Konsultacja merytoryczna:

Ginkgoherb

Lek Ginkgoherb zawiera wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L., folium)

Lek Ginkgoherb jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w celu poprawy (związanego z wiekiem) upośledzenia funkcji poznawczych oraz jakości życia osób z łagodnym otępieniem.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Ginkgoherb:

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg suchy oczyszczony i kwantyfikowany z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum)

Jedna tabletka powlekana zawiera 120 mg wyciągu (w postaci wyciągu suchego oczyszczonego i kwantyfikowanego) z Ginkgo biloba L., (folium), liście miłorzębu japońskiego (DERpierwotny 35-67:1), co odpowiada:
26,4 mg do 32,4 mg flawonoidów, w przeliczeniu na glikozydy flawonowe;
3,36 mg do 4,08 mg ginkgolidów A, B i C;
3,12 mg do 3,84 mg bilobalidów.
Pierwszy rozpuszczalnik ekstrakcyjny: aceton 60% (m/m).

Ginkgoherb 240 mg tabletki powlekane
Jedna tabletka powlekana zawiera 240 mg wyciągu (w postaci wyciągu suchego oczyszczonego i kwantyfikowanego) z Ginkgo biloba L., (folium), liście miłorzębu japońskiego (DERpierwotny 35-67:1), co odpowiada:
52,8 mg do 64,8 mg flawonoidów, w przeliczeniu na glikozydy flawonowe;
6,72 mg do 8,16 mg ginkgolidów A, B i C;
6,24 mg do 7,68 mg bilobalidów.
Pierwszy rozpuszczalnik ekstrakcyjny: aceton 60% (m/m).

Pozostałe składniki to:
Glukoza ciekła suszona rozpyłowo
Składniki rdzenia tabletki:
Laktoza jednowodna
Celuloza mikrokrystaliczna typ PH 101
Kroskarmeloza sodowa
Krzemionka koloidalna bezwodna
Magnezu stearynian

Składniki otoczki tabletki:
Mieszanina powlekająca Opadry II white F 18422 (skład: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek E 171, talk)
Żelaza tlenek żółty E 172

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Dawkowanie

Ginkgoherb 120 mg tabletki powlekane
Zalecana dawka dla dorosłych i starszych pacjentów to 1 tabletka powlekana Ginkgoherb 2 razy na dobę. W przypadku stosowania tego produktu leczniczego 2 razy na dobę należy go przyjmować rano i po południu.

Ginkgoherb 240 mg tabletki powlekane
Zalecana dawka dla dorosłych i starszych pacjentów to pół tabletki powlekanej Ginkgoherb dwa razy na dobę lub 1 tabletka powlekana Ginkgoherb raz na dobę. Przy stosowaniu dwa razy na dobę produkt leczniczy należy przyjmować rano i po południu, przy stosowaniu raz na dobę należy go przyjmować rano lub po południu.

Szczególne grupy pacjentów
Brak jest dostępnych danych dotyczących instrukcji dawkowania produktu leczniczego w przypadkach upośledzenia czynności nerek lub wątroby.

Sposób podawania
Lek Ginkgoherb należy podawać doustnie. Nie należy przyjmować tabletek w pozycji leżącej na plecach. Tabletki należy połykać w całości (bez rozgryzania), popijając płynem, najlepiej szklanką wody do picia, z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Czas trwania leczenia
Ten lek należy przyjmować przez co najmniej 8 tygodni.

Jeśli nie nastąpiła poprawa po upływie 3 miesięcy lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz powinien sprawdzić, czy kontynuowanie leczenia jest w dalszym ciągu uzasadnione.

Przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Mogą wystąpić nasilone objawy opisane w punkcie 4 załączonej ulotki. „Możliwe działania niepożądane”.

W przypadku znacznego przedawkowania leku Ginkgoherb należy skontaktować się ze swoim lekarzem lub uzyskać poradę medyczna, ponieważ konieczna może być pomoc lekarska.

Pokarm, napoje (alkohol)

Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Istnieją pewne wskazania, że tendencja do krwawień może się nasilać. Dlatego nie należy przyjmować tego leku w okresie ciąży.

Z powodu braku wystarczających danych, nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie karmienia piersią.

Nie jest wiadome, czy składniki wyciągu przenikają do mleka ludzkiego.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lekarz poinformuje pacjenta, czy jego choroba umożliwia mu bezpieczne prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Nie przeprowadzono odpowiednich badań oceniających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ginkgoherb ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ginkgoherb, 120 mg, 240 mg, tabletki powlekane Wyciąg suchy oczyszczony i kwantyfikowany z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 145.20 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ginkgoherb m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ginkgoherb, 120 mg, 240 mg, tabletki powlekane Wyciąg suchy oczyszczony i kwantyfikowany z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 152.91 KB

Ginkgoherb cena

Cena Ginkgoherb i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ginkgoherb.

Ginkgoherb opinie - forum pacjentów

Stosujesz Ginkgoherb? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz