Fenoterol GSK

Fenoterol GSK jest lekiem, którego substancją czynną jest fenoterol. Należy on do grupy leków, które działają rozkurczająco na mięśnie gładkie macicy i w ten sposób hamują skurcze macicy i przedwczesną lub zbyt intensywną czynność porodową.

Fenoterol GSK jest wskazany:
• w zagrażającym poronieniu – od 16 tygodnia ciąży,
• w przypadkach zagrażającego przedwczesnego porodu do 37 – 38 tygodnia ciąży,
• w czasie przygotowań do cięcia cesarskiego,
• w czasie przygotowań do zabiegów położniczych np. przed wykonaniem obrotu przy poprzecznym ułożeniu płodu lub wypadnięciu pępowiny.

Jaki jest skład Fenoterol GSK, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bromowodorek fenoterolu.
Jedna tabletka zawiera 5 mg bromowodorku fenoterolu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Fenoterol GSK – jak stosować ten lek?

Lek Fenoterol GSK należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W zagrażającym porodzie przedwczesnym, w zależności od intensywności skurczów macicy, zalecana dawka to: 1 tabletka 5 mg co 3 do 6 godzin, maksymalnie do 8 tabletek na dobę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Mogą wystąpić następujące objawy: zaburzenia rytmu serca, przyspieszenie akcji serca, kołatania serca, drżenia mięśniowe, zaczerwienienie skóry, drażniący kaszel, narastająca duszność, sinica, zmniejszenie stężenia potasu we krwi, zwiększenie stężenia glukozy we krwi, nadciśnienie tętnicze,
niedociśnienie tętnicze (w tym wstrząs), nadmierna potliwość, obwodowe rozszerzenie naczyń, ból w klatce piersiowej, nudności, wymioty, ból głowy.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fenoterol GSK – czy mogę spożywać alkohol?

Fenoterol GSK można stosować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fenoterol GSK w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zażyciem każdego leku należy poradzić się lekarza.

O stosowaniu leku w ciąży decyduje lekarz.

Lek Fenoterol GSK przenika do płodu i może powodować zaburzenia przemiany węglowodanów oraz przyspieszenie pracy serca płodu.

Brak danych na temat stsosowania leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Fenoterol GSK – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Fenoterol GSK? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz