Hitoff

Działanie i wskazania

Pramipeksol zawiera substancję czynną pramipeksol i należy do grupy leków znanych jako agoniści dopaminy, które pobudzają receptory dopaminy w mózgu. Pobudzanie receptorów dopaminy wyzwala impulsy nerwowe w mózgu, ułatwiające kontrolę ruchów ciała.

Lek Hitoff stosuje się w:
– leczeniu objawów idiopatycznej choroby Parkinsona osób dorosłych w monoterapii lub pojedynczo w skojarzeniu z lewodopą (inny lek stosowany w chorobie Parkinsona).

Skład

Substancją czynną leku jest pramipeksol.

Każda tabletka 0,088 mg leku Hitoff zawiera 0,088 mg zasady pramipeksolu (co odpowiada 0,125 mg pramipeksolu dichlorowodorku jednowodnego).

Pozostałe składniki to: mannitol, skrobia żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K 29/32, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Choroba Parkinsona
Dawkę dobową należy przyjmować w 3 równych dawkach.
W pierwszym tygodniu najczęściej stosowana dawka wynosi 1 tabletkę leku Hitoff 0,088 mg trzy razy na dobę (co odpowiada dawce dobowej 0,264 mg).

Następnie dawkę należy zwiększać co 5-7 dni, zgodnie z zaleceniami lekarza, aż do momentu osiągnięcia właściwej kontroli objawów (dawki podtrzymującej).

Najczęściej stosowana dawka podtrzymująca wynosi 1,1 mg na dobę. Jednakże konieczne może być dalsze zwiększanie dawki. W razie konieczności lekarz może zwiększyć dawkę leku do maksymalnej wielkości 3,3 mg pramipeksolu na dobę. Możliwe jest również stosowanie mniejszej dawki podtrzymującej w wielkości trzech tabletek 0,088 mg leku Hitoff na dobę.

Pacjenci z chorobą nerek
W przypadku pacjentów z umiarkowaną lub ciężką chorobą nerek lekarz przepisze mniejszą dawkę leku. Wówczas tabletki będą przyjmowane raz lub dwa razy na dobę. W przypadku pacjentów z umiarkowaną chorobą nerek najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę 0,088 mg leku Hitoff dwa razy na dobę. W przypadku ciężkiej choroby nerek najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę 0,088 mg leku Hitoff raz na dobę.

Przedawkowanie

Jeżeli przypadkowo przyjęto zbyt dużo tabletek leku Hitoff, należy:
– niezwłocznie zasięgnąć pomocy lekarskiej lub zwrócić się do najbliższego oddziału ratunkowego.
– mogą wystąpić wymioty, niepokój lub którekolwiek z działań niepożądanych wymienionych w punkcie 4 ulotki (Możliwe działania niepożądane).

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Należy zachować ostrożność podczas spożywania alkoholu w trakcie stosowania leku Hitoff.

Hitoff może być przyjmowany z pokarmem lub bez. Tabletki należy popijać wodą.

Nie powinno się spożywać alkoholu w trakcie stosowania jakichkolwiek leków - zobacz więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz omówi z pacjentką możliwości dalszego stosowania leku Hitoff.

Działanie leku Hitoff na nienarodzone dziecko nie jest znane. W związku z tym, nie należy przyjmować leku Hitoff w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Leku Hitoff nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Lek Hitoff może prowadzić do zahamowania laktacji. Lek może być również wydzielany do mleka matki i tym samym przedostać się do ustroju dziecka. Jeśli stosowanie leku Hitoff jest konieczne, należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka – skutki uboczne
Charakterystyka, właściwości farmakologiczne
Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here