Leki na grzybicę głęboką (narządową)

Spis leków stosowanych w leczeniu grzybicy narządowej.

Zobacz także:

Grzybica paznokci
Grzybica miejsc intymnych
Wszystkie leki przeciwgrzybicze 
Wszystkie leki dermatologiczne

Grzybica narządowa to schorzenie, z którym boryka się wiele osób. Jak objawia się grzybica narządowa oraz jak ją leczyć? Dowiedz się najważniejszych informacji o tej chorobie i zdobądź gwarancję skuteczności.

Co to jest grzybica narządowa?

Grzybica narządowa to zakażenie głownie wywołane przez bakterie, które u zdrowego człowieka nie powodują chorób. Jednak u pacjentów, którzy mają obniżoną odporność mogą powodować poważniejsze choroby. Jedne z najpopularniejszych grzybic narządowych to grzybica dróg moczowych lub grzybica płuc.

Objawy grzybicy narządowej

Objawy grzybicy są różnorodne w zależności od zajętego przez to schorzenie narządu. Mogą pojawić się skąpoobjawy lub objawy toksyczne. Zmiany grzybicze dotyczą przewodu pokarmowego, układu oddechowego oraz układu moczowo-płciowego. W najgorszym przypadku może również dojść do grzybiczego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Objawami pojawiającymi się w zależności od lokalizacji choroby są:

  • wymioty
  • nudności
  • krwawienie z dziąseł
  • biegunka
  • pojawienie się zmian lub wrzodów
  • ból dziąseł

Jak leczyć grzybicę narządową?

Leczenie grzybicy narządowej wymaga czasu, ponieważ na początku trzeba leczyć chorobę zasadniczą, a w następnej kolejności zmiany grzybicze. Leczenie powinno być przeprowadzane w warunkach szpitalnych. Lekarz jest zobowiązany zdiagnozować również inne schorzenia związane z grzybicą-między innymi cukrzycę, aby zminimalizować nawrót choroby. Grzybicę, która objawia się w okolicy układu moczowego leczy się za pomocą preparatów przeciwgrzybiczych. Chorzy powinni przyjmować m.in. worykanazol, itrakanazol lub flukanazol. W asortymencie sklepu znajduje się wiele pomocnych preparatów, których celem jest walka z grzybicą narządową.

Substancje stosowane w leczeniu różnego rodzaju grzybicy:

Flukonazol
Itrakonazol
Ketokonazol
Klotrymazol
Kwas mlekowy
Terbinafina
Worykonazol