Konsultacja merytoryczna:

Gripex Duo

Gripex Duo jest lekiem przeznaczonym do doraźnego stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar oraz niedrożność nosa i zatok przynosowych.

Gripex Duo to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę.

Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Gripex Duo jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Gripex Duo, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i fenylefryny chlorowodorek.

– Pozostałe składniki to: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (α-pinen, D-limonen, maltodekstryna (ze skrobi kukurydzianej), skrobia kukurydziana modyfikowana, dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Gripex Duo – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Gripex Duo należy stosować doustnie.

Poniżej przedstawiono dawkowanie
Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg
Zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg (1-2 tabletki) paracetamolu co 4 godziny, jeśli konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g paracetamolu (8 tabletek leku Gripex Duo).
Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dorośli i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg
Zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka) co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g paracetamolu (6 tabletek leku Gripex Duo).

Dorośli i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg
Zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka leku Gripex Duo ) co 6 godzin, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g paracetamolu (4 tabletki leku Gripex Duo).

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Leku nie wolno stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas. Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Tabletkę można połknąć w całości popijając szklanką wody lub można ją rozpuścić w połowie szklanki wody, po czym wypić przygotowany roztwór. Tabletkę można też podzielić na dwie części w celu ułatwienia połknięcia. Rowek dzielący na tabletce jedynie umożliwia przełamanie tabletki w celu ułatwienia jej połknięcia, nie służy do dzielenia tabletki na dwie równe mniejsze dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność, ogólne osłabienie, niepokój, drżenie. Może wystąpić oczopląs, podwyższenie ciśnienia tętniczego, drgawki, trudności w oddawaniu moczu oraz duszność. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. Dlatego pomimo chwilowego ustąpienia objawów w razie przedawkowania należy natychmiast wezwać lekarza. Leczenie powinno odbywać się w szpitalu. Polega na przyspieszaniu usuwania składników leku z organizmu i podtrzymywaniu czynności życiowych. W przypadku przedawkowania paracetamolu może być konieczne podanie odtrutki: N-acetylocysteiny i (lub) metioniny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gripex Duo – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm spowalnia wchłanianie paracetamolu.
W czasie stosowania leku nie można spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gripex Duo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować w okresie ciąży i przez kobiety karmiące piersią.

Ulotka Gripex Duo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Gripex Duo (500 mg + 6,1 mg), tabletki powlekane (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 215.86 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gripex Duo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Gripex Duo (500 mg + 6,1 mg), tabletki powlekane (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 274.81 KB

Cena - ile kosztuje Gripex Duo?

Cena Gripex Duo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Gripex Duo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Gripex Duo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Suplement diety NervoCalm Forte to połączenie roślinnych wyciągów, witamin i minerałów. Preparat uzupełnia codzienną dietę w takie składniki jak m.in. magnez, witaminę B6, melisę i L-teaninę. Polecany jest dla osób naraż…

Wykorzystanie w suplemencie diety Wapń i Magnez pierwiastków w postaci soli kwasu cytrynowego zapewnia ich wysoką wchłanialność. Substancje czynne pozwolą zapomnieć o uczuciu zmęczenia i znużenia, które pogarsza funkcje psychologiczne.

IMMUWASH to aerozol do nosa, którego zastosowanie pozwala na odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie śluzówki nosa oraz na zwiększenie miejscowej odporności.

HEEL-BRONCHALIS to jeden z preparatów homeopatycznych stosowanych doustnie w postaci tabletek, których zastosowanie pozwala na złagodzenie symptomów nieżytu dróg oddechowych.

VIMONT LENOVIT Len mielony korzystnie wpływa na stan układu trawiennego. Siemie lniane bywa często stosowane jako środek wspomagający pracę jelit.

Uzupełnij swoją dietę w wyjątkowe substancje, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego oraz pomagają utrzymać wątrobę w dobrej kondycji. Suplement diety Olimp Hepaplus zawiera m.in. ekstrakt z karczocha i witaminy z grupy B.

Preparat powstał z myślą o noworodkach urodzonych przedwcześnie oraz dzieciach od 1. roku życia. Suplement diety D-Vitum 800 j.m. witamina D dla niemowląt ma postać kapsułek twist-off zawierających cholekalcyferol (witamina D) rozpuszczony w oleju.

Naturalny resweratrol oraz ekstrakt z winorośli właściwej to składniki czynne zawarte w suplemencie diety Natural Resveratrol 200mg marki Now Foods. Preparat polecany jest jako wsparcie dla układu sercowo-naczyniowego.

Solpadeine w postaci tabletek musujących, zawiera w składzie połączenie paracetamolu, kodeiny oraz kofeiny, których synergizm działania wpływa znosząco na bóle migrenowe, bóle menstruacyjne, nerwobóle oraz bóle stawowe.

Kompozycja starannie dobranych składników odżywczych w suplemencie diety Ovarin to wsparcie dla prawidłowej gospodarki hormonalnej. Preparat polecany kobietom, które planują zajście w ciążę.

Laxinat to tabletki do ssania, rozgryzania lub połykania. Ten suplement diety zawiera specjalnie dobrane, bogate w błonnik składniki, pobudzające perystaltykę jelit.

Sprzymierzeniec w walce z roztoczami kurzu domowego, aerozol Allergoff Natural, zmniejsza nasilenie objawów chorobowych w alergii, umożliwia normalne funkcjonowanie i spokojny sen. Dzięki unikalnej formule redukuje alergeny, działa aż do 6 miesięcy.

UNIKALK OSTEO 1000 to preparat w postaci tabletek do rozgryzania, którego zastosowanie pozwala na uzupełnienie w organizmie poziomu witaminy D i wapnia, a co się z tym wiąże wzmocnienie tkanki kostnej i zębowej.

Preparat stworzony z myślą o męskich problemach. Suplement diety Vitalbon Men pozwala uzupełnić codzienną dietę w takie składniki jak m.in.: ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego i korzenia tarczycy bajkalskiej, mumio oraz selen, cynk i ż…

Wyrób medyczny Ectokrem jest wskazany do stosowania u osób cierpiących z powodu różnego rodzaju dermatoz zapalnych. Preparat łagodzi zaczerwienienia oraz zmniejsza świąd i reakcje zapalne. Krem można stosować u dzieci od 1. miesiąca życia.

Paracetamol stosowany jest jako lek przeciwgorączkowy (stany gorączkowe np. w przebiegu chorób infekcyjnych, przeziębienia, grypy) i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy - w tym migrenowe, ucha, zębów…

Preparat Falumax przeznaczony jest dla osób dorosłych w stanach ogólnego osłabienia, zmączenia i wyczerpania. Wspomaga sprawność fizyczna i seksualną. Preparat jest przydatny dla osób w wieku średnim i starszych.

Aromatyczny syrop z zagęszczonego soku z borówek, malin oraz jeżyn. Syrop Owoce leśne marki Herbapol Kraków sprawdzi się jako dodatek do rożnego rodzaju napojów ciepłych i zimnych, wzbogaci również smak lodó…

Kapsułki wegetariańskie Liver Refresh to suplement diety marki Now Foods zawierający surowce pochodzenia roślinnego oraz aminokwasy. Preparat polecany jest do stosowania jako wsparcie dla utrzymania wątroby w dobrym stanie.

Produkt leczniczy Koszyczek nagietka to zioła do zaparzania. Napar z nagietka tradycyjnie stosuje się w przypadku stanów zapalnych skóry oraz błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Do stosowania w postaci płukanki lub okładó…