Konsultacja merytoryczna:

Ginkofar Extra

Ginkofar Extra

Lek Ginkofar Extra zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia przepływ krwi w mózgu, rozszerza naczynia krwionośne i zapobiega agregacji płytek. Za substancje czynne wyciągu uważa się glikozydy flawonowe, ginkgolidy oraz bilobalid.

Wskazania do stosowania
Ginkofar Extra stosuje się:
– w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych (osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem),
– w celu poprawy jakości życia w łagodnej demencji.

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Jeśli po upływie 90 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Ginkofar Extra, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.
Każda tabletka powlekana zawiera 240 mg kwantyfikowanego suchego wyciągu z liści miłorzębu (Ginkgo biloba L., folium) (35 – 67 : 1), co odpowiada:
• 52,8 do 64,8 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe,
• 6,72 do 8,16 mg ginkgolidów A, B i C,
• 6,24 do 7,68 mg bilobalidu.

Rozpuszczalnik używany do pierwszej ekstrakcji: aceton 65% v/v.

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna;

otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3000, tlenek żelaza żółty (E172), talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ginkofar Extra – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Zalecana dawka leku Ginkofar Extra u dorosłych to 1 tabletka przyjmowana raz na dobę.

Czas stosowania
Leczenie powinno trwać przynajmniej 8 tygodni.
Jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów lub po 3 miesiącach stosowania leku nie następuje poprawa, należy zwrócić się do lekarza.
Po trzech miesiącach, należy poradzić się lekarza, czy powinno się kontynuować leczenie.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Ginkofar Extra nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Sposób stosowania
Ginkofar Extra przyjmuje się doustnie, niezależnie od posiłków, popijając tabletkę wodą.
Linia podziału na tabletce tylko ułatwia rozkruszenie w celu ułatwienia połknięcia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej dawki leku niż zalecana należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ginkofar Extra – czy mogę spożywać alkohol?

Ginkofar Extra przyjmuje się doustnie, niezależnie od posiłków, popijając tabletkę wodą.
Odradza się przyjmowania leku razem z alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ginkofar Extra w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ginkofar Extra jest przeciwwskazany do stosowania podczas ciąży, ze względu na brak wystarczających danych oraz ryzyko zwiększonej skłonności do krwawień.

Ze względu na brak wystarczających danych, leku Ginkofar Extra nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią.

Ulotka Ginkofar Extra – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

GINKOFAR EXTRA, 240 mg, tabletki powlekane (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 217.59 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ginkofar Extra m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

GINKOFAR EXTRA, 240 mg, tabletki powlekane (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 187.27 KB

Cena - ile kosztuje Ginkofar Extra?

Cena Ginkofar Extra i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ginkofar Extra.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ginkofar Extra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Calperos 500 kapsułki twarde (Opakowanie: 30 )Calperos 500 kapsułki twarde (Opakowanie: 30 ) to preparat leczniczy o dużej zawartości wapnia, które stanowi główny budulec kości. Jego dostarczanie zmniejsza ryzyko osteoporozy w przypadku ubogiej diety, menopauzy czy podeszłego wieku. Jest stosowany po długotrwałym unieruchomieniu spowodowanym złamaniami kości, a także jako wsparcie leczenia stanów alergicznych i infekcji wirusowych.
Efekt działania Calperos 500…

16.60 

Zastosowanie Roche-posay Toleriane Mascara waterproof (Opakowanie: 7.6 ml)Roche-posay Toleriane Mascara waterproof (Opakowanie: 7.6 ml) natychmiast pogrubia i wzmacnia rzęsy. Geste podkręcone i dokładnie rozdzielone rzęsy prezentuja się perfekcyjnie i dodają spojrzeniu wyrazistości.

Z jednej strony wodoodporna formuła zapewnia trwałość makijażu i sprawia, że tusz nie rozmazuje się. Z drugiej, produkt jest łatwy do usunięcia, co umożliwia sprawne wykonanie demakijażu.Efekt…

74.19 

Zastosowanie Vichy Capital Soleil Beach Protect Mleczko z filtrem SPF 50 (Opakowanie: 200 ml)Vichy Capital Soleil Beach Protect Mleczko z filtrem SPF 50 (Opakowanie: 200 ml) to z pewnością produkt dla całej Rodziny. Nawilżające mleczko przeciwsłoneczne chroni skórę przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak promienie UV, piasek, sól, chlor i wiatr.

Vichy Capital Soleil Beach Protect Mleczko z filtrem SPF 50 (Opakowanie: 200 ml)nadaje…

87.99 

Zastosowanie Orsalit saszetki (Opakowanie: 10 )Orsalit saszetki (Opakowanie: 10 ) to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego stosowana przy biegunkach i wymiotach. Zawiera elektrolity, które zmniejszają ryzyko odwodnienia organizmu. Może być stosowany u niemowląt od 6. miesiąca życia.
Efekt działania Orsalit saszetki (Opakowanie: 10 )Orsalit saszetki (Opakowanie: 10 ) dostarcza elektrolitów w przypadku zaburzeń gospodarki wodnej organizmu wynikających z biegunek i wymiotów różnego pochodzenia. Elektrolity są jonami soli, które…

18.18 

Zastosowanie Nexcare ColdHot Therapy Pack Classic Okład żelowy Zimno-ciepły wielokrotnego użytku (Opakowanie: 1 )Nexcare ColdHot Therapy Pack Classic Okład żelowy Zimno-ciepły wielokrotnego użytku (Opakowanie: 1 ) to okład wielokrotnego użytku, zawiera nietoksyczny żel bezpieczny dla osób w każdym wieku. Jego zastosowanie opiera się na regule zimno-ciepło i stanowi naturalny sposób walki z bólem oraz dolegliwościami wynikającymi np. z…

34.50 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief