Konsultacja merytoryczna:

Ginkoflav Med

Lek Ginkoflav Med zawiera suchy wyciąg kwantyfikowany z liści miłorzębu japońskiego, który rozszerza naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi w mózgu i zmniejsza agregację płytek krwi. Za substancje czynne wyciągu z liści miłorzębu uważa się glikozydy flawonowe, ginkgolidy oraz bilobalid.

Wskazania do stosowania:
• w celu poprawy funkcji poznawczych u osób starszych (osłabienie sprawności umysłowej i osłabienie pamięci związane z wiekiem),
• pomocniczo w celu poprawy jakości życia w łagodnej demencji (otępieniu).

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Jeśli po upływie 3 miesięcy nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Ginkoflav Med, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wyciąg z liści miłorzebu japońskiego. Każda kapsułka zawiera 80 mg suchego wyciągu kwantyfikowanego z liści miłorzębu japońskiego Ginkgo biloba L., folium (35- 67:1), odpowiadającego: 17,6-21,6 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe; 2,2-2,7 mg ginkgolidów A, B i C; 2,1-2,6 mg bilobalidu.

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: aceton 65% (v/v)

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, otoczka kapsułki (żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), woda oczyszczona).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ginkoflav Med – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka u dorosłych i osób w podeszłym wieku to po 1 kapsułce 3 razy na dobę.
Kapsułkę należy popić płynem.

Leczenie powinno trwać co najmniej 8 tygodni.

Jeśli po upływie 3 miesięcy nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Po 3 miesiącach należy poradzić się lekarza, czy powinno się kontynuować terapię.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Brak danych na temat bezpieczeństwa i skuteczności u dzieci i młodzieży. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie odnotowano przypadków zatruć.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ginkoflav Med – czy mogę spożywać alkohol?

Ginkoflav Med można stosować niezależnie od posiłków. Odradza się przyjmowania leku z alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ginkoflav Med w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Ginkoflav Med nie należy stosować w okresie ciąży (lek jest przeciwwskazany do stosowania w ciąży, może zwiększać ryzyko krwawień).

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania podczas karmienia piersią.

Brak danych na temat wpływu na płodność u ludzi.

Ulotka Ginkoflav Med – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ginkoflav Med 80 mg, kapsułki twarde (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ginkoflav Med m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ginkoflav Med 80 mg, kapsułki twarde (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Ginkoflav Med?

Cena Ginkoflav Med i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ginkoflav Med.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ginkoflav Med? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ibuprom 200 mg tabletki powlekane (Opakowanie: 96 )Ibuprom 200 mg tabletki powlekane (Opakowanie: 96 ) to lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Stosowany jest przy słabych i umiarkowanych stanach bólowych głowy, zębów czy kręgosłupa, a także w przypadku bolesnego miesiączkowania czy bólach mięśniowych.

Ibuprom tabletki mogą być przyjmowane przy przeziębieniu i grypie, celem łagodzeniu gorączki wywołanej infekcjami wirusowymi i…

35.99 

Zastosowanie Dr Wolz Zell Oxygen Plus preparat probiotyczny (Opakowanie: 250 ml)Dr Wolz Zell Oxygen Plus preparat probiotyczny (Opakowanie: 250 ml) zawiera biologicznie czynne enzymy komórek drożdży wspierających naturalną mikroflorę bakteryjną jelit oraz stanowiący niezwykle bogate źródło cennych witamin i pierwiastków śladowych zapewniających prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz wspierających odporność. Efekt działania Dr Wolz Zell Oxygen Plus preparat probiotyczny (Opakowanie: 250 ml)…

44.99 

Zastosowanie Novanoc (Opakowanie: 16 )Novanoc (Opakowanie: 16 ) to suplement diety wspomagający w szybszym zaśnięciu w formie wygodnych do spożywania tabletek.
Preparat może być spożywany przez osoby borykające się ze zbyt długim czasem niezbędnym do zaśnięcia.
Produkt polecany jest także dla osób doświadczających problemów z budzeniem się w trakcie nocy.
Efekt działania Novanoc (Opakowanie: 16 )Zażywanie…

25.73 

Zastosowanie Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający Nr 18 Copper (Opakowanie: 30 ml) Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający Nr 18 Copper (Opakowanie: 30 ml) to podkład z kwasem hialuronowym i wodą termalną Vichy zapewniający głębokie nawilżenie i pielęgnację skóry twarzy.

Efekt działania Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający Nr 18 Copper (Opakowanie: 30 ml) Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający…

75.99 

Zastosowanie Weleda Olejek do masażu z arniką (Opakowanie: 100 ml)Chcesz ćwiczyć? Masaż rozgrzewający przed i po ćwiczeniach z Weleda Olejek do masażu z arniką (Opakowanie: 100 ml) poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie i chroni przed nieprzyjemnymi bólami.

Kompozycja z wyciągami z kwiatów arniki i liści brzozy oraz słonecznika i oliwy z oliwek wzmacnia funkcje skóry i utrzymuje jej elastyczność. Naturalny…

60.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief