Spis leków zawierających substancję: Fenylefryna

Acatar Acti Form

Lek stosuje się doraźne w łagodzeniu objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie lub w alergicznym nieżycie nosa (katar sienny). 1 kapsułka zawiera: 12,2 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum)

Acatar Zatoki Tabs

Acatar Zatoki Tabs to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa składniki aktywne: ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. Lek jest zalecany do doraźnego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, ból głowy, gorączka oraz bóle stawowo-mięśniowe.

Anosin

Anosin to lek dostępny bez recepty, który zawiera fenylefrynę. Fenylefryna, poprzez skurcz drobnych naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa, zmniejsza jej obrzęk, ułatwiając oddychanie i zmniejszając ilość wydzieliny z nosa. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Anosin jest wskazany do doraźnego łagodzenia objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie lub w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (katar sienny).

Apap Przeziębienie

Apap Przeziębienie

Apap Przeziębienie to lek wieloskładnikowy, który zawiera paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Jest stosowany do krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Lek jest dostępny bez recepty.

Apap Przeziębienie CAPS

Apap Przeziębienie CAPS to lek w kapsułkach, który skutecznie zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Zmniejsza gorączkę, łagodzi ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe, a także udrażnia nos i likwiduje katar. Substancjami czynnymi leku są paracetamol (500mg) i chlorowodorek fenylefryny (6,1mg). Lek jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych.

Apap przeziębienie HOT

Apap Przeziębienie HOT to lek w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Zawiera trzy składniki aktywne: paracetamol, witaminę C oraz chlorowodorek fenylefryny. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo a także udrożnia nos. Wskazany jest do krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych. Jest dostępny bez recepty.

APAP przeziębienie junior

APAP Przeziębienie Junior to lek złożony, który zawiera paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy u dzieci od 6 roku życia. Jest dostępny bez recepty.

APAP przeziębienie MAX

APAP Przeziębienie MAX to lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Składniki leku łagodzą ból i gorączkę, zmniejszają ilość wydzieliny z nosa a także zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa. Jest dostępny bez recepty.

Bimatoprost + Timolol Pharmabide

Bimatoprost + Timolol Pharmabide to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne – bimatoprost i tymolol. Bimatoprost należy do grupy leków zwanych prostamidami, a tymolol do grupy leków zwanych beta-blokerami. Oba składniki działają na wytwarzanie i odprowadzanie płynu z oka, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Lek jest stosowany w celu leczenia wysokiego ciśnienia w oku u osób dorosłych, co może prowadzić do jaskry. Jest dostępny na receptę.

Biorphen

Biorphen to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu różnych stanów i chorób. Niestety, nie mogę znaleźć dokładnych informacji na temat tego leku na podanych stronach. Zalecam skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji na temat tego leku, w tym jego wskazań, skutków ubocznych i interakcji z innymi lekami.

Choligrip

Choligrip to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejsza jej przekrwienie, co skutkuje udrożnieniem nosa i zatok. Jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem.

Choligrip Menthol Active

Choligrip Menthol Active to lek dostępny bez recepty, który jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia. Przebiega on z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, zapaleniem błony śluzowej nosa (katarem). Lek zawiera trzy składniki aktywne: paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, kwas askorbowy oraz fenylefrynę. Choligrip Menthol Active jest dostępny w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego.

Coldrex Junior C

Coldrex Junior C to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejsza jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożnia nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Coldrex Junior C stosuje się do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u dzieci w wieku 6-12 lat.

Coldrex MaxGrip

Coldrex MaxGrip to lek stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Zawiera połączenie kilku substancji aktywnych, dzięki czemu działa przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo, udrażnia nos, ułatwia odkrztuszanie oraz pobudza za pomocą kofeiny. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci wieku powyżej 12 lat. Jest dostępny bez recepty.

Coldrex MaxGrip C

Coldrex MaxGrip C

Coldrex MaxGrip C to lek stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Zawiera połączenie kilku substancji aktywnych, dzięki czemu działa przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo, udrażnia nos, ułatwia odkrztuszanie oraz pobudza za pomocą kofeiny. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat. Jest dostępny bez recepty.

Coldrex Muco Grip

Coldrex Muco Grip

Coldrex Muco Grip to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym nos. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, gwajafenezynę oraz fenylefryny chlorowodorek. Jest stosowany do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym. Lek jest dostępny bez recepty.

Coldrex o smaku cytrynowym

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym to lek podawany w krótkotrwałym objawowym leczeniu grypy lub przeziębienia u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 lat. Produkt leczniczy posiada formę proszku w saszetkach do sporządzenia roztworu doustnego, zawierającego 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę oraz witaminę C. Lek jest dostępny bez recepty.

Coldrex o smaku czarnej porzeczki

Coldrex o smaku czarnej porzeczki to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejsza jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożnia nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem. Lek jest dostępny bez recepty.

Coldrex Pocket

Coldrex Pocket to lek bez recepty, który jest stosowany w celu krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów związanych z przeziębieniem i grypą. Preparat posiada potrójną formułę, która pozwala pozbyć się m.in. gorączki, nieprzyjemnych dreszczy oraz bólu głowy. Coldrex Pocket polecany jest również w przypadku bólu gardła, kataru oraz kaszlu mokrego. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku 12 lat i powyżej.

Envil katar

Envil katar

Envil Katar to lek w postaci aerozolu do nosa, który łagodzi katar, udrażnia nos oraz ułatwia oddychanie przy nieżytach nosa – także o podłożu alergicznym i przy zapaleniu zatok. Dodatkowo preparat wykazuje także działanie przeciwbakteryjne. Lek jest dostępny bez recepty.

Febrisan

Febrisan

Febrisan to lek bez recepty, który jest zalecany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Składa się z trzech aktywnych składników: paracetamolu, fenylefryny oraz witaminy C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błon śluzowych nosa, ułatwiając oddychanie, a witamina C pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy. Wskazany jest do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Febrisan Zatoki

Febrisan Zatoki

Febrisan Zatoki to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Składniki aktywne leku to paracetamol, kwas askorbowy (witamina C) i fenylefryny chlorowodorek. Lek pomaga zwalczyć gorączkę, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

FluControl HOT

FluControl HOT

FluControl HOT to lek dostępny bez recepty, który łączy w sobie paracetamol – substancję przeciwgorączkową i przeciwbólową, chlorfenaminę – substancję przeciwhistaminową, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefrynę, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa. Jest to lek przeznaczony do leczenia objawowego przeziębienia i grypy, które przebiegają z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia mogą stosować jedną saszetkę co 6 do 8 godzin, nie więcej niż 4 saszetki na dobę.

FluControl MAX

FluControl MAX

FluControl MAX to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Składa się z paracetamolu, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, fenylefryny, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, oraz chlorfenaminy, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Flustad

Flustad to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Jest skuteczny w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkany nos) oraz zmniejsza gorączkę. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Flustad MAX

Flustad MAX to lek w formie tabletek powlekanych, stosowany w łagodzeniu objawów grypy czy przeziębienia oraz bólu o małym do umiarkowanego nasilenia. Lek zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie, oraz fenylefrynę, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej w nosie i uczucie zatkanego nosa. Flustad MAX jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat. Jest dostępny bez recepty.

Gelopromt

GeloPromt to lek w postaci proszku doustnego, który zawiera połączenie składników pomagających łagodzić objawy związane z przeziębieniem i grypą. Składniki te obejmują paracetamol, który jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, oraz fenylefrynę chlorowodorkową, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, redukując obrzęk w drogach nosowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripex Duo

Gripex Duo to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Lek ten jest przeznaczony do objawowego leczenia przeziębienia, grypy i infekcji grypopodobnych, które objawiają się katarem i niedrożnością zatok przynosowych, gorączką, bólem głowy, bólem gardła czy bólami mięśniowo-szkieletowymi. Gripex Duo jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia.

Gripex Hot

Gripex Hot

Gripex Hot to lek wieloskładnikowy, który łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i udrażnia nos. Składniki aktywne to paracetamol, fenylefryna i witamina C. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripex Hot MAX

Gripex Hot MAX

Gripex Hot MAX to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym nos. Zawiera paracetamol, fenylefrynę i witaminę C. Jest stosowany do krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripex HOT Optima

Gripex HOT Optima to lek wieloskładnikowy dostępny bez recepty, który skutecznie łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i udrażnia nos. Zawiera paracetamol, który łagodzi bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe. Fenylefryna usuwa obrzęk błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrożnia nos i hamuje katar. Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych.

Gripex Pro Mucus

Gripex Pro Mucus to lek wieloskładnikowy, który skutecznie zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i gwajafenezynę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz wykrztuśnie. Lek ten łagodzi bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy. Gripex Pro Mucus zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps to lek wieloskładnikowy, który skutecznie łagodzi objawy przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych. Lek ten zawiera paracetamol, kofeinę oraz chlorowodorek fenylefryny, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Gripex SinuCaps umożliwia swobodne oddychanie i jest dostępny bez recepty.

Gripex Zatoki Caps

Gripex Zatoki Caps

Gripex Zatoki Caps to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który jest dostępny bez recepty. Składniki aktywne to paracetamol, kofeina oraz fenylefryna. Lek jest zalecany do stosowania przy objawach grypy i przeziębienia, a szczególnie zapalenia zatok. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, fenylefryna udrożnia zatkany nos i ułatwia oddychanie, a kofeina zmniejsza uczucie zmęczenia oraz wzmacnia i poprawia koordynację i kojarzenie.

Grippostad

Grippostad to lek dostępny bez recepty, który jest często stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Zawiera paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz fenylefrynę, która pomaga zmniejszyć obrzęk błony śluzowej nosa. Grippostad jest zwykle dobrze tolerowany i może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Ibuprom Zatoki Tabs

Ibuprom Zatoki Tabs

Ibuprom Zatoki Tabs to lek złożony z dwóch substancji czynnych: ibuprofenu, który jest lekiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), i chlorowodorku fenylefryny, który jest lekiem udrożniającym nos. Ibuprom Zatoki Tabs działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo. Kurczy naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, zmniejsza ilość wydzieliny udrożniając drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie. Jest stosowany doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Modafen Grip

Modafen Grip to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w przypadku objawów grypy i przeziębienia. Zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i fenylefrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, natomiast fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, co pomaga w łagodzeniu objawów takich jak niedrożność nosa i zatok. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.

Mydrane

Mydrane to lek stosowany podczas operacji zaćmy w celu uzyskania rozszerzenia źrenicy (mydriazy) i wewnątrzgałkowego znieczulenia w trakcie zabiegu operacyjnego. Jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u dorosłych. Lek musi być podawany we wstrzyknięciu dokomorowym (do komory przedniej oka) przez chirurga okulistę w zalecanych jałowych warunkach podczas operacji zaćmy. Jest dostępny na receptę.

Neosynephrin-POS 10%

Neosynephrin-POS 10% to lek z grupy alfa-sympatykomimetyków, który działa na oko poprzez wpływ na wegetatywny układ nerwowy. Stosowany jest do krótkotrwałego rozszerzenia źrenicy w celu badania dna oka, szczególnie obwodowej jego części, a także po operacjach okulistycznych. Lek jest dostępny na receptę.

Omidria

Omidria to lek stosowany w okulistyce, który pomaga utrzymać rozszerzenie źrenicy podczas operacji zaćmy i zmniejsza ból pooperacyjny. Składa się z dwóch substancji czynnych: fenylefryny i ketorolaku. Fenylefryna jest lekiem sympatykomimetycznym, który powoduje rozszerzenie źrenicy. Ketorolak jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który zmniejsza ból. Omidria jest dostępna tylko na receptę.