Flukofemin One

Flukofemin One to lek przeciwgrzybiczy, którego substancją czynną jest flukonazol. Stosuje się go w leczeniu zakażeń wywołanych przez grzyby chorobotwórcze, najczęściej drożdżaki z rodzaju Candida. Lek jest wskazany do stosowania u kobiet w drożdżakowych zakażeń pochwy, gdy leczenie miejscowe jest niewystarczające. Może być również stosowany u ich partnerów z towarzyszącym drożdżakowym zapaleniem żołędzi, gdy leczenie miejscowe jest niewystarczające. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Flukofemin One. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Flukofemin One i jakie są wskazania do stosowania?

Flukofemin One należy do grupy leków przeciwgrzybiczych. Substancją czynną leku jest flukonazol.

Flukonazol stosuje się w leczeniu zakażeń wywołanych przez grzyby chorobotwórcze. Najczęstszą przyczyną zakażeń grzybiczych są drożdżaki z rodzaju zwanego po łacinie Candida.
Flukofemin One jest wskazany do stosowania u kobiet w drożdżakowych zakażeniach pochwy, gdy leczenie miejscowe jest niewystarczające. Lek może być również stosowany u ich partnerów z towarzyszącym drożdżakowym zapaleniem żołędzi, gdy leczenie miejscowe jest niewystarczające.

Do objawów drożdżakowego zakażenia pochwy należą: swędzenie pochwy i okolic (sromu), zaczerwienienie i obrzęk tkanek pochwy i sromu, bolesność pochwy i sromu, biała, bezwonna wydzielina z pochwy. Czasami zakażenie może zostać przeniesione na partnera podczas stosunku płciowego.
Objawy drożdżakowego zapalenia żołędzi obejmują: bolesność i zaczerwienienie penisa, nadmierną szczelność napletka, białą, bezwonną wydzielinę z prącia.

Lek stosuje się, gdy leczenie miejscowe (np. kremem lub czopkami) jest nieodpowiednie lub nie przynosi żadnego efektu.

Kategorie powiązane:
Dermatologia - choroby skóry włosów i paznokci, Grzybica narządowa, Leki przeciwgrzybicze - grzybica,

Reklama

Jaki jest skład Flukofemin One, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest flukonazol. Jedna tabletka zawiera 150 mg flukonazolu.

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K25, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flukofemin One – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to: 1 tabletka (150 mg) jednorazowo.
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Pacjenci w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności nerek
Jeśli stosuje się pojedynczą dawkę, nie jest konieczna zmiana dawkowania.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Lekarz może zalecić zmianę dawkowania, w zależności od czynności wątroby.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie zbyt wielu tabletek na raz może spowodować złe samopoczucie. Należy w takim wypadku niezwłocznie skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala. Objawy ewentualnego przedawkowania mogą obejmować zaburzenia słuchu, widzenia i czucia, myślenie o rzeczach nieprawdziwych (omamy i zachowania paranoidalne). Wskazane może być leczenie objawowe (leczenie podtrzymujące czynności życiowe i płukanie żołądka, jeśli konieczne).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flukofemin One – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można stosować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flukofemin One w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, nie powinna przyjmować leku Flukofemin One, chyba że lekarz zalecił inaczej.
Flukonazol przyjmowany w pierwszym trymestrze ciąży może zwiększać ryzyko poronienia. Flukonazol przyjmowany w małych dawkach w pierwszym trymestrze ciąży może nieznacznie zwiększać ryzyko wad wrodzonych kości i (lub) mięśni narodzonego dziecka.

Karmienie piersią można kontynuować po przyjęciu pojedynczej dawki leku Flukofemin One wynoszącej 150 mg. Nie należy karmić piersią w przypadku przyjmowania przez pacjentkę kilku dawek lub dużej dawki flukonazolu. Flukonazol przenika do mleka ludzkiego, osiągając stężenia podobne jak w osoczu.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Flukofemin One

„PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A.

Ulotka Flukofemin One – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Flukofemin One w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Flukofemin One

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flukofemin One? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Flukofemin One. Podziel się doświadczeniami na forum.