Mucoplant na kaszel bluszcz

Syrop Mucoplant na kaszel bluszcz zawiera wyciąg suchy z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum).

Lek Mucoplant na kaszel bluszcz to roślinny produkt leczniczy stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 2 lat.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Mucoplant na kaszel bluszcz, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest wyciąg z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum).

Jeden ml syropu zawiera 1,54 mg wyciągu suchego z liści bluszczu Hedera helix L. (folium) (DER 4-8:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m).

– Pozostałe składniki to: potasu sorbinian, hydroksyetyloceluloza, aromat czarnej porzeczki SD (652281), maltitol, ciekły (E 965), kwas cytrynowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Mucoplant na kaszel bluszcz – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml, 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: 15 ml, 2 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat: 10 ml, 2 razy na dobę.

Dzieci w wieku poniżej 2 lat: Stosowanie jest przeciwwskazane.

Do prawidłowego dawkowania leku należy użyć dołączoną miarkę.

Pacjenci z niewydolnością nerek lub zaburzeniami czynności wątroby: Z powodu braku danych ustalenie zalecanej dawki nie jest możliwe.

Mucoplant na kaszel bluszcz należy przyjmować w postaci nierozcieńczonej i niezależnie od posiłków.

Podczas stosowania leku Mucoplant na kaszel bluszcz w ciągu dnia należy pić dużo wody lub innych ciepłych napojów bez kofeiny.

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień podczas stosowania tego produktu, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli działanie leku Mucoplant na kaszel bluszcz wydaje się zbyt silny lub zbyt słaby, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane. Przyjmowanie dawek większych niż zalecane (więcej niż trzykrotność pojedynczej dawki) może powodować nudności, wymioty, biegunkę i pobudzenie. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku i wystąpienia objawów niepożądanych należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Zgłoszono jeden przypadek 4-letniego dziecka, u którego wystąpiła agresywność i biegunka po przypadkowym przyjęciu wyciągu z bluszczu odpowiadającego 1,8 g substancji ziołowej (co odpowiada 195 ml syropu Mucoplant na kaszel bluszcz).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mucoplant na kaszel bluszcz – czy mogę spożywać alkohol?

Mucoplant na kaszel bluszcz może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mucoplant na kaszel bluszcz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Mucoplant na kaszel bluszcz nie jest zalecany podczas ciąży i karmienia piersią ze względu na niewystarczające dane na temat stosowania suchego wyciągu z liści bluszczu u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Ulotka Mucoplant na kaszel bluszcz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mucoplant na kaszel bluszcz, 1,54 mg/ml, syrop, suchy ekstrakt z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum)

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mucoplant na kaszel bluszcz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mucoplant na kaszel bluszcz, 1,54 mg/ml, syrop, suchy ekstrakt z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum)

Opinie o Mucoplant na kaszel bluszcz - forum pacjentów

Stosujesz Mucoplant na kaszel bluszcz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz