Neurobion Advance

Neurobion Advance to lek zawierający witaminy B1, B6 i B12, które pomagają regenerować nerwy. Lek pomaga łagodzić objawy takie jak drętwienie, mrowienie i kłucie spowodowane niedoborem witamin z grupy B. Neurobion Advance stosuje się w celu zapobiegania obniżeniu poziomu tiaminy (witamina B1), pirydoksyny (witamina B6) i cyjanokobalaminy (witamina B12) w organizmie, a także w celu leczenia ich niedoboru. Jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Neurobion Advance to lek zawierający tiaminę (witaminę B1), pirydoksynę (witaminę B6) i cyjanokobalaminę (witaminę B12) przeznaczony do stosowania wyłącznie u osób dorosłych. Można przyjmować go w celu zapobiegania obniżeniu poziomu tych witamin w organizmie albo w celu leczenia ich niedoboru (niewystarczającej ilości tych witamin w organizmie).
Niski poziom witamin B1, B6 lub B12 może występować w przypadku, gdy:
• pacjent nie spożywa dostatecznych ilości pokarmów zawierających te witaminy;
• organizm pacjenta nie jest w stanie wchłaniać tych witamin z pożywienia;
• pacjent przebył zabieg chirurgiczny żołądka lub jelit, co może wpływać na sposób wchłaniania składników odżywczych;
• u pacjenta występują określone schorzenia, takie jak niektóre choroby zapalne, co może powodować zwiększenie ilości witamin zużywanych przez organizm;
• u pacjenta występują schorzenia takie jak choroba nerek, co może powodować usuwanie z organizmu większej ilości witamin niż normalnie.

Niski poziom witaminy B1, B6 lub B12 może występować częściej u osób w podeszłym wieku lub u pacjentów cierpiących na choroby neurologiczne, cukrzycę lub choroby układu pokarmowego, takie jak nieswoiste choroby zapalne jelit lub celiakia.
W przypadku niskiego poziomu witaminy B1, B6 lub B12 początkowo mogą nie występować żadne objawy, mogą jednak pojawić się objawy takie jak zmęczenie lub uczucie mrowienia oraz drętwienie dłoni i stóp.

Ten produkt leczniczy należy stosować tylko wtedy, gdy u pacjenta występują którekolwiek z wyżej wymienionych objawów lub chorób (tj. diagnoza została potwierdzona przez lekarza), a ich leczenie zostało zalecone przez lekarza.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: tiaminy azotan, pirydoksyny chlorowodorek i cyjanokobalamina.
Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg tiaminy azotanu, 50 mg pirydoksyny chlorowodorku i 1 mg cyjanokobalaminy.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
Celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
Przeźroczysta otoczka:
Alkohol poliwinylowy, talk, monokaprylokaprynian glicerolu, sodu laurylosiarczan
Biała otoczka:
Hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek, makrogol
Otoczka:
Wosk pszczeli biały, wosk carnauba.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Zalecana dawka u dorosłych to 1 tabletka na dobę. Tabletkę należy połknąć, popijając płynem, w trakcie lub po posiłku.

Jeśli po upływie 30 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować tego leku dłużej niż 30 dni bez konsultacji z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku chęci kontynuacji leczenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Neurobion Advance nie wolno stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na wysoką zawartość witaminy B1, B6 i B12.

Przedawkowanie

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt dużej dawki leku Neurobion Advance należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie albo skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym w celu uzyskania dodatkowej porady.
Mogą wystąpić objawy neuropatii w przypadku przyjmowania więcej niż jednej tabletki na dobę przez sześć miesięcy lub dłużej, np. wzmożone albo osłabione czucie ucisku, temperatury i bólu w obrębie ramion, dłoni, stóp lub nóg, drętwienie, uczucie mrowienia, osłabienie mięśni, osłabienie odruchów lub inne objawy neurologiczne.
W takim przypadku należy przerwać przyjmowanie produktu i zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Jedzenie i picie (alkohol)

Alkohol osłabia wchłanianie witaminy B1.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Neurobion Advance

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Neurobion Advance (forum)

Stosujesz Neurobion Advance? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Neurobion Advance. Podziel się doświadczeniami na forum.