Phenylephrine Aguettant

Ten lek należy do grupy środków o działaniu pobudzającym receptory adrenergiczne i dopaminergiczne. Stosuje się go w leczeniu niskiego ciśnienia tętniczego podczas znieczulenia. Skład Substancją czynną jest fenylefryny chlorowodorek. – Jeden ml roztworu do wstrzykiwań zawiera fenylefryny chlorowodorek w ilości odpowiadającej 100 mikrogramom (0,1 mg) fenylefryny. – Każda 20 ml fiolka zawiera fenylefryny chlorowodorek w … Czytaj dalej

Vicks AntiGrip Complex

Vicks Antigrip Complex ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy substancje czynne: • Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe). • Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu. • Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający … Czytaj dalej

Flustad MAX

Lek Flustad MAX zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek, które są skuteczne w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, w tym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkany nos) oraz zmniejszają gorączkę. Ibuprofen należy do grupy leków znanej jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i jest skuteczny w leczeniu bólu (w tym bólu głowy), … Czytaj dalej

Coldrex Muco Grip

Coldrex Muco Grip

Lek ten zawiera: • Paracetamol, który jest lekiem przeciwbólowym oraz obniżającym temperaturę ciała w przypadku gorączki. • Gwajafenezynę, która jest lekiem wykrztuśnym rozrzedzającym wydzielinę oskrzeli. • Fenylefrynę, która jest lekiem obkurczającym naczynia, przez co zmniejsza obrzęk nosa i ułatwia jego udrożnienie. Saszetki przeznaczone są do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak … Czytaj dalej

Sinumedin

Sinumedin

Lek Sinumedin zawiera dwie substancje czynne: mepiraminy maleinian i fenylefryny chlorowodorek. Mepiramina ma działanie przeciwhistaminowe i przeciwalergiczne, a fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej i udrażnia nos oraz ujścia zatok przynosowych. Dodatkowo, substancja pomocnicza chlorek cetalkoniowy ma właściwości przeciwbakteryjne. Lek Sinumedin łagodzi katar, udrażnia nos i ujścia zatok przynosowych, ułatwia oddychanie oraz działa przeciwbakteryjnie. Lek Sinumedin … Czytaj dalej

Tantum Flu

Tantum Flu o smaku cytrynowym

Tantum Flu o smaku cytrynowo-miodowym zawiera połączenie substancji czynnych, które są skuteczne w łagodzeniu objawów związanych z przeziębieniem i grypą, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, oraz w obniżeniu gorączki. Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym (analgetykiem). Jest skuteczny w różnych bólach, w tym w bólu … Czytaj dalej

Theraflu Total Grip

Theraflu Total Grip

Lek Theraflu Total Grip jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy. Objawy te obejmują łagodne i umiarkowane bóle, gorączkę, uczucie zatkanego nosa (zablokowany nos) oraz mokry kaszel. Lek Theraflu Total Grip jest wskazany do stosowania tylko u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz u młodzieży w wieku 16 lat i starszej. … Czytaj dalej

Phenylephrine Unimedic

Ten lek należy do grupy leków adrenergicznych i dopaminergicznych. Phenylephrine Unimedic stosuje się w leczeniu niskiego ciśnienia krwi, które może występować w różnych rodzajach znieczuleń. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancją czynną jest fenylefryna w postaci fenylefryny chlorowodorku odpowiednio 0,05 mg/ml lub 0,1 mg/ml. – Pozostałe składniki to sodu chlorek, sodu cytrynian, … Czytaj dalej

Vicks AntiGrip Max

Vicks Antigrip Max to połączenie paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, fenylefryny – substancji zmniejszającej obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych oraz chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, zmniejszającej ilość wydzieliny z nosa. Wskazania do stosowania leku Vicks Antigrip Max : Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, … Czytaj dalej

Vicks AntiGrip

Vicks Antigrip to połączenie paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, fenylefryny – substancji zmniejszającej obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych oraz chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, zmniejszającej ilość wydzieliny z nosa. Wskazania do stosowania leku Vicks Antigrip: Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni, zatok … Czytaj dalej

Omidria

Omidria to lek stosowany podczas operacji oka. Zawiera on substancje czynne fenylefrynę i ketorolak. Działanie fenylefryny polega na utrzymaniu rozszerzonych źrenic. Ketorolak jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy określanej jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); lek ten również pomaga zapobiegać zwężeniu źrenic. Lek Omidria jest stosowany u osób dorosłych do płukania oka podczas zabiegu wszczepiania nowych … Czytaj dalej

Otrivin Allergy

Otrivin Allergy

Otrivin Allergy zawiera dwie substancje czynne: – fenylefrynę – zmniejszającą przekrwienie błony śluzowej nosa. – maleinian dimetyndenu – hamujący działanie histaminy odpowiedzialnej za reakcje alergiczne. Substancje czynne leku Otrivin Allergy ułatwiają oczyszczanie przewodów nosowych oraz zmniejszają nadmierne wydzielanie (katar), nie zaburzają czynności rzęsek nabłonka jamy nosowej. Otrivin Allergy szybko i długotrwale zmniejsza przekrwienie błony śluzowej … Czytaj dalej

Mydrane

Co to jest Mydrane Ten lek ma postać roztworu, który wstrzykuje się do oka. Zawiera trzy substancje aktywne: – tropikamid, który należy do grupy leków blokujących przepływ impulsów przez określone nerwy, znanych jako środki antycholinergiczne, – fenylefryna (w postaci fenylefryny chlorowodorku), która należy do grupy leków naśladujących wpływ impulsów przenoszonych przez określone nerwy (środków alfa-sympatykomimetycznych), … Czytaj dalej

Coldrex MaxGrip C

Coldrex MaxGrip C

Tabletki Coldrex MaxGrip C zawieraja nastepujace substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeine, wodzian terpinu i witaminę C. • paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgoraczkowo • fenylefryna – obkurcza naczynia krwionosne i udrożnia przewody nosowe • kofeina – nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu • wodzian terpinu – działa wykrztusnie • witamina C – witamina, której niedobory moga … Czytaj dalej

Flustad

FLUSTAD zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek, które są skuteczne w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkany nos) oraz zmniejszają gorączkę. Ibuprofen należy do grupy leków znanej jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (tzw. NLPZ) i jest skuteczny w leczeniu bólu (w tym bólu głowy), obrzęków … Czytaj dalej

Choligrip

Choligrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Choligrip jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem. Jaki jest … Czytaj dalej

Choligrip Menthol Active

Choligrip Menthol Active jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, zapaleniem błony śluzowej nosa (katarem). Choligrip Menthol Active zawiera 3 składniki aktywne: – paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo – fenylefryna – obkurcza naczynia krwionośne, udrożnia przewody nosowe i zatoki ułatwiając oddychanie – witamina C … Czytaj dalej

Febrisan Zatoki

Febrisan Zatoki

Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kofeinę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy oraz wspomaga działanie przeciwbólowe paracetamolu. Febrisan Zatoki stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle … Czytaj dalej

Grippostad

Grippostad zawiera trzy leki (substancje czynne), które wspomagają leczenie objawów: • paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo (zmniejsza temperaturę ciała w przypadku wystąpienia gorączki), • fenylefrynę – należy do grupy leków zwanych sympatykomimetykami. Zmniejsza przekrwienie błon śluzowych, udrażniając przewody w nosie i w okolicy nosa, co ułatwia oddychanie. • kofeinę – wspomaga skuteczność paracetamolu. Grippostad … Czytaj dalej

Gripex Zatoki Caps

Gripex Zatoki Caps

Gripex ZATOKI Caps to lek złożony. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna przywraca drożność nosa i zatok. Natomiast kofeina wywiera działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy, co powoduje subiektywne odczucie ustępowania zmęczenia, poprawy koordynacji i szybkości kojarzenia. Wskazaniem do stosowania leku Gripex ZATOKI Caps jest krótkotrwałe leczenie … Czytaj dalej

Gripex Hot

Gripex Hot

Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych. Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bole głowy, gardła, bole mięśniowe i kostnostawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, … Czytaj dalej

Gripex Hot MAX

Gripex Hot MAX

Gripex Hot Max, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, … Czytaj dalej

Apap Przeziębienie

Apap Przeziębienie

APAP przeziębienie, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, zawierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno- -stawowe oraz objawów … Czytaj dalej

Acatar Zatoki Tabs

Acatar Zatoki Tabs to lek złożony z dwóch substancji czynnych: ibuprofenu (leku z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, tzw. NLPZ) i chlorowodorku fenylefryny (leku udrożniającego nos). Acatar Zatoki Tabs działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo. Kurczy naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, zmniejsza ilość wydzieliny udrożniając drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie. Udrożnia nos … Czytaj dalej

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy substancje czynne: • Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe). • Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu. • Fenylefryny chlorowodorek (lek … Czytaj dalej

Theraflu Zatoki

Theraflu Zatoki

Lek zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Theraflu Zatoki udrożnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok. Wskazania do stosowania Theraflu Zatoki: Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z … Czytaj dalej

Theraflu Max Grip

Theraflu Max Grip

Theraflu MAX GRIP zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C): • paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo • witamina C – witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy • fenylefryna – obkurcza naczynia krwionośne, udrożnia przewody nosowe i zatoki ułatwiając oddychanie. Theraflu MAX GRIP jest wskazany do … Czytaj dalej

Theraflu ExtraGRIP

Theraflu Extra Grip

Lek zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, oraz maleninan feniraminy – substancję antyhistaminową łagodzącą objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Wskazania do stosowania Theraflu ExtraGRIP: Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, … Czytaj dalej

Theraflu ComplexGrip

Lek Theraflu ComplexGRIP służy do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy. Objawy te obejmują dreszcze, dolegliwości bólowe, ból głowy, ból gardła, gorączkę, przekrwienie błony śluzowej nosa (zatkany nos) i mokry kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny. Lek Theraflu ComplexGRIP w przypadku kaszlu wykazuje również działanie wykrztuśne (rozrzedza wydzielinę). Lek Theraflu ComplexGRIP jest przeznaczony do stosowania tylko … Czytaj dalej

Polopiryna Zatoki

Polopiryna Zatoki jest lekiem wieloskładnikowym o skojarzonym działaniu składników. – Kwas acetylosalicylowy łączy działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne – Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrożnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu. Lek zaleca się stosować w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: bóle głowy (m.in. spowodowane zmniejszeniem drożności … Czytaj dalej

Polopiryna Complex

Polopiryna Complex

Polopiryna Complex jest lekiem wieloskładnikowym o skojarzonym działaniu składników. – Kwas acetylosalicylowy łączy działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne – Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrożnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu. – Chlorfenamina łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie). Substancje buforujące zawarte w leku, umożliwiają szybkie i całkowite … Czytaj dalej

Paralen Grip

Paralen Grip skutecznie łagodzi liczne objawy przeziębienia, grypy. Objawy te to: gorączka, bóle głowy, dreszcze, przekrwienie błon śluzowych nosa i zatkany nos, bolesność zatok, bóle gardła, bóle mięśniowe i stawowe. Lek zawiera połączenie trzech składników czynnych. Paracetamol obniża gorączkę i łagodzi ból, fenylefryna wspomaga łagodzenie objawów przekrwienia błon śluzowych nosa i zatkanego nosa a kofeina … Czytaj dalej

Neosynephrin-POS 10%

Neosynephrin-POS 10% jest lekiem z grupy alfa-sympatykomimetyków, działającym na oko poprzez wpływ na wegetatywny układ nerwowy. Wskazaniem do stosowania jest uzyskanie krótkotrwałego rozszerzenia źrenicy w celu badania dna oka (szczególnie obwodowej jego części), a także po operacjach okulistycznych. Stosuje się w celu zapobiegania powstawania zrostów tęczówki i soczewki, i ich rozrywania przy zapaleniach jagodówki. Wskazaniem … Czytaj dalej

Modafen Grip

Modafen Grip zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek, które są skuteczne w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym gorączki, bólu głowy, zatok, gardła, mięśni i stawów. Dodatkowo lek ten zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, udrażnia zatkany nos oraz zatoki przynosowe, ułatwia oddychanie. Ibuprofen należy do grupy leków znanej jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (tzw. NLPZ) i … Czytaj dalej

Gelopromt

Lek GeloPromt jest proszkiem doustnym zawierającym połączenie składników skutecznych w łagodzeniu objawów powiązanych zprzeziębieniem i grypą, w tym łagodzeniu bólów i dolegliwości, bólu gardła, bólu głowy, przekrwienia błony śluzowej nosa i obniżeniu temperatury. Paracetamol jest dobrze znanym środkiem przeciwbólowym. Jest on skuteczny na bóle i dolegliwości, w tym ból głowy, jak też może obniżać gorączkę … Czytaj dalej

FluControl MAX

FluControl MAX

FluControl Max to połączenie paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa. Wskazania do stosowania Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. Jaki jest … Czytaj dalej

FluControl HOT

FluControl HOT

Flucontrol Hot to połączenie paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa. Wskazanie do stosowania leku Flucontrol Hot Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem … Czytaj dalej

Coldrex Pocket

Coldrex Pocket stosuje się do krótkotrwałego objawowego leczenia przeziębienia, dreszczy, grypy i kaszlu. Lek Coldrex Pocket zawiera 3 substancje czynne: • Paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. • Gwajafenezynę, substancję o działaniu wykrztuśnym, która rozrzedza zalegającą wydzielinę • i ułatwia jej odkrztuszenie. • Chlorowodorek fenylefryny, który obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia przewody nosowe. Jaki jest … Czytaj dalej

Coldrex o smaku czarnej porzeczki

Coldrex o smaku czarnej porzeczki jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Coldrex o smaku czarnej porzeczki jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów … Czytaj dalej

Coldrex o smaku cytrynowym

Coldrex o smaku cytrynowym jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Coldrex o smaku cytrynowym jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i … Czytaj dalej

Coldrex MaxGrip

Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Coldrex MaxGrip jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem). Jaki jest … Czytaj dalej

Coldrex Junior C

Coldrex Junior C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Coldrex Junior C stosuje się do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) … Czytaj dalej

Envil katar

Envil katar

Lek Envil katar zawiera dwie substancje czynne: mepyraminę (w postaci maleinianu) i fenylefrynę (w postaci chlorowodorku). Lek Envil katar wskazany jest w leczeniu: – nieżytu nosa (katar) w zapaleniu błony śluzowej nosa, w tym nieżytu występującego w przypadku alergii (uczulenia), – zapalenia zatok. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancjami czynnymi leku są: … Czytaj dalej

Febrisan

Febrisan

Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kwas askorbowy pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy. Febrisan stosuje się w: – krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, … Czytaj dalej

Apap przeziębienie HOT

Apap Przeziębienie Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, za- wierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz … Czytaj dalej

Apap Przeziębienie CAPS

APAP Przeziębienie CAPS to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. APAP Przeziębienie CAPS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. APAP Przeziębienie CAPS jest lekiem przeznaczonym do stosowania doraźnego w … Czytaj dalej

Ibuprom Zatoki Tabs

Ibuprom Zatoki Tabs

Ibuprom Zatoki Tabs to lek złożony z dwóch substancji czynnych: ibuprofenu (leku z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, tzw. NLPZ) i chlorowodorku fenylefryny (leku udrożniającego nos). Ibuprom Zatoki Tabs działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo. Kurczy naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, zmniejsza ilość wydzieliny udrożniając drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie. Udrożnia nos … Czytaj dalej

Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym. Łagodzi objawy występujące podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia. Jeśli po upływie kilku dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, … Czytaj dalej

Gripex Pro Mucus

Gripex Pro MUCUS to lek wieloskładnikowy leczący wiele objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i gwajafenezynę. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, wykrztuśnie, przywraca drożność przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych. Gripex Pro MUCUS jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Wskazaniem do stosowania Gripex Pro MUCUS jest krótkotrwałe … Czytaj dalej

Acatar Acti Form

Acatar Acti Form zawiera fenylefrynę. Jest to lek udrożniający nos, podawany doustnie. Zawarta w leku fenylefryna powoduje skurcz drobnych naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa a przez to zmniejszenie jej obrzęku, co ułatwia oddychanie i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Acatar Acti Form przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 … Czytaj dalej