Gelopromt

Lek GeloPromt jest proszkiem doustnym zawierającym połączenie składników skutecznych w łagodzeniu objawów powiązanych zprzeziębieniem i grypą, w tym łagodzeniu bólów i dolegliwości, bólu gardła, bólu głowy, przekrwienia błony śluzowej nosa i obniżeniu temperatury.

Paracetamol jest dobrze znanym środkiem przeciwbólowym. Jest on skuteczny na bóle i dolegliwości, w tym ból głowy, jak też może obniżać gorączkę (środek przeciwgorączkowy).

Chlorowodorek fenylefryny (środek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk w drogach nosowych, łagodząc przekrwienie błony śluzowej nosa i zmniejszając nacisk, mogący powodować ból głowy.

Jaki jest skład Gelopromt, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku GeloPromt są paracetamol 1000 mg i fenylefryna 12,2 mg.

Inne składniki leku to: kwas askorbinowy, ksylitol, bezwodny węglan sodu, kwas winowy, bezwodny cytrynian magnezu, aspartam, stearynian magnezu i aromat czarnej porzeczki Permaseal (Givaudan PHS-146010).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: ,

Dawkowanie preparatu Gelopromt – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej:
Do podania doustnego. Zawartość jednej jednodawkowej saszetki z proszkiem doustnym nasypać bezpośrednio na język.

Dawkę można powtórzyć po 4 – 6 godzinach. Nie zażywać więcej niż cztery saszetki w ciągu łącznie 24 godzin.
N
ie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Jeśli objawy przeziębienia lub grypy nie ustąpią przez ponad 3 dni lub się nasilą, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania leku GeloPromt należy natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ze względu na ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gelopromt – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas zażywania tego leku nie należy pić dużych ilości alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gelopromt w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Gelopromt – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Gelopromt? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz