HELITUSPAN

CO TO JEST I JAK DZIAŁA HELITUSPAN? – OPIS I WSKAZANIA

Helituspan jest lekiem roślinnym zawierającym wyciąg z liści bluszczu; należy do grupy leków wykrztuśnych. Są one stosowane, aby wspomóc usuwanie śluzu i flegmy z dróg oddechowych, co w konsekwencji przynosi ulgę w produktywnym tzw. mokrym kaszlu.

Jeśli dolegliwości nie ustępują lub jeśli wystąpią trudności z oddychaniem, gorączka lub pojawi się krwawa lub ropna plwocina (flegma), należy natychmiast skonsultować się z lekarzem!

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

SKŁAD HELITUSPAN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest suchy wyciąg z Hedera helix L., folium (liścia bluszczu). 1 ml syropu zawiera substancję czynną 7 mg suchego wyciągu z liścia bluszczu (5–7,5:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m).

Pozostałe substancje pomocnicze: guma ksantan (E415), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E420), kwas cytrynowy jednowodny (E330), potasu sorbinian (E202), substancja smakowa„cytrynowa” (ciscytral (neral), trans-cytral (geranial), olejek cytrynowy i glikol propylenowy E1520), woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE HELITUSPAN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Helituspan jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego. Lek Helituspan należy przyjmować rano, w południe oraz wieczorem lub rano i wieczorem. Przed użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką. Do dozowania leku należy stosować dołączoną miarkę.

Zalecana dawka:

Dzieci od 2 do 5 lat
2,5 ml, co odpowiada 17,5 mg suchego wyciągu z liścia bluszczu

Dawka dobowa: 5 ml (2,5 ml dwa razy na dobę), co odpowiada 35 mg suchego wyciągu z liścia bluszczu

Dzieci od 6 do 12 lat
5 ml, co odpowiada 35 mg suchego wyciągu z liścia bluszczu

Dawka dobowa: 10 ml (5 ml dwa razy na dobę), co odpowiada 70 mg suchego wyciągu z liścia bluszczu

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli oraz osoby starsze:
5 ml, co odpowiada 35 mg suchego wyciągu z liścia bluszczu

Dawka dobowa: 15 ml (5 ml trzy razy na dobę), co odpowiada 105 mg suchego wyciągu z liści bluszczu

Czas trwania leczenia
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku Helituspan jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI HELITUSPAN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Helituspan może skutkować wystąpieniem nudności, wymiotów, biegunki lub nadmiernej pobudliwości. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem, okazując mu niniejszą ulotkę.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ HELITUSPAN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem każdego leku. Bezpieczeństwo stosowania produktów zawierających liść bluszczu w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało potwierdzone. Z tego względu nie zaleca się stosowania leku Helituspan w okresie ciąży i karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie ma dowodów na to, że produkty lecznicze zawierające liść bluszczu wpływają na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU HELITUSPAN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – HELITUSPAN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - HELITUSPAN CENA, REFUNDACJA

HELITUSPAN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here