Konsultacja merytoryczna:

Azzalure

Azzalure zawiera toksynę botulinową typu A, która powoduje zwiotczenie mięśni. Azzalure wpływa na połączenie pomiędzy nerwami i mięśniami uniemożliwiając uwolnienie z zakończeń nerwowych przekaźnika chemicznego, acetylocholiny. Zapobiega to kurczeniu się mięśni. Zwiotczenie mięśni jest przejściowe i stopniowo ustępuje.

Niektórzy ludzie martwią się zmarszczkami pojawiającymi się na twarzy. Azzalure można stosować u osób dorosłych w wieku poniżej 65 lat w celu tymczasowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek gładzizny czoła. Są to pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami.

Jaki jest skład Azzalure, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest toksyna botulinowa typu A*, 10 jednostek Speywood/0,05 ml.
Jedna fiolka zawiera 125 jednostek Speywood.

Inne składniki leku to albumina ludzka i laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Azzalure – jak stosować ten lek?

Lek powinien być podawany wyłącznie przez lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie takiego leczenia oraz wymagany sprzęt.

Lekarz przygotuje lek i poda go pacjentowi. Fiolka leku Azzalure powinna być stosowana tylko u jednego pacjenta podczas jednej sesji leczenia.

Zalecana dawka wynosi 50 jednostek, podanych jako 10 jednostek w każdym z 5 miejsc wstrzyknięcia na czole na obszarze ponad nosem i brwiami.

Jednostki stosowane w przypadku innych produktów toksyny botulinowej są inne. Jednostki Speywood leku Azzalure nie mogą być zamieniane z innymi produktami toksyny botulinowej.

Efekt leczenia zmarszczek gładzizny czoła powinien być widoczny po 2 – 3 dniach.

Odstęp czasu pomiędzy kolejnymi wstrzyknięciami Azzalure zostanie określony przez lekarza. Lek nie powinien być stosowany częściej, niż co 12 tygodni.

Lek nie jest odpowiedni dla pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podanie większej niż zalecana dawki leku, może spowodować osłabienie niektórych mięśni znajdujących się poza miejscem wstrzyknięcia. Może to nastąpić dopiero po pewnym czasie. W razie wystąpienia takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azzalure – czy mogę spożywać alkohol?

Wstrzyknięcia leku mogą być wykonane przed lub po jedzeniu lub piciu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azzalure w okresie ciąży i karmienia piersią?

Tego leku nie należy stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to wyraźnie konieczne.

Nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących piersią. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje zajście w ciążę lub karmi piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Azzalure – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Azzalure, 10 jednostek Speywood/0,05 ml, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (toksyna botulinowa typ A)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 107 razy

Rozmiar plku 121.26 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Azzalure m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Azzalure, 10 jednostek Speywood/0,05 ml, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (toksyna botulinowa typ A)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 85 razy

Rozmiar plku 196.92 KB

Cena - ile kosztuje Azzalure?

Cena Azzalure i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Azzalure.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Azzalure? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Baldini Feelruhe öl Bio (Opakowanie: 5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.99 

Zastosowanie Gehwol balsam do stóp do skóry normalnej (Opakowanie: 75 ml)Balsam Gehwol przeznaczony do codziennej pielęgnacji normalnej skóry stóp.
Zawiera naturalne olejki eteryczne z lawendy i rozmarynu, które odżywiają i odświeżają zmęczoną skórę stóp - eliminując tym samym uczucie zmęczenia i bólu. Dzięki składnikom antybakteryjnym, balsam przeciwdziała powstawaniu brzydkiego zapachu i zapewnia…

30.99 

Zastosowanie Bioxsine Dg Forte szampon przeciw wypadaniu włosów (Opakowanie: 300 ml)Bioxsine Dg Forte szampon przeciw wypadaniu włosów (Opakowanie: 300 ml) polecany jest dla osób uskarżających się na umiarkowane i silne wypadanie włosów spowodowane różnymi czynnikami środowiskowymi i/lub genetycznymi.Efekt działania Bioxsine Dg Forte szampon przeciw wypadaniu włosów (Opakowanie: 300 ml)Badania dermatologiczne wykonane przez Uniwersytet Pavia we Wł…

43.52 

Lakto Bifido Doktor jacob's Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

142.99 

Olimp Gold-Vit D3 2000 (Opakowanie: 120 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

25.26 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief