Herdripsan

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Herdripsan jest lekiem roślinnym zawierającym wyciąg z liści bluszczu, znanego pod nazwą łacińską Hedera helix L. Należy do grupy leków wykrztuśnych (stosowanych, aby wspomóc usuwanie śluzu i flegmy (plwociny) z dróg oddechowych), w produktywnym tzw. mokrym kaszlu.

Jeśli po upływie 7 dni (3 dni u dzieci) nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Substancją czynną jest suchy wyciąg z liścia bluszczu. Każdy ml syropu zawiera 7 mg wyciągu (jako suchy wyciąg) z liścia Hedera helix L. (liścia bluszczu) (5–7,5:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m).

Pozostałe substancje pomocnicze: guma ksantan (E 415), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), potasu sorbinian (E 202), aromat cytrynowy FM004156 (cis-cytral (neral), trans-cytral (geranial), olejek eteryczny cytrynowy i glikol propylenowy (E 1520)), woda oczyszczona.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek Herdripsan jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego.

Lek Herdripsan należy przyjmować rano, w południe oraz wieczorem, jeśli stosowany jest 3 razy na dobę lub rano i wieczorem, jeśli stosowany jest 2 razy na dobę.

Nie zaleca się stosowania produktu późnym wieczorem/przed położeniem się spać, jako że odksztuszanie nie jest pożądane w nocy.

Przed użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką.

Do dozowania leku należy stosować dołączoną miarkę.

Zalecane dawkowanie:

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku 5 ml (35 mg suchego wyciągu z liści bluszczu) 1 do 3 razy dziennie, przy czym dzienna dawka nie może przekraczać 15 ml (105 mg suchego wyciągu z liści bluszczu).

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat
5 ml (35 mg suchego wyciągu z liści bluszczu) 2 razy dziennie, przy czym dzienna dawka nie może przekroczyć 10 ml (70 mg suchego wyciągu z liści bluszczu).

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat
2,5 ml (17,5 mg suchego wyciągu z liści bluszczu) 2 razy dziennie, przy czym dzienna dawka nie może przekroczyć 5 ml (35 mg suchego wyciągu z liści bluszczu).

Jeśli po upływie 7 dni (3 dni u dzieci) nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Herdripsan może skutkować wystąpieniem nudności, wymiotów, biegunki lub nadmiernej pobudliwości. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem, okazując mu niniejszą ulotkę.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak odrębnych zaleceń.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem każdego leku.

Bezpieczeństwo stosowania produktów zawierających liść bluszczu w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało potwierdzone. Z tego względu nie zaleca się stosowania leku Herdripsan w okresie ciąży i karmienia piersią

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak dowodów, że produkty lecznicze zawierające przetwory z liści bluszczu wpływają na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here