzonych gazów trawiennych będących przyczyną kolki niemowlęcej. Sodu wodorowęglan jest środkiem o działaniu zobojętniającym kwaśny sok żołądkowy. Połączone działanie obu substancji czynnych znosi objawy kolki u niemowląt.

Wskazania do stosowania
Objawowe leczenie kolki brzusznej u niemowląt od pierwszego miesiąca do pierwszego roku życia, charakteryzującej się napadowymi objawami wzdęcia brzucha i niepokoju.

Jaki jest skład Woodward’s Gripe Water, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są olejek z nasion kopru i sodu wodorowęglan.

Substancje pomocnicze to:
Glicerol
Maltitol ciekły
Glikol propylenowy
Sodu nipasept, o składzie:
metylu parahydroksybenzoesan sodowy
etylu parahydroksybenzoesan sodowy
propylu parahydroksybenzoesan sodowy
sodu parahydroksybenzoesan
Disodu edetynian
Woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Woodward’s Gripe Water – jak stosować ten lek?

Niemowlęta poniżej 1 miesiąca życia:
Nie stosować.

Niemowlęta od 1 do 6-go miesiąca życia:
Doustnie 5 ml płynu (1 łyżeczka od herbaty).
W razie konieczności dawkę można powtarzać podczas karmienia, lub po karmieniu, do 6 razy w ciągu doby.

Niemowlęta od 6 do 12-go miesiąca życia:
Doustnie 10 ml płynu (2 łyżeczki od herbaty).
W razie konieczności dawkę można powtarzać podczas karmienia, lub po karmieniu, do 6 razy w ciągu doby.

Dzieci powyżej pierwszego roku życia:
Stosowanie leku nie jest właściwe.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Stosowanie leku nie jest właściwe.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie podania dziecku większej dawki leku, niż zalecana, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Woodward’s Gripe Water – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Woodward’s Gripe Water w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie dotyczy.

Ulotka Woodward’s Gripe Water – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

WOODWARD’S GRIPE WATER, płyn doustny, (0,46 mg + 10,5 mg)/ml (Foeniculi semen oleum + Natrii hydrogenocarbonas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Woodward’s Gripe Water m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

WOODWARD’S GRIPE WATER, płyn doustny, (0,46 mg + 10,5 mg)/ml (Foeniculi semen oleum + Natrii hydrogenocarbonas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Woodward’s Gripe Water?

Cena Woodward’s Gripe Water i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Woodward’s Gripe Water.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Woodward’s Gripe Water? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

PHYSIOMER HYPERTONIC to preparat, który nie tylko rozrzedza wydzielinę znajdującą się w nosie, ale również wspomaga jego oczyszczanie z zanieczyszczeń. Działa także nawilżająco i udrażniająco.

Uzupełnianie codziennej diety w beta-glukan wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Suplement diety Aliness Beta Glukan 250mg zawiera składnik pozyskiwany z drożdży piwowarskich Saccharomyces cervisiae – Yestimun Beta-Glucan.

Suplement diety ProCreative WOMAN jest rekomendowany dla kobiet, które chcą zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Preparat uzupełnia codzienną dietę w składniki wspierające utrzymanie prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji…

Kompleks aminokwasów rozgałęzionych w optymalnej proporcji 2:1:1 uzupełniony o taurynę i glutaminę! Suplement diety Allnutrition BCAA Max Support o smaku czarnej porzeczki (Black Currant) polecany jest dla osób, które intensywnie trenują!

Mleko następne oparte na mleku kozim Capricare 2 przeznaczone do podawania niemowlętom od 6. miesiąca życia. Preparat jest kompletny pod względem składników odżywczych, ma przyjemny, łagodny smak. Produkt przebadany klinicznie.

Lek jako substancję czynną zawiera naturalny surowiec roślinny, czyli wyciąg z kozłka lekarskiego. Tabletki Baldivian Noc są stosowane w terapii zaburzeń snu, przy czym optymalny efekt leczniczy widoczny jest po 2-4 tygodniach zażywania leku.

Skład preparatu tworzą cztery podstawowe elektrolity uzupełnione o glukozę. Suplement diety Jonolit Jony to tabletki musujące o smaku pomarańczowym do rozpuszczania w wodzie. Preparat stosuje się w stanach odwodnienia organizmu np. w upalne dni.

Preparat dla osób, które chcą uzupełnić swoją dietę w składniki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie serca. Suplement diety w płynie EstroVita Cardio zawiera kompozycję kwasów Omega 3-6-9 oraz lecytynę i witaminy: D…

Suplement diety Lizak Cholinex zawiera cenne ekstrakty z plechy porostu islandzkiego i korzenia prawoślazu lekarskiego. Preparat polecany jest dla dzieci powyżej 3. roku życia jako uzupełnienie diety w składniki, które działają kojąco na gardł…

Lek o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Apteo Med zawiera w każdej tabletce 500mg paracetamolu. Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia oraz gorączka np. w przebiegu przeziębienia.

Glukometr ABRA SMART BT urządzenie do samokontroli poziomu glukozy we krwi, charakteryzuje się wysoką dokładnością i precyzją pomiaru. Zastosowaniem technologii biosensorycznej i komunikacja bezprzewodowa Bluetooth to dodatkowe zalety ABRA SMART BT.

W składzie suplementu diety Clarvox Propolis smak pomarańczowy zawarto witaminę C oraz standaryzowany na zawartość polifenoli ekstrakt z propolisu. Preparat polecany do stosowania w przypadku suchości jamy ustnej, chrypki i drapania w gardle.

Bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych – suplement diety Omega-3 1000mg. Jedna kapsułka zawiera aż 330mg EPA i 220mg DHA, czyli składników, które pomagają zachować prawidłowe widzenie oraz właściwą pracę serca.

Bardzo wysoka zawartość kwasów Omega-3, a do tego porcja witaminy D i E. Suplement diety Moller’s Forte pomaga uzupełnić dietę w cenne kwasy EPA i DHA, przeznaczony jest dla dorosłych i dla dzieci powyżej 6. roku ż…

Niektóre pokarmy oraz brak aktywności fizycznej mogą skutkować zaburzeniem rytmu wypróżnień. Suplement diety Movea Galena zawiera wyciągi roślinne, które wspomagają wypróżnianie, przyczyniając się do zapobiegania zaparciom.

Suplement diety Cewitan Witamina C 1000mg to duża porcja kwasu L-askorbinowego w jednej kapsułce (1000mg!). Preparat pomaga uzupełnić codzienną dietę w witaminę C, która to wspiera utrzymanie prawidłowego funkcjonowanie układu odpornościowego.

Łatwe do połknięcia kapsułki z witaminą C cechują się optymalną przyswajalnością i wysoką absorpcją. Suplement diety Max Vita C 1000 marki Colfarm polecany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w kwas L-askorbinowy.

Nie tylko nawilżenie jest ważne w codziennej pielęgnacji, ale także natłuszczenie! Dotyczy to w szczególności skóry suchej i normalnej. Natłuszczający Krem z olejem wiesiołka i nagietka nadaje się do…

Suplement diety Lacidar Intense zawiera liofilizowane bakterie kwasu mlekowego – Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium bifidum. Preparat polecany jest jako wsparcie dla organizmu m.in. w trakcie terapii antybiotykowej.

Intesta to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający unikany składnik – maślan sodu w matrycy trójglicerydowej. Preparat polecany jest w postępowaniu dietetycznym m.in. w zaburzeniach flory jelitowej.