Konsultacja merytoryczna:

Hascovir Pro

Hascovir Pro

Hascovir pro, krem zawiera substancję czynną acyldowir. Po zastosowaniu na skórę acyklowir wykazuje silne działanie przeciw wirusowi opryszczki pospolitej (Herpes simplex).

Wskazania
Lek Hascovir pro stosowany jest w miejscowym leczeniu objawów opryszczki wargowej (tzw. zimna) oraz zmian opryszczkowych na twarzy, wywołanych przez wirusa opryszczki pospolitej {Herpes simplex).

Jaki jest skład Hascovir Pro, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest acyklowir. 1 g kremu zawiera 50 mg acyklowiru.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glikol propylenowy, poloksamer 407, alkohol cetostearylowy, sodu laurylosiarczan, parafina ciekła lekka, wazelina biała, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hascovir Pro – jak stosować ten lek?

Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Zmiany opryszczkowe i bezpośrednie ich okolice należy smarować niewielką ilością leku 5 razy na dobę (co 4 godziny). Najlepiej rozpocząć leczenie w momencie wystąpienia pierwszych objawów zakażenia (uczucie swędzenia, pieczenia lub kłucia). Natychmiastowe zastosowanie leku w okresie nawrotu choroby może całkowicie zapobiec jej rozwojowi.

Aby zapobiec przenoszeniu zakażenia na inne miejsca na skórze, należy umyć ręce przed i po zastosowaniu leku.

Leczenie powinno trwać 5 dni. Jeżeli po tym czasie objawy nie ustąpią, leczenie można przedłużyć o kolejne 5 dni. Gdy po 10 dniach objawy chorobowe nie ustąpią, należy zgłosić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Acyklowir jest tylko częściowo wchłaniany z przewodu pokarmowego. Jednorazowe przyjęcie dawki acyklowiru do 20 g zwykle nie wywołuje objawów toksyczności.

Przypadkowe, powtarzające się przedawkowanie podawanego doustnie acyklowiru przez okres 7 dni związane jest z objawami ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty) i objawami neurologicznymi (ból głowy, splątanie).

Postępowanie po przedawkowaniu: W razie przedawkowania leku, pacjenta należy obserwować. Może być konieczne przeprowadzenie hemodializy.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku. należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hascovir Pro – czy mogę spożywać alkohol?

Jednoczesne spożywanie pokarmu nie wpływa na wchłanianie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hascovir Pro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany u kobiet w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Ulotka Hascovir Pro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HASCOVIR pro 50 mg/g, krem (Aciclovirum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hascovir Pro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HASCOVIR pro 50 mg/g, krem (Aciclovirum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Hascovir Pro?

Cena Hascovir Pro i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hascovir Pro.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Hascovir Pro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda olejek pielęgnacyjny z wyciągiem z dzikiej róży (Opakowanie: 10 ml)Weleda olejek pielęgnacyjny z wyciągiem z dzikiej róży (Opakowanie: 10 ml) pieści zarówno skórę Twojego ciała jak i zmysły. Jego delikatny zapach wprawi Cię w zmysłowy nastrój luksusu i zadziała jak osobisty produkt Wellness w domowym zaciszu. Efekt działania Weleda olejek pielęgnacyjny z wycią…

8.99 

Zastosowanie Vichy Liftactiv Collagen Specialist krem (Opakowanie: 50 ml)Vichy Liftactiv Collagen Specialist to krem wypełniający zmarszczki, przeznaczony dla kobiet, które poszukują skutecznej oraz innowacyjnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Krem przeciwzmarszczkowy Vichy Collagen Specialist zawiera naturalne, a także wysoce efektywne składniki aktywne, dzięki czemu zmniejsza widoczne oznaki utraty kolagenu. Zmniejszenie ilości kolagenu prowadzi do powstawania zmarszczek, utraty jędrności i elastyczności skóry…

114.95 

Zastosowanie Dolgit krem (Opakowanie: 50 g)#p_name to lek do stosowania w leczeniu miejscowym bólu mięśni i stawów, również związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Nadaje się również do stosowania przy bólu pleców, sztywności karku oraz bóli pourazowych.Efekt działania Dolgit krem (Opakowanie: 50 g)Substancja czynna hamuje synteze prostaglandyn, czym hamuje odczuwanie bólu oraz powstawanie stanów zapalnych…

16.06 

Zastosowanie Kwercetyna w kapsułkach (Opakowanie: 60 szt.)Suplement diety Kwercetyna w kapsułkach (Opakowanie: 60 szt.) nie zawiera laktozy, fruktozy, glutenu, sztucznych barwników ani aromatów.
Kwercetyna w kapsułkach (Opakowanie: 60 szt.) opiera się na wysokiej jakości, naturalnych i czystych substancjach. Najwyższe standardy jakości gwarantują, że składniki są możliwie jak najlepiej przyswajane i mają optymalną biodostępność. Efekt działania Kwercetyna w kapsułkach (Opakowanie: 60…

118.29 

Zastosowanie Jowae mleczko rewitalizujące (Opakowanie: 400 ml)Jowae mleczko rewitalizujące (Opakowanie: 400 ml) to mleczko nawilżające i odświeżające do ciała o delikatnym zapachu. Posiada szybko wchłaniającą się konsystencję. Pozostawia skórę miękką, żywą i promienną.
Efekt działania Jowae mleczko rewitalizujące (Opakowanie: 400 ml)Jowae mleczko rewitalizujące (Opakowanie: 400 ml) to mleczko nawilżające i rewitalizujące do pielęgnacji…

55.90 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief