COVEREX

CO TO JEST I JAK DZIAŁA COVEREX? – OPIS I WSKAZANIA

Tabletki COVEREX zawierają peryndopryl, który jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitor ACE). Peryndopryl działa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu przepompowywanie przez nie krwi.

Lek COVEREX jest stosowany:
– w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego);
– w leczeniu niewydolności serca (sytuacja, kiedy serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi w celu zaspokojenia potrzeb organizmu);
– w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia incydentów sercowych, takich jak zawał serca u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową, którzy przebyli zawał serca i (lub) operację poprawiającą zaopatrzenie serca w krew poprzez rozszerzenie naczyń dostarczających krew (stabilna choroba wieńcowa jest stanem, w którym zaopatrzenie serca w krew jest zmniejszone lub zablokowane).

SKŁAD COVEREX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną jest peryndopryl z tert-butyloaminą.
Jedna tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą.

– Ponadto lek zawiera: laktozę jednowodną, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną bezwodną, hydrofobową, celulozę mikrokrystaliczną.

JAKIE JEST DAWKOWANIE COVEREX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody, najlepiej o tej samej porze rano, przed posiłkiem. Dawkę ustali lekarz indywidualnie w zależności od reakcji ciśnienia tętniczego u danego pacjenta.

Zazwyczaj stosowanie leku jest następujące:
Nadciśnienie tętnicze: zazwyczaj dawka początkowa wynosi 4 mg, przyjmowana raz na dobę, rano. Po miesiącu leczenia lekarz, w razie potrzeby, może zwiększyć dawkę do 8 mg przyjmowanych raz na dobę. Dawka 8 mg stanowi maksymalną dawkę zalecaną w nadciśnieniu tętniczym.
U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) leczenie należy rozpoczynać od dawki 2 mg raz na dobę. Lekarz po miesiącu leczenia może ją zwiększyć do 4 mg, a jeśli jest to konieczne – do
8 mg, w zależności od czynności nerek.

Niewydolność serca: zazwyczaj dawka początkowa wynosi 2 mg, przyjmowana raz na dobę, rano. Po dwóch tygodniach leczenia dawka może być zwiększona do 4 mg przyjmowanych raz na dobę. Jest to dawka maksymalna w niewydolności serca.

Stabilna choroba wieńcowa: zazwyczaj dawka początkowa wynosi 4 mg, przyjmowana raz na dobę, rano. Po dwóch tygodniach leczenia dawka może być zwiększona do 8 mg przyjmowanych raz na dobę. Jest to dawka maksymalna w tym wskazaniu terapeutycznym.

U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) zazwyczaj dawka początkowa wynosi 2 mg raz na dobę. Po tygodniu leczenia lekarz może zwiększyć dawkę do 4 mg przyjmowanych raz na dobę, i po kolejnym tygodniu do 8 mg raz na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI COVEREX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia za dużej liczby tabletek należy jak najszybciej powiadomić lekarza lub zgłosić się do szpitala na ostry dyżur.

Najbardziej prawdopodobnym objawem przedawkowania jest obniżenie ciśnienia tętniczego, co może spowodować zawroty głowy i omdlenia. W takiej sytuacji pomocne jest ułożenie pacjenta z uniesionymi nogami.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Zaleca się zażywanie leku COVEREX przed posiłkiem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ COVEREX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Pacjentka musi powiedzieć lekarzowi, jeśli myśli, że jest (lub może być) w ciąży. Zazwyczaj lekarz zaleci przerwanie przyjmowania leku COVEREX przed zajściem w ciążę lub gdy tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży oraz zaleci zażywanie innego preparatu zamiast leku COVEREX. Lek COVEREX nie jest zalecany we wczesnym etapie ciąży i nie wolno go przyjmować, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3 miesiąca, ponieważ lek może powodować poważne uszkodzenie u dziecka, jeżeli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi lub zaczyna karmić piersią. Lek COVEREX nie jest zalecany u matek, które karmią piersią, a lekarz może wybrać inną metodę leczenia, jeśli pacjentka chce karmić piersią, zwłaszcza, gdy dziecko jest noworodkiem albo było urodzone przedwcześnie..

ULOTKA LEKU COVEREX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – COVEREX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

REZERWACJA LEKU W APTECE - COVEREX CENA, REFUNDACJA

COVEREX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here