HOVA

KATEGORIA:
LEKI PSYCHIATRYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

HOVA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku HOVA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku HOVA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA HOVA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Hova zawiera składniki roślinne o działaniu poprawiającym sen i łagodnie uspakajającym.
Wywołują one lub przedłużają fazę snu aktywnego.

Wskazania do stosowania preparatu Hova:
– zaburzenia snu (i zasypiania)
– łagodne stany napięcia nerwowego

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

SKŁAD HOVA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są:
– 220 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) (4-7:1) z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka lekarskiego), w tym:
– wyciąg natywny – 200,2 mg
– maltodekstryna – 8% i krzemu dwutlenek koloidalny bezwodny – 1% łącznie 19,8 mg.
Ekstrahent – etanol 70% (V/V)

– 65 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) (4-8:1) z Humulus lupulus L., flos (szyszka chmielu), w tym:
– wyciąg natywny – 45,5 mg
– glukoza płynna – 30%, tj. 19,5 mg.
Ekstrahent – metanol 40% (V/V)

Pozostałe składniki to: maltodekstryna, krzemu dwutlenek koloidalny bezwodny, glukoza płynna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, makrogol 6000, lak żółcieni chinolinowej (E 104), lak indygotyny (E132).

JAKIE JEST DAWKOWANIE HOVA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Hova jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Zalecana dawka to:
W zaburzeniach snu o podłożu neurowegetatywnym przyjmuje się 2 tabletki pół godziny przed snem. W stanach napięcia i niepokoju zaleca się przyjmowanie jednej tabletki 1 do 3 razy dziennie. Tabletki Hova należy połykać w całości popijając niewielką ilością płynu.

Czas stosowania
Ponieważ skuteczność działania wyciągów z kozłka lekarskiego oraz szyszek chmielu rozwija się stopniowo, lek nie jest wskazany w ostrym zabiegowym leczeniu łagodnego napięcia nerwowego i zaburzeń snu. W celu osiągnięcia optymalnego efektu terapeutycznego zaleca się stosowanie leku w okresie ponad 4 tygodni.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI HOVA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jednorazowe przyjęcie większej liczby tabletek leku obniża sprawność psychofizyczną, nie zaleca się wówczas prowadzenia pojazdów.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Podczas przyjmowania tabletek Hova należy unikać jednoczesnego spożywania napojów alkoholowych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ HOVA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed stosowaniem tego leku.

Z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa nie jest zalecane stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

ULOTKA LEKU HOVA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – HOVA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - HOVA CENA, REFUNDACJA

HOVA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here