Hadmuliv

Hadmuliv to lek zawierający dwie substancje czynne: ibuprofen oraz paracetamol. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Paracetamol również działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, ale nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Lek jest stosowany w celu złagodzenia bólów różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, migreny, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, a także w celu obniżenia gorączki. Hadmuliv jest dostępny bez recepty.

Haemate P

Haemate P. proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji. Znajduje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu krwawień w chorobie von Willebranda oraz indukcji immunotolerancji w hemofilii. A powikłanej inhibitorem.

Haemoctin 1000

Haemoctin 1000 to lek produkowany z osocza ludzkiego, zawierający czynnik VIII krzepnięcia, który jest niezbędny do prawidłowego procesu krzepnięcia krwi. Po rozpuszczeniu proszku w wodzie, lek jest gotowy do wstrzyknięcia dożylnego. Haemoctin 1000 jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu krwawień u pacjentów z hemofilią A, czyli wrodzonym niedoborem czynnika VIII. Lek ten nie zawiera czynnika von Willebranda w ilościach skutecznych farmakologicznie, dlatego nie jest przeznaczony do leczenia choroby von Willebranda. Produkt jest wydawany z apteki na podstawie recepty.

Haemoctin 250

Haemoctin 250 to lek na receptę, stosowany w leczeniu hemofilii A (wrodzonego niedoboru czynnika VIII krzepnięcia). Jest to koncentrat czynnika VIII krzepnięcia, który jest podawany dożylnie. Lek jest stosowany zarówno w leczeniu ostrego krwawienia, jak i w profilaktyce krwawień u pacjentów z ciężką hemofilią A. Należy zachować ostrożność podczas stosowania, szczególnie u pacjentów z ryzykiem reakcji alergicznych lub rozwoju przeciwciał przeciwko czynnikowi VIII.

Haemoctin 500

Haemoctin 500 to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu hemofilii A (wrodzonego niedoboru czynnika VIII krzepnięcia). Jest to koncentrat czynnika VIII krzepnięcia, który jest podawany dożylnie. Lek jest stosowany zarówno w leczeniu ostrego krwawienia, jak i w profilaktyce krwawień u pacjentów z ciężką hemofilią A. Należy zachować ostrożność podczas stosowania, szczególnie u pacjentów z ryzykiem reakcji alergicznych lub rozwoju przeciwciał przeciwko czynnikowi VIII.

Haepcard

Haepcard to lek z grupy statyn, który zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL (LDL-C), apolipoproteiny B i triglicerydów u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 10 lat lub starszych z hipercholesterolemią pierwotną, w tym z hipercholesterolemią rodzinną (wariant heterozygotyczny) lub hiperlipidemią złożoną (mieszaną) (odpowiadającą typom IIa i IIb według klasyfikacji Fredricksona). Haepcard jest również wskazany w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu całkowitego i LDL-C u dorosłych z rodzinną hipercholesterolemią homozygotyczną, jako uzupełnienie innych metod leczenia hipolipemizującego (np. aferezy LDL) lub jeśli takie metody leczenia nie są dostępne. Stosowanie produktu leczniczego Haepcard jest przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, z czynną chorobą wątroby lub z utrzymującym się, niewyjaśnionym zwiększeniem aktywności aminotransferaz w surowicy.

HAL Allergy Prick Test

HAL Allergy Prick Test to innowacyjne narzędzie diagnostyczne, które pozwala na ustalenie, na jakie substancje pacjent jest uczulony. Test ten zawiera alergeny takie jak pyłki traw, drzew, chwastów, roztocza, grzyby pleśniowe, naskórek zwierząt i alergeny pokarmowe. Dzięki nanoszeniu kropli roztworu alergenu na skórę i nakłuciu jej, można wywołać reakcję alergiczną u pacjentów uczulonych, co objawia się zaczerwienieniem i opuchlizną. Produkt leczniczy przeznaczony jest wyłącznie do diagnostyki. Lek jest wydawany na receptę.

Halaven

Halaven to lek stosowany w leczeniu zaawansowanego raka piersi u pacjentów, którzy otrzymali co najmniej dwie wcześniejsze serie chemioterapii. Jest również stosowany w leczeniu zaawansowanego mięsaka tkanek miękkich u pacjentów, którzy otrzymali wcześniejszą chemioterapię na tę chorobę. Halaven jest dostępny tylko na receptę.

Halidor

Halidor to lek, którego substancją czynną jest bencyklan. Działa on rozszerzająco na naczynia i rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych. Jest stosowany w leczeniu objawów miażdżycy zarostowej tętnic kończyn dolnych. Halidor jest dostępny na receptę.

Halimatoz

Halimatoz to lek zawierający adalimumab, który jest rekombinowanym ludzkim przeciwciałem monoklonalnym. Działa poprzez specyficzne wiązanie się z ludzkim czynnikiem martwicy nowotworów (TNF) i hamowanie jego aktywności. Jest stosowany w leczeniu różnych stanów zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i inne. Lek jest dostępny na receptę.

Halitomin

Halitomin

Halitomin to suplement diety w postaci tabletek do ssania, który zawiera wyciąg z ziela tymianku, cynk i mentol. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych zmagających się z problemem nieświeżego oddechu. Wyciąg z ziela tymianku odświeża oddech, a mentol powoduje przyjemne uczucie świeżości w jamie ustnej i gardle. Cynk pomaga usunąć przykry zapach z ust i przywrócić świeży oddech. Zalecane dawkowanie to 1 tabletka do ssania 3 razy na dobę. Po zastosowaniu należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez 30 minut. Halitomin jest dostępny bez recepty.

Haloperidol Unia

Haloperidol Unia to lek neuroleptyczny z grupy pochodnych butyrofenonu. Preparat wykazuje działanie uspokajające i słabe antyautystyczne, natomiast oddziałuje silnie przeciwpsychotycznie. Obniża niepokój oraz pobudzenie psychoruchowe. Niweluje również nudności i czkawkę. Lek ma postać kropli doustnych dostępnych w aptece na receptę.

Haloperidol WZF

Haloperidol WZF

Haloperidol WZF to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną haloperydol. Jest zalecany do stosowania wyłącznie u dorosłych. Stosowany jest w leczeniu chorób, które wpływają na sposób myślenia, odczuwania i zachowania, a mogą być przyczyną stanów dezorientacji, zmieszania, splątania, omamów, urojeń, paranoi, manii, niepohamowanej agresji i innych impulsywnych zachowań. Lek jest dostępny na receptę.

Haloperidol WZF 0,2%

Haloperidol WZF 0,2%

Haloperidol WZF 0,2% to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną haloperydol. Jest dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu chorób, które wpływają na sposób myślenia, zachowania i odczuwania. Zalecany jest do stosowania wyłącznie u dorosłych.

Halset

Halset

Halset to lek stosowany do leczenia infekcji jamy ustnej i gardła. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo, co pomaga w zwalczaniu różnych rodzajów infekcji. Jest dostępny bez recepty, ale zawsze zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku.

Halyone

Lek Halyone zawiera substancję czynną lewonorgestrel, który jest syntetycznym hormonem. Lewonorgestrel działa podobnie do progesteronu, tworząc barierę dla migracji plemników w drogach rodnych. Lek ten jest stosowany jako antykoncepcja awaryjna, podawany doustnie w ciągu 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku płciowym. Skuteczność leku jest większa, jeśli zostanie przyjęty jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku płciowym.

Hamamelis-Homaccord

Hamamelis-Homaccord to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany głównie jako środek wspomagający w objawach towarzyszących żylakom kończyn dolnych, takich jak świąd, pieczenie, uczucie ciężkości nóg. Ze względu na brak odpowiednio udokumentowanych badań dotyczących zastosowania leku u dzieci, nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 lat. Lek jest dostępny bez recepty.

Harmonet

Harmonet to lek hormonalny stosowany w celach antykoncepcyjnych. Zawiera dwie substancje czynne: gestoden i etynyloestradiol. Jest to lek na receptę, co oznacza, że jest dostępny tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania Harmonetu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Harvoni

Harvoni to lek składający się z inhibitora białka HCV NS5A i nukleotydowego inhibitora polimerazy NS5B. Substancje czynne to ledipaswir i sofosbuwir. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C u dorosłych oraz młodzieży i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Hasceral

Hasceral

Hasceral to maść dostępna bez recepty, która zawiera substancję czynną mocznik. Jest stosowany w chorobach przebiegających z zaburzeniem rogowacenia skóry takich jak rybia łuska, łuszczyca, łupież czerwony mieszkowy, nadmierne rogowacenie dłoni i stóp, rogowacenie mieszkowe. Ponadto, jest wskazany w alergicznym i niealergicznym wyprysku dłoni, neurodermit, atopowe zapalenie skóry oraz stany nadmiernego wysuszenia skóry o różnej etiologii.

Hascoderm

Hascoderm to lek stosowany na skórę, który jest dobrze tolerowany. Może jednak wywołać niekorzystne zmiany skórne, takie jak rumień, zaczerwienienie, pieczenie skóry, pokrzywka, krostki, złuszczanie naskórka czy podrażnienie1. W przypadku wystąpienia ogólnoustrojowych reakcji alergicznych, bólu oraz świądu i wysypki, należy skonsultować się z lekarzem. Informacji na temat dostępności Hascodermu na receptę nie znaleziono w dostępnych źródłach.

Hascofungin

Hascofungin

Hascofungin to lek przeciwgrzybiczy dostępny bez recepty, który jest stosowany miejscowo. Substancją czynną preparatu jest cyklopiroks z olaminą. Lek ma działanie przeciwgrzybicze, a także słabsze przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jest skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów, pleśni, drożdżaków a także niektórych innych grzybów chorobotwórczych. Wskazany jest w miejscowym leczeniu wszystkich postaci grzybic skóry gładkiej i owłosionej, w szczególności takich jak: kandydoza skórna, grzybica ciała, podudzi, pachwin (dotyczy tylko kremu), stóp, łupież pstry.

Hascosept

Hascosept

Hascosept to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany miejscowo w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Substancją czynną preparatu jest benzydamina, niesteroidowy lek przeciwzapalny. Benzydamina działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, a także wykazuje działanie odkażające oraz miejscowo znieczulające i przeciwbólowe. Preparat jest wskazany w leczeniu objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, a także w stanach po zabiegach operacyjnych w stomatologii i laryngologii.

Hascosept Dental

Hascosept Dental to naturalny, roślinny lek w postaci płynu do stosowania w jamie ustnej. Preparat stosuje się przy krwawieniu dziąseł, w leczeniu stanów zapalnych gardła oraz jamy ustnej, a także pomocniczo przy paradontozie. W aptekach dostępny jest bez recepty. Wskazania do stosowania to zapalenia dziąseł oraz jamy ustnej, stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła, skłonność do krwawienia z dziąseł, powierzchniowe zapalenie przyzębia oraz pomocniczo w paradontozie. Produkt jest przeznaczony do stosowania dla pacjentów powyżej 6. roku życia.

Hascosept Forte

Hascosept Forte

Hascosept Forte to lek o działaniu przeciwbakteryjnym, stosowany w przypadku biegunek. Jest skuteczny przeciwko niektórym bakteriom, takim jak Staphylococcus, Streptococcus, Salmonella, Shigella, Klebsiella, Yersinia, Escherichia i Citrobacter. Nie wpływa na bakterie z rodzajów Proteus, Pseudomonas i Providentia. Nie zaburza prawidłowej równowagi mikrobiologicznej przewodu pokarmowego. Dawkowanie jest zależne od wieku. Zwykle stosowane dawki dobowe u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat to 800 mg. U dzieci między 6 miesiącem a 6 rokiem życia, dawka dobowa to zwykle 660 mg. Noworodki powyżej 1 miesiąca życia i dzieci do lat 6: zwykle 440 mg na dobę. Nifuroksazyd stosuje się zwykle od 3 do 7 dni1.

Hascosept smak cytrynowo-miodowy

Hascosept smak cytrynowo-miodowy to lek w formie pastylek twardych do ssania, które zawierają substancję czynną benzydaminę. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawów zapalenia gardła oraz jamy ustnej, takich jak zaczerwienienie czy ból gardła. Benzydamina wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz miejscowo znieczulające i odkażające. Hascosept jest dostępny bez recepty.

Hascosept smak miętowy

Hascosept smak miętowy to lek w postaci pastylek twardych do ssania, przeznaczony dla osób powyżej 6 roku życia. Stosowany jest w łagodzeniu dolegliwości i objawów związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła, takimi jak ból, zaczerwienienie i obrzęk. Lek zawiera substancję czynną benzydaminę, która wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Hascosept smak miętowy jest dostępny bez recepty.

Hascovir

Hascovir to lek przeciwwirusowy, który zawiera substancję czynną acyklowir. Jest stosowany w leczeniu zakażeń skóry i błon śluzowych wywołanych przez wirus opryszczki pospolitej, w tym opryszczkowego zakażenia narządów płciowych. Hascovir jest również stosowany w zapobieganiu nawrotom opryszczki pospolitej u osób z prawidłową odpornością oraz w zapobieganiu zakażeniom wywołanym przez wirus opryszczki pospolitej u osób z upośledzoną odpornością. Lek jest dostępny na receptę.

Hascovir Control

Hascovir Control

Hascovir Control to lek przeciwwirusowy, który jest dostępny bez recepty. Substancją czynną leku jest acyklowir, który hamuje namnażanie wirusów z grupy Herpes. Lek Hascovir Control stosuje się w leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex) u dorosłych.

Hascovir control MAX

Hascovir Control Max to lek, który jest stosowany doustnie w dawce 400 mg (1 tabletka) dwa razy na dobę, co 12 godzin. Jest to lek dostępny bez recepty, przeznaczony do zapobiegania nawrotom opryszczki pospolitej u osób dorosłych z prawidłową odpornością. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Bez konsultacji z lekarzem lek można stosować maksymalnie przez okres 1 miesiąca, szczególnie w okresie narażenia na czynniki wywołujące nawroty opryszczki (np. zwiększona ekspozycja na światło słoneczne, stres, gorączka).

Hascovir LIPOŻEL

Hascovir Lipożel Pro to lek w postaci żelu, który zawiera substancję czynną acyklowir. Jest stosowany w miejscowym leczeniu objawów opryszczki wargowej (tzw. zimna) oraz zmian opryszczkowych na twarzy, wywołanych wirusem opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Lek jest dostępny bez recepty.

Hascovir Lipożel Pro

Hascovir Lipożel

Hascovir Lipożel Pro to lek w postaci żelu, który zawiera substancję czynną acyklowir. Jest to lek przeciwwirusowy stosowany miejscowo w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirus opryszczki pospolitej, takich jak opryszczka wargowa i zmiany opryszczkowe na twarzy. Lek jest dostępny bez recepty.

Hascovir Pro

Hascovir Pro

Hascovir Pro to lek w postaci kremu, który jest stosowany do miejscowego leczenia opryszczki wargowej oraz zmian opryszczkowych na twarzy. Substancją czynną preparatu jest acyklowir, który hamuje namnażanie wirusa wywołującego opryszczkę – HSV (Herpes simplex virus). Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to opryszczka wargowa oraz zmiany opryszczkowe na twarzy.

Hastina 21

Hastina 21 to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje czynne: etynyloestradiol i drospirenon. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda z 21 tabletek powlekanych zawiera niewielką ilość tych dwóch różnych hormonów żeńskich. Hastina 21 jest dostępna wyłącznie na receptę.

Hastina 21+7

Hastina 21+7 to lek antykoncepcyjny dostępny na receptę, który zawiera dwa hormony: etynyloestradiol i drospirenon. Każde opakowanie zawiera 28 tabletek, z czego 21 to tabletki hormonalne, a 7 to tabletki placebo (bez składników aktywnych). Lek jest stosowany codziennie, bez przerwy – przez 21 dni przyjmuje się tabletki z hormonami, a potem przez 7 dni tabletki placebo. Głównym celem stosowania tego leku jest zapobieganie ciąży.

Hastina 24+4

Hastina 24+4 to złożony lek antykoncepcyjny, który zawiera dwa żeńskie hormony – drospirenon oraz etynyloestradiol. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Lek działa poprzez hamowanie owulacji oraz dokonywanie zmian w obszarze endometrium. Jest dostępny na receptę.

Hastina Forte 21

Hastina Forte 21 to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich – etynyloestradiolu i drospirenonu. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każde opakowanie zawiera 21 aktywnych tabletek hormonalnych. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Hastina Forte 21+7

Hastina Forte 21+7 to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony żeńskie: etynyloestradiol i drospirenon. Lek jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. W skład leku wchodzi 28 tabletek, z czego 21 to tabletki zawierające hormony, a 7 to tabletki placebo (bez składników aktywnych). Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Havrix 720 Junior

Havrix 720 Junior to szczepionka na wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci powyżej 9 roku życia. Szczepionka pozwala zapobiegać chorobom wywoływanym przez określone rodzaje HPV, takim jak brodawki narządów płciowych oraz nowotwory i zmiany przedrakowe sromu, pochwy, szyjki macicy i odbytnicy. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Havrix Adult

Havrix Adult to szczepionka na wirusa zapalenia wątroby typu A. Jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci powyżej 9 roku życia. Szczepionka pozwala wytworzyć odporność organizmu na choroby wywoływane przez ten wirus. Havrix Adult jest dostępny na receptę, co oznacza, że jest dostępny tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania Havrix Adult, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Hbvaxpro

HBVAX PRO to szczepionka mająca na celu nabycie odporności przeciwko zapaleniu wątroby typu B. Jest zalecana osobom, które są narażone na kontakt z tym wirusem. Szczepionka może również przeciwdziałać wirusowemu zapaleniu wątroby typu D. Produkt jest dostępny na receptę.

Hedecton

Hedecton to naturalny lek, który skutecznie łagodzi kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny. Jest przeznaczony dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku od 2 do 11 lat. W przypadku braku poprawy po siedmiu dniach lub pogorszenia stanu zdrowia, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem. Lek jest dostępny bez recepty.

Hedelix

Hedelix to syrop wykrztuśny, który zawiera wyciąg z liści bluszczu pospolitego. Jest stosowany w leczeniu objawowym przewlekłych stanów zapalnych oskrzeli oraz nieżytów dróg oddechowych. Działa wykrztuśnie i rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli, co pomaga zmniejszyć obrzęk błon śluzowych i ułatwia odkrztuszanie. Lek jest dostępny bez recepty.

Hedera Helix Boehringer Ingelheim

Hedera Helix Boehringer Ingelheim to lek roślinny, który zawiera wyciąg z liści bluszczu pospolitego. Jest stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (tzw. mokrego) kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty i przeznaczony dla dzieci od 2. roku życia, młodzieży oraz dorosłych.

Hedera Helix Sanofi

Hedera Helix Sanofi to lek roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku kaszlu mokrego u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 2 lat. Substancją czynną leku jest wyciąg suchy z liści bluszczu. Lek jest dostępny bez recepty. Przyjmowanie leku powinno nastąpić zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia stanu pacjenta po upływie tygodnia, należy skontaktować się z lekarzem.

Hederasal

Hederasal

Hederasal to lek roślinny o działaniu wykrztuśnym, dostępny bez recepty. Zawiera wyciąg suchy z liści bluszczu. Jest wskazany do stosowania jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu. Lek zmniejsza częstotliwość oraz bolesność ataków kaszlu, a także ułatwia odkrztuszanie zalegającej, gęstej wydzieliny w drogach oddechowych.

Hederasal MAX

Hederasal MAX to roślinny produkt leczniczy, który jest wskazany do stosowania jako środek wykrztuśny przy kaszlu mokrym. Lek zmniejsza częstotliwość i bolesność ataków kaszlu, przywracając komfort funkcjonowania. Substancją czynną leku jest wyciąg suchy z liścia bluszczu. Lek jest dostępny bez recepty.

Hederoin

Hederoin

Hederoin to lek roślinny w formie tabletek, który zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu. Działa wykrztuśnie, rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli oraz rozrzedza zalegającą w drogach oddechowych gęstą wydzielinę. Jest stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty.

Hedussin

Hedussin

Hedussin to lek wykrztuśny pochodzenia naturalnego, który zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu. Jego działanie wykrztuśne inicjowane jest prawdopodobnie przez drażnienie błony śluzowej żołądka, następnie włókna czuciowe układu parasympatycznego stymulują odruch gruczołów błony śluzowej oskrzeli. Preparat jest wskazany do stosowania jako lek wykrztuśny w produktywnym (tzw. mokrym) kaszlu. Hedussin jest dostępny bez recepty.

Hedussin o smaku owocowym

Hedussin o smaku owocowym to lek wykrztuśny pochodzenia naturalnego, który zawiera wyciąg z liści bluszczu. Jest dostępny bez recepty. Lek jest wskazany do stosowania jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego, tzw. mokrego kaszlu. Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 2 lat z powodu ryzyka nasilenia objawów ze strony układu oddechowego.

HEEL Drosera-Homaccord

HEEL Drosera-Homaccord to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w leczeniu zapalenia krtani i kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Heel Traumeel S

Heel Traumeel S to homeopatyczny lek dostępny bez recepty. Jest stosowany wspomagająco po urazach, takich jak skręcenia stawów, oraz w łagodnych dolegliwościach bólowych mięśni i stawów. Produkt dostępny jest w formie tabletek, maści oraz kropli doustnych. Przed zastosowaniem leku zaleca się zapoznanie się z ulotką dołączoną do opakowania.

Heel-Nervoheel N

Heel-Nervoheel N to lek homeopatyczny dostępny bez recepty. Jest stosowany wspomagająco w łagodnych stanach napięcia nerwowego. Zalecane dawkowanie to zwykle jedna tabletka trzy razy dziennie, a tabletkę należy powoli rozpuścić w ustach. Leku nie należy stosować przez dłuższy okres czasu bez konsultacji z lekarzem.

Heel-Tartephedreel N

Heel-Tartephedreel N to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli. Jest stosowany wspomagająco w kaszlu towarzyszącym łagodnym infekcjom górnych dróg oddechowych. Preparat działa łagodząco na kaszel suchy i mokry. Jest dostępny bez recepty.

Hefiya

Hefiya to lek zawierający substancję czynną adalimumab, który jest przeciwciałem monoklonalnym. Jest stosowany w leczeniu wielu chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i łuszczyca plackowata. Lek jest dostępny na receptę.

Helicid 20

Helicid 20 to lek w postaci kapsułek dojelitowych, zawierający w składzie omeprazol. Należy do grupy leków o nazwie “inhibitory pompy protonowej”, których działanie polega na zmniejszaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w przypadku wystąpienia choroby refluksowej, wrzodów dwunastnicy lub żołądka, owrzodzenia wynikającego z zakażenia Helicobacter pylori, spowodowanego przez NLPZ lub osłonowo przy przyjmowaniu NLPZ. Jest dostępny na receptę.

Helicid 40

Helicid 40 to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Lek jest stosowany w przypadku wystąpienia choroby refluksowej, wrzodów dwunastnicy lub żołądka, owrzodzenia wynikającego z zakażenia Helicobacter pylori, spowodowanego przez NLPZ lub osłonowo przy przyjmowaniu NLPZ. Używa go się także przy zespole Zollingera-Ellisona. Helicid 40 jest wydawany wyłącznie na receptę.

Helicid Control

Helicid Control to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to tzw. “inhibitor pompy protonowej”, który zmniejsza ilość wydzielanego w żołądku kwasu solnego. Lek stosowany jest u pacjentów dorosłych w leczeniu krótkoterminowym objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki na dobę przez 14 dni.

Helicid Forte

Helicid Forte to lek dostępny na receptę, którego substancją czynną jest omeprazol. Należy on do grupy leków nazywanych “inhibitorami pompy protonowej”. Działanie leku polega na zmniejszeniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu choroby refluksowej przełyku, owrzodzeń górnej części jelita (owrzodzeń dwunastnicy) oraz żołądka, a także w przypadkach, gdy owrzodzenia są spowodowane zakażeniem bakterią Helicobacter pylori.

Helicid MAX

Helicid MAX to lek w postaci kapsułek dojelitowych, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków określanych mianem „inhibitorów pompy protonowej”. Jego działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Helicid MAX stosuje się w leczeniu krótkoterminowym u osób dorosłych objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak np. zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej – kwaśne odbijanie. Jest dostępny bez recepty.

Helicobacter Test INFAI

Helicobacter Test INFAI to test diagnostyczny, który umożliwia wykrywanie obecności bakterii Helicobacter pylori w organizmie. Test jest nieinwazyjny i bezbolesny, a jego wykonanie nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani personelu medycznego. Wskazaniem do wykonania testu są dolegliwości takie jak powtarzające się bóle brzucha, nudności, niestrawność czy refluks. Test jest dostępny bez recepty.

Helides

Helides to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną esomeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszanie wydzielania kwasu solnego w żołądku12. Lek jest stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku, wrzodów żołądka związanych ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), a także w leczeniu eradykacji Helicobacter pylori. Pierwsze efekty działania esomeprazolu obserwuje się zazwyczaj po 2-3 dniach stosowania.

Heligen

Heligen, znany również jako Heligen Neo, to lek zawierający omeprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszanie ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku, owrzodzeń, zakażeń bakterią Helicobacter pylori, a także zespołu Zollingera-Ellisona. Jest dostępny na receptę.

Heligen Neo

Heligen Neo to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który działa poprzez zmniejszanie ilości kwasu solnego wytwarzanego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, refluksowego zapalenia przełyku, zespołu Zollingera-Ellisona oraz w profilaktyce zachłystowego zapalenia płuc przed znieczuleniem ogólnym. Ponadto, Heligen Neo może być zastosowany celem zapobiegania powstawaniu wrzodów w przypadku przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

HeliPico

HeliPico

HeliPico to syrop na bazie bluszczu pospolitego stosowany w przypadku kaszlu mokrego (produktywnego). Lek działa wykrztuśnie. Produkt leczniczy przeznaczony dla dzieci już od 2. go roku życia. 100 ml syropu zawiera: 555,6 mg suchego wyciągu z liści bluszczu pospolitego

Helituspan

Helituspan to roślinny lek o działaniu wykrztuśnym. Zawiera wyciąg z liści bluszczu, który wspomaga usuwanie śluzu z dróg oddechowych, co skutkuje zmniejszeniem nasilenia kaszlu. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 2 roku życia oraz u dorosłych. Wskazaniem do stosowania jest produktywny, mokry kaszel. Lek jest dostępny bez recepty.

Helixate NexGen

Helixate NexGen to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu hemofilii A (wrodzonego niedoboru czynnika VIII krzepnięcia). Jest to choroba genetyczna prowadząca do problemów z krzepnięciem krwi, co może prowadzić do krwawień. Lek ten jest stosowany do zapobiegania i kontroli krwawień u pacjentów z hemofilią A. Helixate NexGen dostarcza czynnik VIII, który pomaga krwi skrzepnąć i zapobiega krwawieniu.

Help4Skin SEPTI-SPRAY

Help4Skin SEPTI-SPRAY to antyseptyczny aerozol do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera substancje czynne oktenidynę i fenoksyetanol, które mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Stosowany jest do dezynfekcji skóry i błon śluzowych oraz do antyseptycznego leczenia małych, powierzchownych ran w celu zapobiegania zakażeniom. Lek jest dostępny bez recepty.

Hemangiol

Hemangiol to lek na receptę, który zawiera substancję czynną propranolol. Jest stosowany do leczenia naczyniaków płaskich u niemowląt w wieku od 5 tygodni do 5 miesięcy. Naczyniaki płaskie to nieprawidłowe skupiska naczyń krwionośnych, które pojawiają się najczęściej w ciągu pierwszego miesiąca życia. Hemangiol pomaga zmniejszyć objętość, kolor i szorstkość naczyniaka płaskiego.

Heminevrin

Heminevrin to lek o działaniu uspokajającym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Jest stosowany w leczeniu stanów niepokoju, pobudzenia i splątania, a także zaburzeń snu u osób w wieku podeszłym. Ponadto, Heminevrin jest używany w leczeniu ostrych stanów abstynencji poalkoholowej. Lek jest dostępny na receptę.

Hemkortin-HC

Hemkortin-HC to maść doodbytnicza o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym, stosowana w leczeniu dolegliwości takich jak ból, świąd, towarzyszący chorobie hemoroidalnej (guzkom krwawniczym). Substancjami czynnymi leku są: octan hydrokortyzonu i siarczan cynku. Maść jest wskazana do stosowania w leczeniu hemoroidów, stanów zapalnych odbytu, szczeliny odbytu, świądu odbytu. Może być stosowana w okresie przed- i pooperacyjnym. Hemkortin-HC jest dostępny bez recepty.

Hemlibra

Hemlibra to lek zawierający substancję czynną o nazwie “emicizumab”. Jest to rodzaj białka, które rozpoznaje wybrane miejsca w organizmie i wiąże się z nimi. Hemlibra jest stosowana do leczenia pacjentów z hemofilią A w każdym wieku, u których doszło również do rozwoju inhibitorów VIII czynnika krzepnięcia. Lek ten zapobiega krwawieniom lub zmniejsza liczbę epizodów krwawienia u osób ze wspomnianymi zaburzeniami. Hemlibra jest dostępna na receptę.

Hemofer prolongatum

Hemofer Prolongatum to lek zawierający siarczan żelaza, który jest stosowany w leczeniu oraz zapobieganiu niedokrwistości związanej z niedoborem żelaza w organizmie. Preparat ten dostępny jest w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Każda tabletka leku zawiera 105 mg jonów żelaza (II) w formie wysuszonego siarczanu żelaza2. Lek Hemofer Prolongatum jest dostępny na receptę.

Hemorectal

Hemorectal

Hemorectal to lek w postaci czopków, który jest stosowany w leczeniu hemoroidów i stanów zapalnych błony śluzowej odbytnicy. Wykazuje działanie przeciwzapalne, gojące i wzmacniające śluzówkę okolic odbytu. Substancjami czynnymi leku są bizmutu (III) galusan zasadowy, bizmutu (III) tlenek, bizmutu (III) oksyjodogalusan, rezorcynol, kwas borowy, cynku tlenek, balsam peruwiański. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazany jest w żylakach odbytu (hemoroidy), stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy.

Hemorigen

Hemorigen

Hemorigen to produkt leczniczy roślinny, stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Lek stosowany tradycyjnie we wspomagającym leczeniu drobnych stłuczeń i podbiegnięć krwawych (siniaków) powstałych w wyniku łagodnych urazów. Hemorigen zawiera wyciąg gęsty z ziela przymiotna kanadyjskiego, który łagodzi objawy menstruacji oraz zmniejsza obfite krwawienia podczas okresu. Produkt jest dostępny bez recepty.

Hemoroidal

Hemoroidal to żel doodbytniczy, który zawiera wyciąg z kory kasztanowca i chlorowodorek lidokainy. Jest stosowany tradycyjnie w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu. Lek jest dostępny bez recepty.

Hemorol

Hemorol

Hemorol to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w formie czopków doodbytniczych. Jest on tradycyjnie używany do łagodzenia dolegliwości bólowych oraz przewlekłych stanów zapalnych błony śluzowej odbytu, które towarzyszą hemoroidom. Składniki aktywne zawarte w Hemorolu wykazują działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwkrwotoczne oraz spazmolityczne. Zaleca się stosowanie u dorosłych doodbytniczo 1 czopka na noc, a w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia.

Hemosol B0

Hemosol B0 to specyfik stosowany w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii, który pomaga w skorygowaniu zaburzonej równowagi chemicznej krwi. Lek ten jest szczególnie ważny w przypadku pacjentów z niewydolnością nerek, u których dochodzi do nagromadzenia szkodliwych produktów przemiany materii. Hemosol B0 jest dostępny wyłącznie na receptę i może być podawany wyłącznie przez profesjonalnych pracowników służby zdrowia. Cena leku oraz dawkowanie zależy od stanu klinicznego pacjenta i zostanie określona przez lekarza odpowiedzialnego za leczenie.

Hepa-Merz

Hepa-Merz to lek, który zawiera substancję czynną ornitynę. Jest stosowany w przypadku występowania encefalopatii wątrobowej, na przykład w przebiegu przewlekłego zapalenia wątroby czy marskości wątroby. Lek ten poprzez swoje właściwości przyspiesza procesy odtruwania wątroby i wspomaga jej regenerację. Hepa-Merz jest dostępny na receptę.

Hepa-Merz 3000

Hepa-Merz 3000 to lek, który wzmacnia procesy odtruwania wątroby i mózgu, a także korzystnie wpływa na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie. Preparat zawiera substancję ornityna (asparaginian ornityny), która przyspiesza usuwanie amoniaku z organizmu. Lek jest stosowany w terapii encefalopatii wątrobowej, wywołanej przez różnego rodzaju schorzenia wątroby, takie jak np. przewlekłe zapalenie wątroby, marskość wątroby.

Hepacontrol

HepaControl to suplement diety w postaci kapsułek, przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. Preparat zawiera fosfolipidy sojowe: cholinę i fosfatydylocholinę. Hamuje stłuszczenia i włóknienia wątroby, uczestniczy w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu rozpuszczalnych w nich witamin oraz zmniejsza wrażliwość komórek na toksyny. Jest dostępny bez recepty.

Heparegen

Lek na receptę, który stosowany jest u pacjentów z chorobami wątroby. Stosuje się go przede wszystkim w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób wątroby o różnym pochodzeniu, w tym różnych form wirusowego zapalenia wątroby, toksycznego uszkodzenia wątroby spowodowanego nadużywaniem alkoholu.

Heparin-Hasco

Heparin Hasco

Heparin-Hasco to lek w postaci żelu, który zawiera heparynę jako substancję czynną. Heparyna stosowana miejscowo działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Wskazany jest w leczeniu wspomagającym chorób żył powierzchniowych takich jak zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych oraz w obrzękach, stłuczeniach i krwiakach podskórnych. Lek jest dostępny bez recepty.

Heparin-Hasco forte

Heparin-Hasco forte

Heparin-Hasco forte to lek w postaci żelu, przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera substancję czynną heparynę, która działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w leczeniu wspomagającym chorób żył powierzchniowych takich jak zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych oraz w obrzękach, stłuczeniach i krwiakach podskórnych. Jest dostępny bez recepty.

Heparinum GSK

Heparinum GSK to lek w postaci kremu do stosowania miejscowego, wyłącznie na skórę. Lek zawiera heparynę, która działa przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie. Przyspiesza wchłanianie krwiaków śródskórnych oraz obrzęków i odgrywa ważną rolę w likwidowaniu miejscowych stanów zapalnych. Lek łagodzi ból i przyczynia się do szybszego ustąpienia obrzęku zapalnego. Heparinum GSK jest dostępny bez recepty

Heparinum Hasco

Heparinum Hasco to lek w postaci żelu, który zawiera substancję czynną heparynę. Heparyna stosowana miejscowo działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Stosowany jest w leczeniu wspomagającym chorób żył powierzchniowych takich jak zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych oraz w obrzękach, stłuczeniach, krwiakach podskórnych. Lek jest dostępny bez recepty.

Heparinum WZF

Heparinum WZF

Heparinum WZF to lek przeciwzakrzepowy w postaci roztworu do wstrzykiwań, zawierający heparynę. Jest stosowany w leczeniu chorób zakrzepowych, takich jak zakrzepowe zapalenie żył głębokich, zator tętnicy płucnej, niestabilna dławica piersiowa, ostre obwodowe zatory tętnicze. Lek jest dostępny na receptę.

Heparizen 1000

Heparizen 1000 to żel przeznaczony do stosowania miejscowego, który zawiera heparynę sodową. Preparat wykazuje działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne, przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków oraz łagodzi ból i uczucie napięcia. Lek jest wskazany w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych oraz stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków. Heparizen 1000 jest dostępny bez recepty.

Hepaslimin

Hepaslimin

Hepaslimin to suplement zawierajacy naturalne składniki, stosowany w przypadku wspomagania prawidłowego trawienia, zachowania zdrowej wątroby oraz utrzymania właściwej masy ciała.

Hepatect CP

Hepatect CP to roztwór do infuzji, który zawiera immunoglobulinę ludzką przeciw wirusowi zapalenia wątroby typu B. Lek jest stosowany w celu zapobiegania ponownemu zakażeniu wirusem WZW B po przeszczepieniu wątroby ze względu na niewydolność wątroby spowodowaną WZW typu B. Hepatect CP jest również stosowany w immunoprofilaktyce WZW typu B w sytuacji przypadkowego narażenia osób nieimmunizowanych oraz u pacjentów, u których po szczepieniu przeciw WZW typu B nie wystąpiła odpowiedź immunologiczna. Lek jest dostępny na receptę.

Hepatosan fix

Hepatosan fix

Hepatosan fix to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Jest stosowany tradycyjnie w niestrawnościach i przy niedostatecznym wydzielaniu żółci. Składniki aktywne to ziele i korzeń mniszka lekarskiego, ziele karczocha, liść mięty pieprzowej, ziele krwawnika oraz ziele dziurawca. Produkt jest dostępny bez recepty.

Hepavax-Gene TF

Hepavax-Gene TF to szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW typu B). Jest stosowana u młodzieży od 15. roku życia i u dorosłych. Celem stosowania tej szczepionki jest uzyskanie odporności i zapobieganie wystąpieniu wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Szczepionka jest dostępna na receptę.

Hepeel N

Hepeel N to homeopatyczny produkt leczniczy, który zawiera naturalne składniki. Jest stosowany wspomagająco w leczeniu łagodnych zaburzeń czynności wątroby i pęcherzyka żółciowego, takich jak wzdęcia, brak apetytu i niestrawność. Hepeel N jest dostępny bez recepty.

Hepsera

Hepsera to lek stosowany w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B u dorosłych pacjentów z dowodami na aktywne wirusowe namnażanie się i aktywne zapalenie wątroby. Substancją czynną leku jest adefowir dipivoxil. Hepsera jest dostępna na receptę.

Herbapect

Herbapect

Herbapect to syrop ziołowy, który zawiera wyciąg z pierwiosnka, sulfogwajakol oraz wyciąg z ziela tymianku. Preparat wykazuje działanie wykrztuśne i rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych, ułatwiając odkrztuszanie. Herbapect łagodzi objawy nieżytu górnych dróg oddechowych, suchy i męczący kaszel oraz utrudnione odkrztuszanie. Preparat jest dostępny bez recepty.

Herbapini

HerbaPini

Herbapini to lek w postaci syropu, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany tradycyjnie w leczeniu suchego, męczącego kaszlu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych. Preparat zawiera fosforan kodeiny o działaniu przeciwkaszlowym oraz substancje pochodzenia roślinnego: wyciąg sosnowy i nalewkę koprową. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Herbapol SlimFigura

Herbapol SlimFigura to suplement diety, który wspomaga proces odchudzania. Składa się z naturalnych składników, takich jak yerba mate, która ułatwia spalanie nagromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej. Produkt dostępny jest bez recepty. Wskazany jest do stosowania jako wsparcie dla osób pragnących zredukować masę ciała.

Herbion Ivy

Herbion Ivy to lek roślinny dostępny bez recepty, który zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu. Jest stosowany jako środek wykrztuśny w kaszlu produktywnym (mokrym), towarzyszącym stanom zapalnym dróg oddechowych oraz w leczeniu objawowym przewlekłych stanów zapalnych oskrzeli. Zalecane jest picie dużych ilości wody lub innych ciepłych napojów bezkofeinowych podczas stosowania tego leku.

Herbion na kaszel

Herbion na kaszel to syrop, który zawiera gęsty wyciąg z płucnicy islandzkiej. Zawiera on duże ilości substancji kleistych, które pokrywają, chronią i nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienie i suchy kaszel. Preparat jest dostępny bez recepty i jest stosowany tradycyjnie w celu łagodzenia podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz towarzyszącego im kaszlu.

Herbion na kaszel mokry

Herbion na kaszel mokry to lek roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu. Syrop zawiera wyciąg z liści bluszczu, który powoduje zmniejszenie lepkości śluzu w drogach oddechowych. Jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest kaszel mokry.

Leki na literę H to zróżnicowana grupa farmaceutyków, które mają różne składniki, właściwości i zastosowania. Niektóre z nich są lekami przeciwkrwotocznymi, np. Haemate P, który zawiera czynnik VIII krzepnięcia i von Willebranda i stosowany jest w leczeniu hemofilii A i choroby von Willebranda. Inne są lekami przeciwhistaminowymi, np. Hydroxyzinum, który blokuje receptory histaminy i łagodzi objawy alergii, świądu, lęku i bezsenności. Leki na literę H obejmują także leki przeciwnowotworowe, np. Halaven, który hamuje podział komórek nowotworowych i stosowany jest w leczeniu zaawansowanego raka piersi.

Leki na literę H występują w różnych formach, takich jak tabletki, kapsułki, zastrzyki, krople, syropy, maści, żele, proszki, granulaty, roztwory, czopki lub plastry. Mogą być stosowane w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, takich jak krwawienia, alergia, lęk, bezsenność, nowotwory, ból, zapalenie, infekcje, nadciśnienie, cukrzyca, astma, zaparcia, biegunka, kaszel, opryszczka, wrzody, zapalenie wątroby, zapalenie żołądka i wiele innych.

Leki na literę H są dostępne na receptę lub bez recepty, w zależności od ich mocy i bezpieczeństwa. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z jego ulotką, która zawiera informacje o składzie, dawkowaniu, wskazaniach, przeciwwskazaniach, działaniach niepożądanych i interakcjach z innymi lekami. Należy również skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli ma się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące leku. Nie należy stosować leku dłużej lub częściej niż zalecono, ani zmieniać dawki bez zgody lekarza. Nie należy również łączyć leku z alkoholem lub innymi substancjami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów lub reakcji alergicznej, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza lub najbliższego szpitala.