Konsultacja merytoryczna:

Dr Reckeweg Vita C 15 Forte

Dr Reckeweg Vita C 15 Forte - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Dr. Reckeweg® Vita – C15 forte roztwór doustny jest lekiem homeopatycznym stosowanym wspomagająco w wyczerpaniu nerwowym, zaburzeniach snu na tle nerwowym, braku koncentracji.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Dr Reckeweg Vita C 15 Forte:

Skład

– Substancjami czynnymi leku są: Acidum phosphoricum D3, Anamirta cocculus D5, Chamaelirium luteum D5, Citrus limon TM, Panax ginseng TM, Sepia officinalis D6, Strychnos ignatii D5, Zincum metallicum D6.

– Pozostałe składniki pomocnicze to: kwas askorbowy, woda oczyszczona, etanol, odwar etanolowy z owoców dzikiej róży, odwar etanolowy z owoców jarzębiny, karmel, sacharoza.

– Lek zawiera 19 % (v/v) etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie / stosowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat dawkowania:
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: Wypijać 1 – 2 razy dziennie po 1 ampułce leku (10 – 20 ml/dobę). Przed użyciem wstrząsnąć.
Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.
Uwaga: Pojemnik jednodawkowy, nieprzystosowany do przechowywania po otwarciu. Po otwarciu i zastosowaniu leku, należy ampułkę wyrzucić, nawet jeśli nie została zużyta do końca.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku mogą pojawić się niepożądane objawy wywołane jego składnikami: Panax ginseng (korzeń żeń-szenia) może wywołać bezsenność, stany napięcia i bóle głowy. Ze względu na zawartość alkoholu etylowego po przedawkowaniu możliwe jest wystąpienie objawów charakterystycznych dla spożycia tego alkoholu.

Pokarm, napoje (alkohol)

Brak informacji na temat składania leku Dr. Reckeweg®Vita – C15 forte z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania tego leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dr Reckeweg Vita C 15 Forte ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dr Reckeweg Vita C 15 Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Dr Reckeweg Vita C 15 Forte cena

Cena Dr Reckeweg Vita C 15 Forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dr Reckeweg Vita C 15 Forte.

Dr Reckeweg Vita C 15 Forte opinie - forum pacjentów

Stosujesz Dr Reckeweg Vita C 15 Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz