Konsultacja merytoryczna:

Histigen

Lek Histigen zawiera betahistynę. Histigen należy do grupy leków nazywanych “analogami histaminy”.

Jest stosowany w leczeniu zespołu Ménière’a, którego objawami są:
• zawroty głowy
• dzwonienie w uszach
• utrata słuchu
• nudności.

Jaki jest skład Histigen, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest dichlorowodorek betahistyny (Betahistini dihydrochloridum).

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, kwas cytrynowy jednowodny, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Histigen – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli (również osoby w podeszłym wieku):
Początkowa dawka doustna wynosi 8 do 16 mg trzy razy na dobę, przyjmowana w czasie posiłku.
Dawki podtrzymujące wynoszą zwykle 24-48 mg na dobę. Dawkowanie można modyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Stosowanie u dzieci i młodzieży:
Nie zaleca się stosowania betahistyny u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z powodu niewystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności leku.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Histigen jest za mocne, lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia zbyt dużej ilości leki Histigen (przedawkowanie), należy skontaktować się z lekarzem lub udać się od razu do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Histigen – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Histigen można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Histigen należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Histigen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Histigen w czasie ciąży, o ile lekarz nie zdecydował, że jest to konieczne.

Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Histigen, chyba, że zezwoli na to lekarz. Nie wiadomo, czy betahistyna przenika do mleka kobiecego.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Histigen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HISTIGEN, 8 mg; 16 mg, tabletki (Betahistini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 136 razy

Rozmiar plku 48.27 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Histigen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HISTIGEN, 8 mg; 16 mg, tabletki (Betahistini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 54 razy

Rozmiar plku 58.44 KB

Cena - ile kosztuje Histigen?

Cena Histigen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Histigen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Histigen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Compeed plastry na pęcherze, odciski - zestaw (Opakowanie: 5 szt.)Plastry Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu wywołanym przez pęcherze i odciski, wchłaniają nadmiar płynu z uszkodzonego miejsca i tworzą miękką i delikatną "poduszeczkę" żelową, która zapewnia optymalną ochronę przed ocieraniem i uciskiem. Działają jak druga skóra, ułatwiając i przyspieszając proces gojenia ran.

przynoszą natychmiastową ulgę w…

36.99 

Luvos Naturkosmetik Handbalsam Intensivpflege (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

28.99 

Zastosowanie 2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 )2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 ) jest suplementem diety w formie wygodnych tabletek, łagodzących skutki spożywania alkoholu, a także wspomagających organizm w metabolizmie etanolu.
Tabletki mogą być spożywane przez osoby chcące ograniczyć nieprzyjemne skutki spożywania alkoholu, w tym także zniwelować dyskomfort spowodowany kacem.
Produkt skierowany jest dla osób narażonych na niedobory witaminy C, niezbędnej do wł…

12.99 

Zastosowanie Biolan krople do oczu pipeta zawierająca pojedynczą dawkę (Opakowanie: 60X0.35 ml)Twoje oczy są podrażnione i przez to czujesz duży dyskomfort, który niestety uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie? Sięgnij jak najszybciej po Biolan krople do oczu pipeta zawierająca pojedynczą dawkę (Opakowanie: 60X0.35 ml), który szybko zniweluje Twoje dolegliwości, a także zapobiegnie pojawieniu się kolejnych. Krople skutecznie ochronią Twoje oczy przed…

105.99 

Zastosowanie Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml)Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml) to serum do twarzy zmniejszające plamy pigmentacyjne i tzw. starcze. Dogłębnie nawilża cerę. Skóra jest delikatniejsza i gładsza już po 2 tygodniach stosowania. Produkt nadaje się do każdego rodzaju cery.Efekt działania Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml)Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml) to serum do twarzy z systemem dwukomorowym…

144.89 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief