0,9% Sodium Chloride-Braun

Lek 0,9% Sodium Chloride–Braun jest roztworem chlorku sodu podawanym dożylnie przez zestaw do infuzji. Stężenie chlorku sodu w roztworze jest zbliżone do stężenia soli w organizmie człowieka. Stosowany m.in. jako uzupełnienie płynów i elektrolitów w alkalozie hipochloremicznej, niedoborze chlorków, odwodnieniy hipotonicznym lub izotonicznym.

10% Dekstran 40 000 Baxter

10% Dekstran 40 000 Baxter to lek w postaci roztworu do infuzji, który jest stosowany we wczesnym leczeniu wstrząsu lub zagrażającego wstrząsu spowodowanego krwotokiem, oparzeniami, zabiegami chirurgicznymi lub innymi urazami. Jest to preparat krwiozastępczy, który zwiększa objętość krwi krążącej, podwyższa ciśnienie tętnicze i centralne ciśnienie żylne, przyspiesza tętno, zwiększa przepływ krwi przez naczynia włosowate. Lek jest dostępny na receptę.

6% Dekstran 70 000 Baxter

6% Dekstran 70 000 Baxter to lek w postaci roztworu do infuzji, który jest stosowany we wczesnym leczeniu wstrząsu lub zagrażającego wstrząsu spowodowanego krwotokiem, oparzeniami, zabiegami chirurgicznymi lub innymi urazami. Jest przeznaczony do użycia w sytuacjach, gdy krew pełna lub preparaty krwiopochodne nie są dostępne. Lek jest dostępny na receptę.

Accusol 35

Accusol 35 jest przeznaczony do leczenia ostrej i przewlekłej niewydolności nerek jako płyn substytucyjny w hemofiltracji i hemodiafiltracji oraz jako roztw. dializacyjny w hemodializie i hemodiafiltracji. Preparat jest głównie przeznaczony do stosowania u pacjentów z hiperkaliemią.

Actisoftin

Actisoftin to krem przeznaczony do pielęgnacji skóry w przypadku pękniętych kącików ust. Dzięki zawartości wyciągu z Onopordum acanthium stymuluje rekonstrukcję skóry w kącikach ust, wykazując działanie naprawcze i intensywnie regenerujące. Produkt regeneruje pęknięte kąciki ust, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz nawilża skórę. Jest dostępny bez recepty.

Addamel N

Addamel N to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, który zawiera pierwiastki śladowe, takie jak chrom, miedź, żelazo, mangan, jod, fluor, molibden, selen i cynk. Lek ten jest wskazany jako uzupełnienie żywienia pozajelitowego w celu zaspokojenia podstawowego lub umiarkowanie podwyższonego zapotrzebowania na pierwiastki śladowe.

Addiphos

Addiphos to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, który zawiera fosforany, sole niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Lek jest wskazany jako uzupełnienie zapotrzebowania na fosforany w trakcie żywienia pozajelitowego u dorosłych pacjentów. Addiphos jest dostępny na receptę.

Adrenalina Aguettant

Adrenalina Aguettant to lek, który zawiera adrenalinę – substancję czynną z grupy leków adrenergicznych lub dopaminergicznych. Jest dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce. Lek ten jest stosowany w celu leczenia zatrzymania akcji serca, czyli niespodziewanego zaniku czynności serca, oddychania i świadomości. Jest to lek na receptę.

Adrenalina WZF Junior

Adrenalina WZF Junior to lek dostępny na receptę, przeznaczony do samodzielnego użycia natychmiast po wystąpieniu objawów ciężkiej reakcji alergicznej (w tym wstrząsu anafilaktycznego) po kontakcie z alergenem. Objawy to: pokrzywka, zaczerwienienie, obrzęk, skurcz oskrzeli, spadek ciśnienia tętniczego. Adrenalinę wstrzykuje się domięśniowo w przednio-boczną część uda. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci o masie ciała pomiędzy 15-30 kilogramów.

Advagraf

Advagraf to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną o nazwie takrolimus. Jest dostępny w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. Lek jest stosowany w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionego narządu, a także w leczeniu odrzucenia narządów, gdy inne leki immunosupresyjne nie są skuteczne. Advagraf jest dostępny na receptę.

Advate

Advate to lek zawierający czynnik VIII krzepnięcia krwi (rekombinowany), oktokog alfa. Jest stosowany w leczeniu i profilaktyce krwawień u pacjentów z hemofilią A. Dawkę oblicza się indywidualnie, zależnie od stopnia ciężkości choroby, miejsca i rozległości krwawienia oraz odpowiedzi klinicznej. Lek jest wydawany na receptę.

Adynovi

Adynovi to lek zawierający substancję czynną rurioktokog alfa pegol, czyli pegylowany czynnik krzepnięcia. Jest to lek wydawany na receptę do zastrzeżonego stosowania. Adynovi stosuje się w leczeniu i profilaktyce krwawień u pacjentów z hemofilią A (dziedzicznym zaburzeniem krwawienia spowodowanym brakiem czynnika VIII) w wieku od 12 lat.

Afstyla

Afstyla to lek zawierający czynnik VIII krzepnięcia krwi (rekombinowany), lonoktokog alfa. Jest stosowany w leczeniu i profilaktyce krwawień u pacjentów z hemofilią typu A. Dawkowanie jest indywidualne i zależy od niedoboru czynnika VIII, lokalizacji i intensywności krwawienia oraz stanu klinicznego pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Akortor

Akortor to lek w formie tabletek, który zawiera hydrokortyzon jako substancję czynną. Hydrokortyzon to rodzaj kortykosteroidu, który występuje naturalnie w organizmie i pomaga w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. W przypadku chorób związanych ze stanami zapalnymi, dodatkowe dostarczenie kortykosteroidu, takiego jak hydrokortyzon, jest skutecznym sposobem leczenia. Akortor jest stosowany w terapii zastępczej z powodu nieprawidłowej czynności części nadnerczy u dzieci i młodzieży oraz w leczeniu doraźnym ciężkiej astmy, reakcji nadwrażliwości na leki, choroby posurowiczej, obrzęku naczynioruchowego i reakcji anafilaktycznej u dorosłych i dzieci. Lek jest dostępny na receptę.

Albiomin 20%

Albiomin 20% to lek w postaci roztworu do infuzji, który zawiera albuminę ludzką. Jest stosowany w celu uzupełnienia i utrzymania odpowiedniej objętości krwi krążącej w przypadkach zmniejszenia objętości krwi. Lek jest dostępny na receptę.

Albunorm

Albunorm to lek zawierający albuminę ludzką, który jest stosowany do przywrócenia i utrzymania objętości krwi krążącej w stwierdzonym niedoborze objętości. Wybór albuminy zamiast sztucznego koloidu zależy od stanu klinicznego pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Aldurazyme

Aldurazyme to lek, który zawiera substancję czynną laronidazę. Jest to enzym stosowany w długotrwałej terapii substytucyjnej u osób z potwierdzonym rozpoznaniem mukopolisacharydozy typu I (MPS I; niedobór α-L-iduronidazy) w celu leczenia nieneurologicznych objawów choroby. Lek jest dostępny na receptę.

Alluzience

Alluzience to lek na receptę, który zawiera toksynę botulinową A. Jest stosowany do osiągnięcia przejściowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek gładzizny czoła, widocznych podczas maksymalnego zmarszczenia brwi u pacjentów dorosłych w wieku poniżej 65 lat, w przypadku, gdy ich nasilenie wywiera istotny wpływ na psychikę pacjenta.

Alprolix

Alprolix to lek zawierający substancję czynną eftrenonakog alfa, który jest rekombinowanym czynnikiem IX krzepnięcia krwi. Jest stosowany do leczenia i profilaktyki krwawień u osób z hemofilią B, czyli wrodzonym niedoborem czynnika IX. Lek podaje się dożylnie, a dawka i czas trwania leczenia zależą od ciężkości niedoboru czynnika IX, umiejscowienia i nasilenia krwawienia, a także od stanu klinicznego chorego. Alprolix jest lekiem wydawanym na receptę.

Aminomel

Aminomel to lek stosowany jako składnik żywienia pozajelitowego, zapewniający podaż składników niezbędnych do syntezy białka. Jest szczególnie polecany dla pacjentów po ciężkich urazach, w ostrych i przewlekłych chorobach wymagających stosowania żywienia pozajelitowego, a także w przypadku dużych zabiegów operacyjnych przebiegających z dużym niedoborem białka. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę. Wskazania do jego stosowania obejmują różne stany kliniczne, które wymagają wsparcia żywieniowego, zwłaszcza gdy tradycyjne żywienie jest niewystarczające lub niemożliwe.

Aminomel Nephro

Aminomel Nephro to roztwór aminokwasów, który nie zawiera cukrów. Jest podawany pacjentowi w infuzji dożylnej, co jest metodą dostarczania składników odżywczych do organizmu. Lek ten jest stosowany w przypadku ostrej lub przewlekłej niewydolności nerek. Jest dostępny na receptę.

Aminomix 1 Novum

Aminomix 1 Novum to roztwór do infuzji, który jest przeznaczony do żywienia pozajelitowego. Jest podawany w formie kroplówki i zawiera aminokwasy, glukozę oraz związki mineralne. Biodostępność leku Aminomix 1 Novum jest pełna, co oznacza, że wszystkie substancje czynne mogą być wykorzystane przez organizm. Lek jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15%

Aminoplasmal 15% to preparat w postaci roztworu do infuzji, który jest stosowany do uzupełniania odżywiania. Jest podawany bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i regeneracji organizmu. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15% E

Aminoplasmal 15% E to roztwór do infuzji, który uzupełnia odżywianie. Podaje się go bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal B. Braun 10%

Aminoplasmal B. Braun 10% to preparat do żywienia pozajelitowego, który zawiera 10% roztwór aminokwasów i podstawowe elektrolity. Ilości aminokwasów zawartych w preparacie są dobrane tak, aby w wyniku infuzji zapewnić jednakowy wzrost stężenia wszystkich aminokwasów we krwi. W związku z tym, podczas wlewu preparatu zostaje zachowana homeostaza aminokwasowa. Lek ten stosuje się, gdy nie jest możliwy normalny sposób odżywiania. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal B. Braun 10% E

Aminoplasmal B. Braun 10% E to specjalny roztwór, który jest podawany pacjentom poprzez infuzję dożylną. Roztwór ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i powrotu do zdrowia organizmu. Lek ten jest stosowany w przypadku, gdy normalne sposoby odżywiania nie są możliwe. Jest to lek na receptę.

Aminoplasmal Hepa 10%

Aminoplasmal Hepa 10% to roztwór do infuzji, który zawiera aminokwasy i elektrolity niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Lek jest stosowany w przypadku ciężkich zaburzeń wątroby. Może zapobiegać wystąpieniu lub prowadzić do ustąpienia zaburzeń czynności mózgu występujących w przebiegu ciężkich chorób wątroby. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal Paed 10%

Aminoplasmal Paed 10% to roztwór do infuzji, który zawiera aminokwasy i elektrolity niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest stosowany, gdy normalne odżywianie jest niemożliwe, niewystarczające lub przeciwwskazane. Może być stosowany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 2 lat. Jest dostępny na receptę.

Aminosteril N-Hepa 8%

Aminosteril N-Hepa 8% to roztwór aminokwasów do żywienia pozajelitowego, dostosowany do zaburzeń metabolizmu aminokwasów towarzyszących ciężkiej niewydolności wątroby. Preparat zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest stosowany w żywieniu pozajelitowym pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, z objawami lub bez objawów encefalopatii. Aminosteril N-Hepa 8% jest dostępny na receptę.

Aminoven Infant 10%

Aminoven Infant 10% to roztwór do infuzji, który zawiera aminokwasy. Jest wskazany do stosowania jako składnik żywienia pozajelitowego u niemowląt (wcześniaków i noworodków urodzonych o czasie) oraz dzieci. Wraz z odpowiednimi ilościami węglowodanów i tłuszczów, będących źródłami energii, oraz witaminami, elektrolitami i pierwiastkami śladowymi, roztwór może być stosowany do całkowitego żywienia pozajelitowego. Jest dostępny na receptę.

Analgol

Analgol to maść stosowana w leczeniu dolegliwości bólowych. Jest skuteczna w przypadku bólów stawowych i mięśniowych, nerwobólów, lumbago, rwy kulszowej oraz bólów kończyn. Można go również stosować do inhalacji w przypadku kataru, bólu gardła, zapalenia oskrzeli i zaflegmienia. Produkt jest dostępny bez recepty.

Antytoksyna botulinowa ABE

Antytoksyna botulinowa ABE to lek, który neutralizuje toksyny jadu kiełbasianego typów A, B i E. Każda z antytoksyn jest otrzymywana z surowicy immunizowanych koni i zawiera swoistą immunoglobulinę klasy G. Lek jest stosowany do zneutralizowania toksyny lub toksyn botulinowych typu A, B i E w zatruciu jadem kiełbasianym. Jest dostępny na receptę i stosowany wyłącznie w lecznictwie zamkniętym.

Aphtin Aflofarm

Aphtin Aflofarm to lek w postaci płynu, który jest przeznaczony do leczenia stanów zapalnych śluzówki jamy ustnej. Jego substancją czynną jest boraks, który wykazuje działanie antyseptyczne, niszczy drobnoustroje i zapobiega ich rozmnażaniu. Lek jest wskazany w leczeniu zakażeń błon śluzowych jamy ustnej, głównie pleśniawek. Aphtin Aflofarm jest dostępny bez recepty.

ApoPerindox

ApoPerindox to lek na receptę, który zawiera substancję czynną peryndopryl. Należy do grupy inhibitorów enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitory ACE). Działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu przepompowywanie krwi. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca oraz profilaktycznie w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zawału serca w przypadku choroby wieńcowej oraz po przebytym zawale i / lub zabiegu poszerzenia naczyń, którymi krew jest dostarczana do serca.

Aprepitant Accord

Aprepitant Accord to lek zawierający substancję czynną aprepitant, który jest wybiórczym antagonistą receptorów neurokininowych 1 substancji P. Jest dostępny na receptę. Lek jest stosowany do zapobiegania nudnościom i wymiotom związanym z chemioterapią przeciwnowotworową o dużym i umiarkowanym ryzyku wymiotów u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat. Preparat stosuje się w leczeniu skojarzonym.

Aprepitant Ethypharm

Aprepitant Ethypharm to lek na receptę, który zawiera substancję czynną – aprepitant. Należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora neurokininowego 1 (NK1). Jest stosowany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat w celu zapobiegania nudnościom i wymiotom wywołanym przez chemioterapię (leczenie przeciwnowotworowe) wywołującą silne i umiarkowane nudności i wymioty. Lek ten blokuje sygnały pochodzące z obszaru mózgu odpowiedzialnego za nudności i wymioty, co prowadzi do zmniejszenia częstości występowania tych objawów.

Aprepitant Stada

Aprepitant Stada to lek, który zawiera substancję czynną aprepitant. Jest stosowany do zapobiegania nudnościom i wymiotom związanym z chemioterapią przeciwnowotworową o dużym i umiarkowanym ryzyku wymiotów u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat. Preparat stosuje się w leczeniu skojarzonym. Lek jest dostępny na receptę.

Aprepitant Teva

Aprepitant Teva to lek, który należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora neurokininowego 1 (NK1). Jest stosowany w celu zapobiegania nudnościom i wymiotom związanym z chemioterapią przeciwnowotworową o dużym i umiarkowanym ryzyku wymiotów u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Aqua pro Injectione Baxter

Aqua pro Injectione Baxter to jałowa woda medyczna, która służy do rozcieńczania innych leków przed ich podaniem. Leki te mogą być podawane na różne sposoby, w tym poprzez wstrzyknięcie (za pomocą igły, np. do żyły) lub infuzję dożylną, znaną również jako kroplówka. Wskazaniem do stosowania jest rozcieńczanie lub rozpuszczanie leków przeznaczonych do podawania pozajelitowego. Lek jest dostępny na receptę.

Aqua Pro Injectione Kabi

Aqua Pro Injectione Kabi to czysta, wyjałowiona woda, która służy do rozcieńczania leków przed podaniem. Może być stosowana na przykład do leków, które podawane są we wstrzyknięciu (używając igły, np. do żyły pacjenta) oraz w infuzji (powolne wstrzyknięcie) do żyły, tzw. kroplówka. Jest dostępna na receptę. Woda ta jest stosowana do rozpuszczania i rozcieńczania leków podawanych parenteralnie.