Alvia Zaparcia

Alvia Zaparcia to lek homeopatyczny w postaci syropu o smaku śliwkowym. Jest dostępny bez recepty. Stosowany jest w łagodnych zaparciach związanych ze zmianą diety lub miejsca pobytu. Dawkowanie dla dorosłych to 1 miarka (10 ml) 3 do 5 razy na dobę, natomiast dla dzieci od 6 roku życia dawka jednorazowa wynosi 1/2 miarki (5 ml) 3 do 5 razy na dobę. Lek należy przyjmować 15 minut przed lub po posiłku.

Angin-Heel SD

Angin-Heel SD to homeopatyczny produkt leczniczy stosowany w zapaleniu migdałków. Skład jednej tabletki to: Hydrargyrum bicyanatum D8 30 mg, Phytolacca americana D4 30 mg, Apis mellifica D4 30 mg, Arnica montana D4 30 mg, Hepar sulfuris D6 60 mg, Atropa belladonna D4 60 mg. Lek jest dostępny bez recepty. Zalecane dawkowanie to zwykle jedna tabletka trzy razy dziennie, rozpuszczana powoli w ustach. Lek należy przyjmować między posiłkami.

Antypot

Antypot to lek dostępny bez recepty, który ma postać pudru do stosowania na skórę. Zawiera substancje czynne: kwas salicylowy i kwas borowy. Działa odkażająco, ściągająco i osuszająco na skórę, a także likwiduje przykrą woń potu. Jest przeznaczony do stosowania w przypadku nadmiernej potliwości stóp, szczególnie gdy towarzyszy jej nieprzyjemny zapach rozkładającego się potu.

Arnigel

Arnigel to lek homeopatyczny dostępny bez recepty. Jest to żel, który stosuje się miejscowo na skórę. Zawiera wyciąg z arniki górskiej, rośliny bogatej w kwasy tłuszczowe, aminy i fitosterole. Lek jest przeznaczony do leczenia miejscowego następstw niewielkich urazów takich jak siniaki, stłuczenia. Polecany jest również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym.

Berberis-Homaccord

Berberis-Homaccord to homeopatyczny lek w postaci kropli doustnych. Jest stosowany pomocniczo w łagodnych zaburzeniach ze strony dróg moczowych, takich jak uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Produkt jest dostępny bez recepty.

Bronchalis-Heel

Bronchalis-Heel to lek homeopatyczny dostępny w postaci tabletek. Jest stosowany jako środek wspomagający w przypadku nieżytów górnych dróg oddechowych, szczególnie gdy towarzyszą im objawy kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazane jest jednak skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania.

Colocynthis-Homaccord

Colocynthis-Homaccord to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Jest przeznaczony do stosowania w przypadku nerwobólów, zwłaszcza rwy kulszowej, oraz osteochondrozy kręgosłupa, przede wszystkim w odcinku lędźwiowym. Lek jest dostępny bez recepty.

Dr Reckeweg R1

Dr Reckeweg R1 to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu bólu gardła. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Lek jest dostępny bez recepty.

Dr Reckeweg R11

Dr Reckeweg R11 to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu dolegliwości reumatycznych. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Dr Reckeweg R14

Dr Reckeweg R14 to homeopatyczny produkt leczniczy, dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany pomocniczo w leczeniu zaburzeń snu, a jego składniki czynne obejmują Avena sativa D1, Coffea arabica D4, Eschscholzia californica D2, Humulus lupulus D2, Passiflora incarnata D2, Valeriana officinalis TM=D1, Zincum isovalerianicum D6. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują trudności w zasypianiu, niepokój nerwowy, stany pobudzenia, nadpobudliwość oraz depresje psychiczne. Lek oddziałuje uspokajająco i pomaga usuwać trudności z zasypianiem.

Dr Reckeweg R2

Dr Reckeweg R2 to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu objawów zapalenia oskrzeli. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Dr Reckeweg R25

Dr Reckeweg R25 to lek homeopatyczny, który jest stosowany do łagodzenia trudności w oddawaniu moczu, na przykład towarzyszących łagodnemu przerostowi prostaty. Dawkowanie to 3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem, po 5-10 kropli z małą ilością wody, chyba że lekarz zaleci inaczej. Lek jest dostępny na receptę.

Dr Reckeweg R30

Dr Reckeweg R30 to homeopatyczny produkt leczniczy, który jest dostępny w postaci maści. Jest stosowany w leczeniu urazów i bólów mięśni. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Dr Reckeweg R4

Dr Reckeweg R4 to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu biegunki. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Lek ten jest dostępny na receptę.

Dr Reckeweg R44

Dr Reckeweg R44 to lek homeopatyczny, który jest stosowany wspomagająco w przypadku skłonności do zbyt niskiego ciśnienia tętniczego krwi. Substancjami czynnymi leku są: Crataegus D1, Cytisus scoparius D2, Nerium oleander D3, Prunus laurocerasus D3. Lek jest dostępny bez recepty. Dorośli powinni zażywać doustnie 3 razy dziennie po 5 kropli, w razie potrzeby z małą ilością wody. Po zauważeniu poprawy, zażywanie leku powinno być rzadsze. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Dr Reckeweg R5

Dr Reckeweg R5 to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu dolegliwości żołądkowych. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Lek jest dostępny bez recepty.

Dr Reckeweg R55

Dr Reckeweg R55 to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w przypadku lekkich zranień. Wskazania do stosowania tego leku obejmują różnego rodzaju urazy, takie jak stłuczenia, skaleczenia, otarcia, oparzenia, pęknięcia kości. Jest dostępny bez recepty.

Dr Reckeweg R6

Dr Reckeweg R6 to lek homeopatyczny, który jest stosowany pomocniczo w objawach towarzyszących chorobom przeziębieniowym. Wskazania do stosowania obejmują grypę, zakażenia grypowe, przeziębienie, ostry nieżyt nosa, zapalenie nosa i gardła, nieżyt błony śluzowej górnych dróg oddechowych, grypowe zapalenie oskrzeli oraz zapalenie opłucnej. Lek jest dostępny bez recepty.

Dr Reckeweg R8 Jutussin

Dr Reckeweg R8 Jutussin to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci syropu, który jest stosowany w leczeniu kaszlu. Jest dostępny bez recepty. Przed zastosowaniem leku zaleca się zapoznanie się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Dr Reckeweg R9

Dr Reckeweg R9 to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty.

Dr Reckeweg Vita C 15

Dr Reckeweg Vita C 15 to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Jest stosowany wspomagająco w przypadku wystąpienia wyczerpania nerwowego, zaburzeń snu na tle nerwowym, braku koncentracji, a także w stanach przemęczenia i napięcia nerwowego. Lek jest dostępny bez recepty. Dawkowanie to zazwyczaj 3 razy dziennie po 1 łyżeczce.

Dr Reckeweg Vita C 15 Forte

Dr Reckeweg Vita C 15 Forte to suplement diety, który zawiera witaminę C. Witamina C jest niezbędna w wielu procesach metabolicznych, uczestniczy w procesach utleniania i redukcji, jest antyoksydantem. Stymuluje procesy odpornościowe, w przebiegu przeziębienia i grypy występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. Produkt dostępny jest bez recepty.

Engystol

Engystol to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Jest stosowany głównie jako środek wspomagający w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie. Lek jest dostępny bez recepty.

Euphorbium SN

Euphorbium SN to homeopatyczny lek dostępny w formie kropli doustnych. Jest stosowany wspomagająco w leczeniu objawów towarzyszących nieżytowi nosa. Preparat jest dostępny bez recepty. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat zwykle przyjmują 10 kropli 3 razy na dobę. Lek należy przyjmować między posiłkami, a dawkę należy zmniejszyć po uzyskaniu poprawy.

Gastricumeel

Gastricumeel to lek homeopatyczny, który jest stosowany w łagodnych zaburzeniach trawiennych, takich jak niestrawność i wzdęcia. Składniki aktywne leku obejmują Argentum nitricum D6, Acidum arsenicosum D6, Pulsatilla pratensis D4, Nux vomica D4, Carbo vegetabilis D6 i Antimonium crudum D6. Lek jest dostępny bez recepty. Zaleca się przyjmować jedną tabletkę trzy razy dziennie. Tabletkę należy powoli rozpuścić w ustach.

Graphites-Homaccord

Graphites-Homaccord to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Może być stosowany w leczeniu różnych chorób. Lek ten jest dostępny na receptę.

Gripp-heel

Gripp-Heel to homeopatyczny produkt leczniczy w formie tabletek, który jest stosowany wspomagająco w infekcjach górnych dróg oddechowych. Składniki aktywne to: Aconitum napellus D4, Bryonia D4, Lachesis mutus Dl2, Eupatorium perfoliatum D3, Phosphorus D5. Zwykle dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to 1 tabletka 3-5 razy dziennie. Tabletkę należy powoli rozpuścić w ustach. Lek należy przyjmować pomiędzy posiłkami.

Gynacoheel N

Gynacoheel N to lek homeopatyczny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany wspomagająco w leczeniu podrażnień kobiecych narządów płciowych, takich jak zaczerwienienie, pieczenie, świąd w okolicy sromu i/lub pochwy. Wskazania do stosowania obejmują stany zapalne narządów płciowych u kobiet, na przykład zapalenie przydatków, zapalenie mięśniówki macicy, zapalenie pochwy. Lek jest dostępny na receptę.

Hamamelis-Homaccord

Hamamelis-Homaccord to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany głównie jako środek wspomagający w objawach towarzyszących żylakom kończyn dolnych, takich jak świąd, pieczenie, uczucie ciężkości nóg. Ze względu na brak odpowiednio udokumentowanych badań dotyczących zastosowania leku u dzieci, nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 lat. Lek jest dostępny bez recepty.

HEEL Drosera-Homaccord

HEEL Drosera-Homaccord to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu zapalenia krtani i kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Heel Traumeel S

Heel Traumeel S to homeopatyczny lek dostępny bez recepty. Jest stosowany wspomagająco po urazach, takich jak skręcenia stawów, oraz w łagodnych dolegliwościach bólowych mięśni i stawów. Produkt dostępny jest w formie tabletek, maści oraz kropli doustnych. Przed zastosowaniem leku zaleca się zapoznanie się z ulotką dołączoną do opakowania.

Heel-Nervoheel N

Heel-Nervoheel N to lek homeopatyczny dostępny bez recepty. Jest stosowany wspomagająco w łagodnych stanach napięcia nerwowego. Zalecane dawkowanie to zwykle jedna tabletka trzy razy dziennie, a tabletkę należy powoli rozpuścić w ustach. Leku nie należy stosować przez dłuższy okres czasu bez konsultacji z lekarzem.

Heel-Tartephedreel N

Heel-Tartephedreel N to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli. Jest stosowany wspomagająco w kaszlu towarzyszącym łagodnym infekcjom górnych dróg oddechowych. Preparat działa łagodząco na kaszel suchy i mokry. Jest dostępny bez recepty.

Hepeel N

Hepeel N to homeopatyczny produkt leczniczy, który zawiera naturalne składniki. Jest stosowany wspomagająco w leczeniu łagodnych zaburzeń czynności wątroby i pęcherzyka żółciowego, takich jak wzdęcia, brak apetytu i niestrawność. Hepeel N jest dostępny bez recepty.

Homeogene 9

Homeogene 9 to lek homeopatyczny produkowany przez firmę Boiron. Jest stosowany w leczeniu bólu gardła i chrypki. Składniki aktywne leku działają łagodząco na błony śluzowe gardła, niwelują zaczerwienienie i uczucie “drapania” w gardle, a także redukują dolegliwości bólowe. Lek jest dostępny bez recepty.

Homeoplasmine

Homeoplasmine to homeopatyczny lek w postaci maści, który jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Maść ta działa antyseptycznie i gojąco, przyspieszając proces gojenia się ran i podrażnień skóry. Stosuje się ją w przypadku niewielkich zranień, zadrapań, otarć naskórka, skaleczeń i pęknięć skóry. Homeoplasmine jest dostępna bez recepty.

Homeovox

Homeovox to homeopatyczny lek w postaci tabletek do ssania, który jest stosowany na chrypkę oraz podczas nadwyrężenia strun głosowych. Składniki aktywne leku to różne substancje homeopatyczne, takie jak Aconitum napellus, Arum triphyllum, Belladonna i inne. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania Homeovox jest chrypka oraz stany nadwyrężenia strun głosowych, takie jak mówienie czy śpiewanie.

Hormeel SNT

Hormeel SNT to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci kropli doustnych1. Jest stosowany wspomagająco w leczeniu zaburzeń cyklu miesiączkowego. Preparat jest przeznaczony dla dorosłych kobiet powyżej 18. roku życia. Hormeel SNT jest dostępny bez recepty.

Husteel

Husteel to homeopatyczny produkt leczniczy, który skutecznie wspomaga w leczeniu kaszlu występującego w przeziębieniu. Wskazania lecznicze tego leku są niezwykle pomocne w łagodzeniu objawów choroby. Warto jednak pamiętać, że w przypadku braku poprawy lub nasilenia się objawów, takich jak uczucie duszności, ropna plwocina czy gorączka, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Husteel jest dostępny bez recepty.

Ignatia-Homaccord

Ignatia-Homaccord to lek homeopatyczny, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany w łagodnych zaburzeniach nerwowych, takich jak depresja i bezgłos histeryczny. Dzięki swojemu unikalnemu składowi działa wspomagająco na układ nerwowy, pomagając złagodzić stany depresyjne i przywrócić równowagę emocjonalną. Ze względu na szerokie zastosowanie, nie dodaje się do niego ulotki ani informacji związanych ze sposobem dawkowania.

Leki homeopatyczne – tabletki, krople, granulki, preparaty homeopatyczne

Lista leków homeopatycznych stosowanych w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń. Sporządzony spis zawiera leki, które mogą być bezpiecznie stosowane nie tylko u dzieci i osób dorosłych, ale także u kobiet w ciąży, nie zakłócając prawidłowego rozwoju płodu. Poniższy spis uwzględnia także wyroby medyczne oraz suplementy homeopatyczne, które mogą być wykorzystywane w celu zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a także utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Znajdziesz tu ulotki leków oraz opinie pacjentów o lekach homeopatycznych.

Homeopatia jako alternatywna forma leczenia

Zgodnie z ogólnodostępną definicją homeopatia jest niekonwencjonalną formą medycyny. Została ona stworzona na przełomie XVIII i XIX wieku przez niemieckiego lekarza  Samuela Hahnemanna.
Ta nietypowa forma medycyny opiera się na dość kontrowersyjnych założeniach. Polega ona na stosowaniu wielokrotnie rozcieńczonych substancji, które według zwolenników tej metody mają leczyć choroby. Produkty homeopatyczne tworzone są poprzez mieszanie rozcieńczonego roztworu i sukcesywne potrząsanie. Homeopaci uważają, że takie działanie powoduje zwiększenie efektywności uzyskanej docelowo substancji. Co ciekawe, leki homeopatyczne mogą być stosowane do zwalczania wielu różnego rodzaju schorzeń – na chwilę obecną na rynku można znaleźć, chociażby preparaty na alergię, zatoki, katar, kaszel itp.

Ta nietypowa forma medycyny opiera się na dość kontrowersyjnych założeniach. Polega ona na stosowaniu wielokrotnie rozcieńczonych substancji, które według zwolenników tej metody mają leczyć choroby. Produkty homeopatyczne tworzone są poprzez mieszanie rozcieńczonego roztworu i sukcesywne potrząsanie. Homeopaci uważają, że takie działanie powoduje zwiększenie efektywności uzyskanej docelowo substancji.

Podstawowe zasady homeopatii:
Zasada podobieństwa – zastosowana substancja ma na celu wywołanie nowej choroby,  bardzo podobnej do początkowej dolegliwości,

Zasada potencjonowania leku (dynamizowania) – najprościej mówiąc zasada ta dotyczy całego procesu rozcieńczania, wytrząsania, co powoduje znaczące zmniejszenie stężenia danej substancji

Jakie choroby leczą leki homeopatyczne?

Jak wspomniano powyżej leki homeopatyczne działają w oparciu o zupełnie inny mechanizm, niż leki tradycyjne. Leki te zawsze dobierane są indywidualnie, w zależności od wstępnej diagnozy. Leczenie poprzedzone jest zawsze szczegółowym badaniem i wywiadem przeprowadzonym przez lekarza homeopatę. Uważa się, że leki homeopatyczne leczą chorobę, a nie jej objawy.

Najczęściej preparaty tego typu stosowane są w leczeniu: chorób skóry, układu oddechowego i moczowego, schorzeń  związanych z narządem ruchu, zatok i wielu innych. Dobrze radzą sobie z alergiami i objawami przeziębień, takimi jak katar czy kaszel, ale mogą też być wykorzystywane do leczenia schorzeń układu pokarmowego, nerwowego itp. Należy także zwrócić uwagę na dostępność tych substancji na rynku – część produktów homeopatycznych dostępna jest bez recepty.

Czy homeopatia faktycznie działa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jest to bardzo kontrowersyjna metoda leczenia, której wiarygodność cały czas jest podważana na całym świecie. Nie została opracowana żadna teoria naukowa, która zweryfikowałaby wiarygodność wpływu tak mocno rozcieńczonych roztworów na układ odpornościowy pacjenta. Nie ma także dowodów na to, że preparaty homeopatyczne powodują istotne zmiany  w jakiekolwiek procesach przebiegających w organizmie pacjenta.