Hydrocortison Reclinmed

Substancja czynna leku Hydrocortison Reclinmed, hydrokortyzon, jest glukokortykoidem (naturalnym hormonem) wytwarzanym w korze nadnerczy człowieka. Głównym działaniem hydrokortyzonu jest zmniejszenie reakcji zapalnych i immunologicznych (reakcje układu odpornościowego na obce substancje). Dodatkowo, wpływa on między innymi na metabolizm cukru i białka.
Hydrocortison Reclinmed może być stosowany w połączeniu z innym hormonem kory nadnerczy, jeśli kora nadnerczy nie działa prawidłowo, na przykład w chorobie Addisona lub zespole nadnerczy. Ponadto może być stosowany, jeśli kora nadnerczy nie działa prawidłowo z powodu innej choroby.

Lek Hydrocortison Reclinmed można stosować krótkotrwale, jeśli inne leki nie pomagają lub nie pomagają w wystarczającym stopniu:
• w ciężkich zaostrzeniach przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP),
• w astmie,
• w połączeniu z innymi lekami w przypadku ciężkich reakcji nadwrażliwości.

Jaki jest skład Hydrocortison Reclinmed, jakie substancje zawiera?

Jedna fiolka do wstrzykiwań zawiera hydrokortyzon w dawce 100 mg, w postaci hydrokortyzonu sodu bursztynianu.

Pozostałe substancje pomocnicze to:
Sodu diwodorofosforan jednowodny
Disodu fosforan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hydrocortison Reclinmed – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować według wskazań lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Hydrocortison Reclinmed zostanie podany przez lekarza lub pielęgniarkę. Można go podawać dożylnie (za pomocą strzykawki lub wlewu) lub domięśniowo (za pomocą strzykawki).
Lekarz określi właściwą dawkę w zależności od stanu pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane dane dotyczące ostrego przedawkowania leku Hydrocortison Reclinmed. Hydrokortyzon można usuwać za pomocą dializy. Oznacza to, że w przypadku przedawkowania nadmiar hydrokortyzonu można usunąć z krwi za pomocą sztucznej nerki. Po długotrwałym wielokrotnym stosowaniu (codziennie lub kilka razy w tygodniu) u pacjenta może wystąpić zespół Cushinga (charakteryzujący się między innymi wystąpieniem twarzy posteroidowej – „księżyc w pełni”).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hydrocortison Reclinmed – czy mogę spożywać alkohol?

Sok grejpfrutowy może zmienić działanie leku Hydrocortison Reclinmed. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku i jednoczesnym spożywaniem soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hydrocortison Reclinmed w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Lek Hydrocortison Reclinmed można stosować zgodnie z zatwierdzonymi wskazaniami. Należy w jak największym stopniu unikać długotrwałego stosowania dużych dawek.

Karmienie piersią
Hormony kory nadnerczy przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Dlatego nie zaleca się karmienia piersią podczas leczenia kortykosteroidami, chyba że odbywa się to po konsultacji z lekarzem, który rozważy stosunek korzyści do ryzyka zarówno dla matki, jak i dziecka.

Płodność
Brak dowodów na to, że kortykosteroidy wpływają na płodność.

Ulotka Hydrocortison Reclinmed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Hydrocortison Reclinmed, 100 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/do infuzji (Hydrocortisonum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hydrocortison Reclinmed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Hydrocortison Reclinmed, 100 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/do infuzji (Hydrocortisonum)

Opinie o Hydrocortison Reclinmed - forum pacjentów

Stosujesz Hydrocortison Reclinmed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz