Konsultacja merytoryczna:

Cyanokit

Lek Cyanokit zawiera hydroksykobalaminę jako substancję czynną. Lek Cyanokit jest odtrutką stosowaną w leczeniu stwierdzonego lub podejrzewanego zatrucia cyjankami we wszystkich przedziałach wiekowych. Lek Cyanokit jest przeznaczony do podawania z jednoczesnym przeprowadzeniem odpowiedniej dekontaminacji i zastosowaniem środków wspomagających.

Cyjanek jest silnie trującym środkiem chemicznym. Zatrucie cyjankami może być spowodowane ekspozycją na dym w czasie pożarów gospodarstw domowych lub pożarów przemysłowych, wdychaniem lub połknięciem cyjanków lub przez kontakt cyjanków ze skórą.

Jaki jest skład Cyanokit, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest hydroksykobalamina.

Fiolka zawiera 2,5 g hydroksykobalaminy. Po odtworzeniu w 100 mL rozpuszczalnika, jeden mL odtworzonego roztworu zawiera 25 mg hydroksykobalaminy.
Fiolka zawiera 5 g hydroksykobalaminy. Po odtworzeniu w 200 mL rozpuszczalnika, jeden mL odtworzonego roztworu zawiera 25 mg hydroksykobalaminy.

Pozostały składnik to kwas solny (do dostosowania pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cyanokit – jak stosować ten lek?

Pierwszy wlew leku Cyanokit będzie trwać 15 minut. U dorosłych dawka początkowa wynosi 5 g. U dzieci wynosi ona 70 mg/kg masy ciała, aż do maksymalnej dawki 5 g. Jeśli konieczne będzie podanie drugiego wlewu, będzie on podawany przez 15 minut do 2 godzin. Zależy to od ciężkości zatrucia. Zalecana maksymalna całkowita dawka wynosi 10 g u dorosłych i 140 mg/kg u dzieci, aż do maksymalnej dawki 10 g.

Szczegółowe informacje dla lekarza lub innego fachowego personelu medycznego dotyczące sposobu przygotowywania wlewu leku Cyanokit i określania jego dawki znajdują się w końcowej części ulotki dla pacjenta (patrz „Instrukcja przygotowania leku do stosowania”).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cyanokit – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cyanokit w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ten lek jest lekiem ratującym życie. Może być podawany w trakcie ciąży i karmienia piersią. Należy jak najszybciej poinformować lekarza jeśli pacjentka leczona lekiem Cyanokit jest w ciąży lub podejrzewa ciążę.

Lekarz zaleci przerwanie karmienia piersią po leczeniu lekiem Cyanokit.

Ulotka Cyanokit – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cyanokit 2,5 g proszek do sporządzania roztworu do infuzji (hydroksykobalamina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 151.73 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cyanokit m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cyanokit 2,5 g proszek do sporządzania roztworu do infuzji (hydroksykobalamina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 172.96 KB

Cena - ile kosztuje Cyanokit?

Cena Cyanokit i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cyanokit.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cyanokit? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Jowae oczyszczający olejek w żelu (Opakowanie: 100 ml)Jowae oczyszczający olejek w żelu (Opakowanie: 100 ml) to olejek w żelu przeznaczony do delikatnego usuwania zanieczyszczeń i makijażu z cery. Zapewnia świeżość i przywraca blask skórze, jednocześnie nie niszcząc naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Kosmetyk przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry.Efekt działania Jowae oczyszczający olejek w żelu (Opakowanie: 100 ml)Jowae oczyszczają…

44.67 

Zastosowanie Eubos Sensitive Vital pianka do oczyszczania twarzy (Opakowanie: 150 ml)Eubos Sensitive Vital pianka do oczyszczania twarzy (Opakowanie: 150 ml) zawiera minerały morskie i mikroelementy i działa kojąco na skórę. łagodnie oczyszcza i pielęgnuje cerę, nie podrażnia jej. Zawiera proteiny z owsa, aminokwasy i glukozydy - podstawę łagodnej pielęgnacji. Lipidy pochodzące z oleju ze słonecznika i oleju kokosowego są identyczne jak lipidy…

59.99 

Zastosowanie prOVag Żel (Opakowanie: 30 g)prOVag Żel (Opakowanie: 30 g) jest wyrobem medycznym w postaci żelu dla kobiet i dzieci powyżej 1. roku życia przeznaczonym do stosowania w miejscach intymnych w celu zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń oraz łagodzenia ich objawów. Skutecznie działa w przypadku suchości zewnętrznych narządów płciowych, zaburzeń naturalnej mikroflory oraz nawracających stanów zapalnych. Doraźnie można…

27.38 

Zastosowanie Lactacyd Pharma płyn ginekologiczny łagodzący (Opakowanie: 250 ml)Lactacyd Pharma płyn ginekologiczny łagodzący (Opakowanie: 250 ml) to specjalistyczny płyn ginekologiczny o działaniu łagodzącym, przeznaczony dla kobiet odczuwających podrażnienia w okolicach miejsc intymnych.

Produkt polecany jest dla wszystkich kobiet odczuwających pieczenie lub swędzenie w okolicach intymnych.

Płyn Lactacyd Pharma łagodzący przeznaczony jest również w przypadku pojawienia się zaczerwienienia…

20.27 

Zastosowanie Nollix spray (Opakowanie: 10 ml)Nollix spray (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny zawierający składniki nawilżające przesuszoną śluzówkę nosa. Może być stosowany w przypadku infekcyjnej i alergicznej suchości błon śluzowych nosa, w przypadku, gdy suchość jest wynikiem stosowania innych środków farmakologicznych oraz jeśli wynika ona z długotrwałego przebywania w klimatyzowanych oraz ogrzewanych pomieszczeniach.
SkładOlej oliwkowy rafinowany, octan…

22.27 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief