Konsultacja merytoryczna:

Human Albumin CSL Behring

Co to jest Human Albumin CSL Behring 200 g/l
Human Albumin CSL Behring 200 g/l jest preparatem zastępczym osocza.

Jakie jest działanie Human Albumin CSL Behring 200 g/l
Albumina stabilizuje objętość krwi krążącej. Jest nośnikiem hormonów, enzymów, leków i toksyn. Białko albuminy w Human Albumin CSL Behring 200 g/l jest pozyskiwane z osocza krwi ludzkiej. Z tego względu działanie albuminy jest identyczne jak własnego białka.

W jakim celu stosuje się Human Albumin CSL Behring 200 g/l
Human Albumin CSL Behring 200 g/l jest stosowany do uzupełnienia i utrzymania objętości krwi krążącej. Zazwyczaj jest stosowany w sytuacjach, gdy konieczna jest intensywna terapia, kiedy objętość krwi krytycznie się zmniejszyła, np. w przypadku:
• ciężkiej utraty krwi po urazie lub
• poparzenia dużej powierzchni ciała
Decyzja o zastosowaniu Human Albumin CSL Behring 200 g/l zostanie podjęta przez lekarza. Będzie ona zależała od stanu klinicznego danego pacjenta.

Jaki jest skład Human Albumin CSL Behring, jakie substancje zawiera?

Human Albumin CSL Behring 200 g/l jest roztworem zawierającym 200 g/l białka całkowitego, w tym co najmniej 96% stanowi albumina ludzka.
Fiolka po 100 ml zawiera nie mniej niż 19,2 g albuminy ludzkiej
Fiolka po 50 ml zawiera nie mniej niż 9,6 g albuminy ludzkiej.

Do pozostałych składników należą sodu kaprylan, sodu N-acetylo-D,L-tryptofan, sodu chlorek, sodu wodorotlenek (w niewielkich ilościach do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Human Albumin CSL Behring – jak stosować ten lek?

Human Albumin CSL Behring 200 g/l jest podawany przez lekarza. Jest on przeznaczony wyłącznie do podawania dożylnego (infuzji dożylnej).
Decyzja o otrzymywanej dawce Human Albumin CSL Behring 200 g/l jest podejmowana przez lekarza. Podawana ilość preparatu i szybkość infuzji zależy od indywidualnych wymagań pacjenta (patrz też punkt 2).

Lekarz będzie prowadzić regularną kontrolę ważnych parametrów przepływu krwi, takich jak:
• ciśnienie krwi,
• tętno lub
• objętość wydalanego moczu.
Wartości te są monitorowane w celu określenia odpowiedniej dawki i szybkości infuzji.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Human Albumin CSL Behring 200 g/l jest zwykle stosowany tylko pod nadzorem medycznym. Przedawkowanie jest więc bardzo mało prawdopodobne. W przypadku podania zbyt dużej dawki produktu lub przy zbyt dużej szybkości infuzji może dojść do nadmiernego zwiększenia objętości krwi (hiperwolemii). Może to prowadzić do przeciążenia serca i układu krążenia (przeciążenia sercowo-naczyniowego).
Do pierwszych objawów takiego przeciążenia należą:
• ból głowy
• trudności w oddychaniu lub
• obrzęk (przepełnienie) żył szyjnych.
W przypadku wystąpienia takich objawów należy natychmiast poinformować lekarza.

Lekarz może również wykryć objawy takie jak:
• podwyższone ciśnienie krwi
• zwiększone ośrodkowe ciśnienie żylne lub
• nadmierne gromadzenie się płynu w płucu (obrzęk płuc).
We wszystkich tych przypadkach lekarz lub farmaceuta wstrzyma infuzję i jeżeli to konieczne będzie prowadził monitoring układu krążenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Human Albumin CSL Behring – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Human Albumin CSL Behring w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie prowadzono oddzielnych badań nad stosowaniem Human Albumin CSL Behring 200 g/l w czasie ciąży lub karmienia piersią u kobiet. Jednakże, preparaty zawierające ludzką albuminę stosowano u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Doświadczenie wskazuje, że preparat ten nie ma szkodliwego wpływu ani na przebieg ciąży, ani na organizm płodu i noworodka.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Human Albumin CSL Behring

CSL Behring GmbH

Ulotka Human Albumin CSL Behring – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Human Albumin CSL Behring 200 g/l, 200 g/l, roztwór do infuzji (albumina ludzka)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 171.88 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Human Albumin CSL Behring m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Human Albumin CSL Behring 200 g/l, 200 g/l, roztwór do infuzji (albumina ludzka)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 147.79 KB

Cena - ile kosztuje Human Albumin CSL Behring?

Cena Human Albumin CSL Behring i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Human Albumin CSL Behring.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Human Albumin CSL Behring? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz