Konsultacja merytoryczna:

Choligrip Menthol Active

Choligrip Menthol Active jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, zapaleniem błony śluzowej nosa (katarem).

Choligrip Menthol Active zawiera 3 składniki aktywne:
– paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
– fenylefryna – obkurcza naczynia krwionośne, udrożnia przewody nosowe i zatoki ułatwiając oddychanie
– witamina C – witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy.

Jaki jest skład Choligrip Menthol Active, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbowy (witamina C) i fenylefryny chlorowodorek. Każda saszetka zawiera 600 mg paracetamolu, 40 mg kwasu askorbowego i 10 mg fenylefryny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: sacharyna sodowa (E 954), aspartam (E 951), sacharoza, sodu cytrynian, kwas cytrynowy (bezwodny), skrobia kukurydziana, aromat mentolowy E41580, aromat cytrynowy PHS-163671, aromat miodu PHS-050860, aromat miodu F7624/P, barwnik karmelowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Choligrip Menthol Active – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Zalecana dawka to jedna saszetka (600 mg paracetamolu, 40 mg kwasu askorbowego i 10 mg fenylefryny chlorowodorku) w razie konieczności co 4 do 6 godzin. Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie.

Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dodać zimnej wody lub dosłodzić.
– Nie stosować częściej niż co 4 godziny.
– Nie stosować więcej niż 4 saszetki (2400 mg paracetamolu, 160 mg kwasu askorbowego i 40 mg fenylefryny chlorowodorku) na dobę.
– Nie stosować dawki większej niż zalecana.
– Bez zalecenia lekarza leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.

Stosowanie u dzieci
– Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie paracetamolu może spowodować objawiające się z opóźnieniem ciężkie uszkodzenie wątroby. W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre. Należy zabrać ze sobą ulotkę leku, aby móc ją pokazać lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Choligrip Menthol Active – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Choligrip Menthol Active w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Choligrip Menthol Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Choligrip Menthol Active Smak mentolu, miodu i cytryny 600 mg + 40 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 259.52 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Choligrip Menthol Active m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Choligrip Menthol Active Smak mentolu, miodu i cytryny 600 mg + 40 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 326.53 KB

Cena - ile kosztuje Choligrip Menthol Active?

Cena Choligrip Menthol Active i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Choligrip Menthol Active.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Choligrip Menthol Active? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay fizjologiczny tonik kojący do demakijażu (Opakowanie: 200 ml)Skóra wrażliwa wymaga najdoskonalszej pielęgnacji. Do oczyszczania tego rodzaju cery trzeba stosować kosmetyki łagodne, niezatykające porów. Takie, które dobrze oczyszczają, ale jednocześnie nie podrażniają. Produktem, który zapewnia takie właśnie działanie jest La Roche Posay fizjologiczny tonik kojący do demakijażu (Opakowanie: 200 ml). Jest to…

74.99 

TANNO-HERMAL Lotio (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

24.05 

Zastosowanie Tantum Verde pastylki sm.miętowy (Opakowanie: 30 )Tantum Verde pastylki sm.miętowy (Opakowanie: 30 ) to produkt leczniczy w postaci pastylek do ssania, które zmniejszają stan zapalny w jamie ustnej. Łagodzi ból i podrażnienia wywołane infekcją. Ma działanie miejscowo znieczulające. Niweluje bakterie i grzyby namnażające się na błonach śluzowych.
Efekt działania Tantum Verde pastylki sm.miętowy (Opakowanie: 30 )Tantum Verde…

24.05 

Zastosowanie Jowae koncentrat przeciwzmarszczkowy detox 2018 (Opakowanie: 30 ml)Jowae koncentrat przeciwzmarszczkowy detox 2018 (Opakowanie: 30 ml) to odżywcze serum do stosowania na noc. Przywraca skórze młodzieńczy wygląd, nawilża i wygładza. Przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry. Może być stosowany również przez osoby o wrażliwej cerze. Kosmetyk nie jest komedogenny – nie blokuje porów skóry.
Efekt działania Jowae koncentrat przeciwzmarszczkowy…

92.87 

Zastosowanie Vichy Naturalblend getönter balsam do ust – czerwień (Opakowanie: 4.5 g)Vichy Naturalblend getönter balsam do ust – czerwień (Opakowanie: 4.5 g) to nawilżający balsam do ust zabarwiony na czerwono. Zapewnia piękne i jędrne usta. Przeznaczony jest dla osób o wrażliwej skórze i ustach skłonnych do pękania. Skutecznie zastępuje szminkę przy codziennej pielęgnacji.
Efekt działania Vichy Naturalblend getönter…

37.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief