Bilobil

Bilobil to lek ziołowy dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Jest stosowany w zaburzeniach ukrwienia i funkcji mózgu u osób w wieku podeszłym, objawiających się jako: zaburzenia pamięci i sprawności umysłowej, zawroty głowy, szum w uszach. Można go stosować również pomocniczo w zaburzeniach ukrwienia kończyn (z objawami uczucia zimna w kończynach, bólem w czasie chodzenia).

Bilobil forte

Bilobil Forte to lek zawierający wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Jest to preparat usprawniający krążenie i zaopatrzenie mózgu w tlen i glukozę. Stosowany jest w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych i podnosi jakość życia w przebiegu łagodnej demencji. Lek jest dostępny bez recepty.

Bilobil Intense

Lek polecany jest dla osób dorosłych w zaburzeniach krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszu), w osłabieniu pamięci i sprawności intelektualnej. Usprawnia krążenie i zaopatrzenie mózgu w tlen i glukozę. Lek Bilobil intense zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Bilomag

Lek zawierający kompleks składników ziołowych, mineralnych i witaminowych, wspierających prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację.

Bilomag Plus

Bilomag Plus to suplement diety zawierający kompleks składników ziołowych, mineralnych i witaminowych, w tym wysokoskoncentrowany ekstrakt z miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba). Wyciąg z miłorzębu przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu u osób starszych. Kwas pantotenowy pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Składniki preparatu wspierają zmniejszanie uczucia zmęczenia i znużenia. Magnez z witaminą B6 pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Preparat jest zalecany dla dorosłych w okresach zwiększonego wysiłku intelektualnego oraz dla osób w wieku podeszłym. Bilomag Plus jest dostępny bez recepty.

Biovital Pamięć

Biovital Pamięć to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych, szczególnie zalecany dla osób chcących zachować dobrą kondycję umysłu. Produkt zawiera unikalne połączenie bioaktywnych ekstraktów z trzech roślin: Bacopa monniera, Gotu kola i Ginkgo biloba, które poprawiają ukrwienie i dotlenienie komórek mózgu. Dodatkowo zawiera witaminy z grupy B oraz witaminę E. Suplement wspomaga zdolność koncentracji, procesy uczenia się i zapamiętywania. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego produktu.

Ginkofar

Ginkofar

Ginkofar to lek dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Zmniejsza skurcz naczyń, zmniejsza lepkość krwi i agregację krwinek, co powoduje zwiększenie mikrokrążenia tkankowego krwi. Stosowany jest w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych (osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem) oraz w celu poprawy jakości życia w łagodnej demencji.

Ginkofar Extra

Ginkofar Extra

Ginkofar Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, zapobieganie agregacji płytek krwi oraz poprawę przepływu krwi w mózgu. Jest zalecany do stosowania w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych, które z wiekiem doświadczają osłabienia pamięci i sprawności umysłowej, a także jako środek poprawiający jakość życia w łagodnej formie demencji.

Ginkofar Forte

Ginkofar Forte

Ginkofar Forte to lek dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Jest to preparat pochodzenia naturalnego, który działa poprawiająco na krążenie mózgowe i obwodowe. Wskazaniami do stosowania Ginkofar Forte są zaburzenia krążenia mózgowego z objawami takimi jak utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach. Może być również stosowany w celu poprawy jakości życia w łagodnej postaci otępienia.

Ginkofar Intense

Ginkofar Intense

Ginkofar Intense to lek zawierający wyciąg z miłorzębu japońskiego, który poprawia przepływ krwi w mózgu i zapobiega zlepianiu się płytek krwi. Jest przeznaczony dla osób dorosłych do stosowania w celu poprawy zdolności poznawczych, szczególnie w przypadku osłabienia pamięci i sprawności umysłowej związanej z wiekiem, oraz w celu poprawy jakości życia w łagodnej demencji. Ginkofar Intense jest dostępny bez recepty.

Ginkofar max

Ginkofar Max to lek roślinny, który zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Jest zalecany do stosowania u pacjentów z objawami takimi jak osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związanym z wiekiem. Może być również stosowany pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach) oraz pomocniczo u pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych w leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego. Lek jest dostępny bez recepty.

Ginkoflav Forte

Ginkoflav Forte to suplement diety zawierający wysokoskoncentrowany ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych, szczególnie obciążonych wysiłkiem intelektualnym i w wieku podeszłym. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego wspomaga układ krążenia oraz utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu u osób starszych, dodatkowo wspiera zachowanie pamięci i funkcji poznawczych oraz lepszego słyszenia i widzenia. Ginkoflav Forte jest dostępny bez recepty.

Ginkoflav Med

Ginkoflav Med to lek w postaci kapsułek, który zawiera suchy wyciąg kwantyfikowany z liści miłorzębu japońskiego. Preparat rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając przepływ krwi w mózgu, co skutkuje poprawą funkcji poznawczych osób starszych. Wskazany jest do stosowania w celu poprawy funkcji poznawczych u osób starszych (osłabienie sprawności umysłowej i osłabienie pamięci związane z wiekiem), a także pomocniczo w celu poprawy jakości życia w łagodnym otępieniu. Lek jest dostępny bez recepty.

Vita Buerlecithin

Vita Buerlecithin

Vita Buerlecithin to lek dostępny bez recepty, który zawiera lecytynę sojową oraz witaminy z grupy B. Lecytyna jest naturalnie występującym fosfolipidem, który jest ważnym elementem strukturalnym błon komórkowych i bierze udział w licznych procesach metabolicznych. Witaminy z grupy B są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego oraz przebiegu wielu procesów metabolicznych. Lek jest zalecany w przypadku osłabienia pamięci i koncentracji, stanów stresowych, nadpobudliwości nerwowej, bezsenności, stanów wyczerpania fizycznego i psychicznego, a także jako wsparcie w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym i objawach niedoboru witamin z grupy B.

Jak poprawić pamięć i koncentrację? – leki i suplementy

Lista leków stosowanych w celu poprawy pamięci i koncentracji.

Zobacz także:

Choroba Alzheimera
Choroba Parkinsona
Migrena
Padaczka (epilepsja)
Stwardnienie rozsiane (SM)
Wszystkie leki neurologiczne

Mózg odpowiada za pamięć i koncentrację

Pośpiech, stres, siedzący tryb życia, a także niewłaściwa dieta mogą powodować kłopoty z pamięcią i koncentracją. Na szczęście, istnieją tabletki na pamięć, które mogą wspomóc funkcjonowanie umysłu. Warto zapoznać się z ofertą preparatów wspomagających pamięć i koncentrację. Ich działanie może okazać się szczególnie przydatne w okresie intensywnej nauki, wytężonej pracy oraz w starszym wieku.

Jak działają tabletek na pamięć?

Zadaniem tabletki na pamięć jest przede wszystkim utrzymanie w dobrej kondycji funkcji umysłowych. Tabletki na pamięć mają zasadniczo dwa podstawowe zadania: polepszenie samej pamięci oraz poprawienie koncentracji, a co za tym idzie, skrócenie czasu potrzebnego do przyswojenia i utrwalenia informacji oraz poprawienie koncentracji. Rośliny korzystnie wpływające na poprawę pamięci i koncentracji to m.in. miłorząb japoński i żeń-szeń. Działanie tabletek na pamięć opiera się na wykorzystaniu naturalnych substancji, które wpływają na poprawę funkcjonowania umysłu.

Mózg do poprawnego funkcjonowania potrzebuje glukozy, tlenu oraz niezbędnych witamin i minerałów. Leki i suplementy diety poprawiające pamięć i koncentrację uwagi mają za zadanie usprawnić pracę połączeń nerwowych oraz dostarczenie do mózgu niezbędnych składników.

Podstawowymi składnikami leków i suplementów wspomagających pamięć i koncentrację są miłorząb japoński (gingko biloba), witamina B3 (niacyna) oraz lecytyna. Miłorząb japoński rozszerza naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi i zmniejsza jej lepkość. Witamina B3 jest odpowiedzialna za sprawne funkcjonowanie układu nerwowego. Lecytyna poprawia jakość połączeń nerwowych i przekazywania impulsów. Dodatkowo w wielu produktach farmaceutycznych występują: żelazo – jest składnikiem hemoglobiny, odpowiedzialnej za rozprowadzanie tlenu; glukoza – dostarcza energii; wyciąg z korzenia żeń-szenia – wzmacnia ogólnie organizm; magnez z witaminą B6 – wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. Jeśli porównujemy mózg do komputera, to wyżej wymienione składniki poprawiają pracę jego procesora.

Leki na pamięć i koncentrację

Przed rozpoczęciem stosowania leku lub suplementu diety na pamięć i koncentrację należy skonsultować się z lekarzem. Problemy z zapamiętywaniem i trudności w skupieniu uwagi mogą być bowiem objawem towarzyszącym nadciśnieniu tętniczemu, miażdżycy, cukrzycy, depresji, uzależnieniu od alkoholu lub narkotyków, wysokiemu poziomowi cholesterolu, chorobie Alzheimera, wielu chorobom psychicznym lub neurologicznym. Mogą być także niepożądanym skutkiem stosowania niektórych leków albo następstwem stresu, przemęczenia, nieregularnego trybu życia i niezdrowej diety.

Przykładowe leki (substancje) stosowane w neurologii:

Choroba Parkinsona:

Entakapon
Karbidopa
Lewodopa
Pramipeksol
Rasagilina
Ropinirol
Rywastygmina

Choroba Alzheimera:

Donepezyl
Memantyna
Rywastygmina
Winpocetyna

Migrena:

Sumatryptan
Topiramat

Padaczka:

Gabapentyna
Karbamazepina
Lakozamid
Lamotrygina
Lewetyracetam
Pregabalina
Topiramat
Walproinian sodu

Pamięć i koncentracja:

Miłorząb japoński