COVEREX (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o leku COVEREX (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować lek COVEREX (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jakie jest zalecane dawkowanie tego leku. Ponadto w poniższym opisie zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami, wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Macie Państwo możliwość sprawdzenia listy leków zawierających takie same substancje czynne. Na końcu tej strony znajdują się opinie innych pacjentów stosujących lek COVEREX (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Państwo także możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcamy.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku COVEREX (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) w formacie pdf. Ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności.

Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Zaimplementowaliśmy także narzędzie umożliwiające zamówienie leku w najbliższej aptece w Państwa okolicy, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Skorzystanie z narzędzia powoduje przeniesienie do zewnętrznego portalu, gdzie macie Państwo możliwość sprawdzenia: jaka jest cena danego leku, czy lek jest refundowany, jaki jest poziom refundacji, czy lek jest na receptę, czy bez recepty.

WSKAZANIA

Tabletki COVEREX zawierają peryndopryl, który jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitor ACE). Peryndopryl działa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu przepompowywanie przez nie krwi.

Lek COVEREX jest stosowany:
– w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego);
– w leczeniu niewydolności serca (sytuacja, kiedy serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi w celu zaspokojenia potrzeb organizmu);
– w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia incydentów sercowych, takich jak zawał serca u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową, którzy przebyli zawał serca i (lub) operację poprawiającą zaopatrzenie serca w krew poprzez rozszerzenie naczyń dostarczających krew (stabilna choroba wieńcowa jest stanem, w którym zaopatrzenie serca w krew jest zmniejszone lub zablokowane).

SKŁAD

– Substancją czynną jest peryndopryl z tert-butyloaminą.
Jedna tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą.

– Ponadto lek zawiera: laktozę jednowodną, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną bezwodną, hydrofobową, celulozę mikrokrystaliczną.

DAWKOWANIE

Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody, najlepiej o tej samej porze rano, przed posiłkiem. Dawkę ustali lekarz indywidualnie w zależności od reakcji ciśnienia tętniczego u danego pacjenta.

Zazwyczaj stosowanie leku jest następujące:
Nadciśnienie tętnicze: zazwyczaj dawka początkowa wynosi 4 mg, przyjmowana raz na dobę, rano. Po miesiącu leczenia lekarz, w razie potrzeby, może zwiększyć dawkę do 8 mg przyjmowanych raz na dobę. Dawka 8 mg stanowi maksymalną dawkę zalecaną w nadciśnieniu tętniczym.
U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) leczenie należy rozpoczynać od dawki 2 mg raz na dobę. Lekarz po miesiącu leczenia może ją zwiększyć do 4 mg, a jeśli jest to konieczne – do
8 mg, w zależności od czynności nerek.

Niewydolność serca: zazwyczaj dawka początkowa wynosi 2 mg, przyjmowana raz na dobę, rano. Po dwóch tygodniach leczenia dawka może być zwiększona do 4 mg przyjmowanych raz na dobę. Jest to dawka maksymalna w niewydolności serca.

Stabilna choroba wieńcowa: zazwyczaj dawka początkowa wynosi 4 mg, przyjmowana raz na dobę, rano. Po dwóch tygodniach leczenia dawka może być zwiększona do 8 mg przyjmowanych raz na dobę. Jest to dawka maksymalna w tym wskazaniu terapeutycznym.

U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) zazwyczaj dawka początkowa wynosi 2 mg raz na dobę. Po tygodniu leczenia lekarz może zwiększyć dawkę do 4 mg przyjmowanych raz na dobę, i po kolejnym tygodniu do 8 mg raz na dobę.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia za dużej liczby tabletek należy jak najszybciej powiadomić lekarza lub zgłosić się do szpitala na ostry dyżur.

Najbardziej prawdopodobnym objawem przedawkowania jest obniżenie ciśnienia tętniczego, co może spowodować zawroty głowy i omdlenia. W takiej sytuacji pomocne jest ułożenie pacjenta z uniesionymi nogami.

JEDZENIE I PICIE

Zaleca się zażywanie leku COVEREX przed posiłkiem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Pacjentka musi powiedzieć lekarzowi, jeśli myśli, że jest (lub może być) w ciąży. Zazwyczaj lekarz zaleci przerwanie przyjmowania leku COVEREX przed zajściem w ciążę lub gdy tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży oraz zaleci zażywanie innego preparatu zamiast leku COVEREX. Lek COVEREX nie jest zalecany we wczesnym etapie ciąży i nie wolno go przyjmować, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3 miesiąca, ponieważ lek może powodować poważne uszkodzenie u dziecka, jeżeli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi lub zaczyna karmić piersią. Lek COVEREX nie jest zalecany u matek, które karmią piersią, a lekarz może wybrać inną metodę leczenia, jeśli pacjentka chce karmić piersią, zwłaszcza, gdy dziecko jest noworodkiem albo było urodzone przedwcześnie..

ULOTKA

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

CHPL

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here