Konsultacja merytoryczna:

Cisatracurium Generics

Cisatracurium Generics zawiera substancję czynną o nazwie cisatrakurium.

Lek ten należy do grupy leków zwanych lekami zwiotczającymi mięśnie.

Cisatracurium Generics stosuje się:
· u dorosłych oraz u dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca w celu zwiotczenia mięśni podczas zabiegów chirurgicznych oraz w intensywnej terapii;
· u dorosłych w celu zwiotczenia mięśni podczas znieczulenia ogólnego albo sedacji (uspokojenia) pacjenta na Oddziale Intensywnej Terapii (OIT);
· w celu ułatwienia wprowadzenia rurki do tchawicy (intubacja tchawicy), jeśli pacjent wymaga wspomagania oddechu.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o tym leku należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Cisatracurium Generics, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cisatrakurium (w postaci cisatrakuriowego bezylanu).

2 mg/ml: 1 ml roztworu do wstrzykiwań / do infuzji zawiera 2 mg cisatrakurium w postaci cisatrakuriowego bezylanu.
W jednej fiolce zawierającej 5 ml roztworu znajduje się 10 mg cisatrakurium (w postaci Cisatrakuriowego bezylanu).

5 mg/ml: 1 ml roztworu do wstrzykiwań / do infuzji zawiera 5 mg cisatrakurium (w postaci 6,70 mg Cisatrakuriowego bezylanu).
W jednej fiolce zawierającej 30 ml roztworu znajduje się 150 mg cisatrakurium (w postaci Cisatrakuriowego bezylanu).

10 mg/ml: 1 ml roztworu do wstrzykiwań / do infuzji zawiera 10 mg cisatrakurium (w postaci 13,40 mg Cisatrakuriowego bezylanu).
W jednej fiolce zawierającej 20 ml roztworu znajduje się 200 mg cisatrakurium (w postaci Cisatrakuriowego bezylanu).

Pozostałe składniki to: kwas benzenosulfonowy i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cisatracurium Generics – jak stosować ten lek?

Lek ten nie jest przeznaczony do samodzielnego stosowania przez pacjenta. Jest on zawsze podawany pacjentowi przez osobę odpowiednio do tego wykwalifikowaną.

Cisatracurium Generics może być podawany:
· w postaci pojedynczego wstrzyknięcia dożylnego (szybkie wstrzyknięcie dożylne),
· w postaci ciągłego wlewu dożylnego. W tym przypadku lek ten podawany jest powoli przez dłuższy okres czasu.

O sposobie podania pacjentowi tego leku oraz o jego dawce zadecyduje lekarz. Będzie to uzależnione od:
· masy ciała pacjenta,
· wymaganego stopnia i czasu trwania zwiotczenia mięśni,
· spodziewanej reakcji organizmu pacjenta na lek.

Stosowanie u dzieci
Dzieci w wieku poniżej 1 miesiąca nie powinny otrzymywać tego leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek ten jest zawsze podawany w starannie kontrolowanych warunkach. Jeśli jednak pacjent uzna, że otrzymał większą dawkę tego leku niż zalecana, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cisatracurium Generics – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cisatracurium Generics w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Doświadczenie ze stosowaniem cisatrakurium u kobiet w ciąży lub karmiących piersią jest niewielkie. Nie zaleca się zatem stosowania Cisatracurium Generics w okresie ciąży lub karmienia piersią. Jeśli kobieta wznowi karmienie piersią po ustąpieniu objawów działania tego leku, wówczas nie należy się spodziewać, aby u dziecka karmionego przez nią piersią pojawiły się jakiekolwiek skutki działania tego leku.

Jako środek ostrożności należy jednak przerwać karmienie piersią na czas stosowania tego leku i okres co najmniej 12 godzin od zakończenia jego podawania.

Ulotka Cisatracurium Generics – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cisatracurium Generics, 2 mg/ml, 5 mg/ml, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (Cisatracurium)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 82.31 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cisatracurium Generics m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cisatracurium Generics, 2 mg/ml, 5 mg/ml, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (Cisatracurium)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 139.94 KB

Cena - ile kosztuje Cisatracurium Generics?

Cena Cisatracurium Generics i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cisatracurium Generics.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cisatracurium Generics? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda Hafer płukanka do włosów z owsem (Opakowanie: 200 ml)Weleda Hafer płukanka do włosów z owsem (Opakowanie: 200 ml) to produkt do pielęgnacji włosów, zalecany przede wszystkim dla pielęgnacji włosów zniszczonych i suchych. Weleda Hafer płukanka do włosów z owsem (Opakowanie: 200 ml) pozwoli przywrócić włosom elastyczność, gładkość i prawidłową wytrzymałość…

31.99 

Zastosowanie Systane krople nawilżające do oczu (Opakowanie: 3X10 ml)Systane krople nawilżające do oczu (Opakowanie: 3X10 ml) pomagają pozbyć się nieprzyjemniego uczucia suchości, a także uczucia ziarna piasku lub ciała obcego w oku. Łagodzą również uczucie pieczenia oczu i pomagają w stanach zaczerwienienia i podrażnienia oczu.Efekt działania Systane krople nawilżające do oczu (Opakowanie: 3X10 ml)Systane krople…

137.99 

Zastosowanie Vichy Dermablend Covermatte Puder 45 (Opakowanie: 9.5 g)Vichy Dermablend Covermatte Puder 45 (Opakowanie: 9.5 g) pozwoli skorygować wszelkie wizualne niedoskonałości obecne na cerze o złotawym odcieniu. Vichy Dermablend Covermatte Puder 45 (Opakowanie: 9.5 g) zamaskuje nierówności skórne, otwarte pory i pryszcze, a także zakryje zaczerwienienia i zaburzenia skórnego pigmentu. Vichy Dermablend Covermatte Puder 45 (Opakowanie: 9.5 g) uczyni skórę twarzy gładką i atrakcyjną.
Efekt działania…

84.50 

Zastosowanie Merz Spezial drażetki (Opakowanie: 60 )Merz Spezial drażetki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety przeznaczony do stosowania w trosce o zachowanie zdrowego stanu i wyglądu skóry, włosów i paznokci. Odpowiednio połączone składniki zawarte w produkcie wpierają naturalne procesy biologiczne i dostarczają organizmowi wartości odżywczych potrzebnych dla zachowania świeżości skóry, mocnych i lśniących włosów oraz odpornych…

54.59 

SEBORADIN FITOCELL Maska (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

33.39 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief