HITOFF

CO TO JEST I JAK DZIAŁA HITOFF? – OPIS I WSKAZANIA

Pramipeksol zawiera substancję czynną pramipeksol i należy do grupy leków znanych jako agoniści dopaminy, które pobudzają receptory dopaminy w mózgu. Pobudzanie receptorów dopaminy wyzwala impulsy nerwowe w mózgu, ułatwiające kontrolę ruchów ciała.

Lek Hitoff stosuje się w:
– leczeniu objawów idiopatycznej choroby Parkinsona osób dorosłych w monoterapii lub pojedynczo w skojarzeniu z lewodopą (inny lek stosowany w chorobie Parkinsona).

SKŁAD HITOFF, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest pramipeksol.

Każda tabletka 0,088 mg leku Hitoff zawiera 0,088 mg zasady pramipeksolu (co odpowiada 0,125 mg pramipeksolu dichlorowodorku jednowodnego).

Pozostałe składniki to: mannitol, skrobia żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K 29/32, magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE HITOFF? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Choroba Parkinsona
Dawkę dobową należy przyjmować w 3 równych dawkach.
W pierwszym tygodniu najczęściej stosowana dawka wynosi 1 tabletkę leku Hitoff 0,088 mg trzy razy na dobę (co odpowiada dawce dobowej 0,264 mg).

Następnie dawkę należy zwiększać co 5-7 dni, zgodnie z zaleceniami lekarza, aż do momentu osiągnięcia właściwej kontroli objawów (dawki podtrzymującej).

Najczęściej stosowana dawka podtrzymująca wynosi 1,1 mg na dobę. Jednakże konieczne może być dalsze zwiększanie dawki. W razie konieczności lekarz może zwiększyć dawkę leku do maksymalnej wielkości 3,3 mg pramipeksolu na dobę. Możliwe jest również stosowanie mniejszej dawki podtrzymującej w wielkości trzech tabletek 0,088 mg leku Hitoff na dobę.

Pacjenci z chorobą nerek
W przypadku pacjentów z umiarkowaną lub ciężką chorobą nerek lekarz przepisze mniejszą dawkę leku. Wówczas tabletki będą przyjmowane raz lub dwa razy na dobę. W przypadku pacjentów z umiarkowaną chorobą nerek najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę 0,088 mg leku Hitoff dwa razy na dobę. W przypadku ciężkiej choroby nerek najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę 0,088 mg leku Hitoff raz na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI HITOFF, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli przypadkowo przyjęto zbyt dużo tabletek leku Hitoff, należy:
– niezwłocznie zasięgnąć pomocy lekarskiej lub zwrócić się do najbliższego oddziału ratunkowego.
– mogą wystąpić wymioty, niepokój lub którekolwiek z działań niepożądanych wymienionych w punkcie 4 ulotki (Możliwe działania niepożądane).

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Należy zachować ostrożność podczas spożywania alkoholu w trakcie stosowania leku Hitoff.

Hitoff może być przyjmowany z pokarmem lub bez. Tabletki należy popijać wodą.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ HITOFF W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz omówi z pacjentką możliwości dalszego stosowania leku Hitoff.

Działanie leku Hitoff na nienarodzone dziecko nie jest znane. W związku z tym, nie należy przyjmować leku Hitoff w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Leku Hitoff nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Lek Hitoff może prowadzić do zahamowania laktacji. Lek może być również wydzielany do mleka matki i tym samym przedostać się do ustroju dziecka. Jeśli stosowanie leku Hitoff jest konieczne, należy przerwać karmienie piersią.

ULOTKA LEKU HITOFF – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – HITOFF CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE
REZERWACJA LEKU W APTECE - HITOFF CENA, REFUNDACJA

HITOFF OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here