COLDREX MAXGRIP C


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU COLDREX MAXGRIP C

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Tabletki Coldrex MaxGrip C zawieraja nastepujace substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeine, wodzian terpinu i witaminę C.
• paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgoraczkowo
• fenylefryna – obkurcza naczynia krwionosne i udrożnia przewody nosowe
• kofeina – nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu
• wodzian terpinu – działa wykrztusnie
• witamina C – witamina, której niedobory moga wystapic w pierwszych dniach przeziebienia i grypy.

Wskazania do stosowania
Leczenie objawów przeziebienia i grypy, takich jak: goraczka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i miesniowe, katar.

SKŁAD LEKU COLDREX MAXGRIP C

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancjami czynnymi leku sa: paracetamol, kofeina, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu i kwas askorbowy (witamina C). Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego (witaminy C).

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E 110).

DAWKOWANIE LEKU COLDREX MAXGRIP C

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 2 tabletki, podawac do 4 razy na dobe. Nie należy przyjmowac dawki leku czesciej, niż co 4 godziny ani nie stosowac wiecej niż 8 tabletek w ciagu doby
Nie stosowac dawki wiekszej niż zalecana.

Leku nie należy stosowac dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Nie stosowac jednoczesnie innych leków zawierajacych paracetamol ani innych leków zmniejszajacych przekrwienie błony sluzowej nosa, srodki hamujace łaknienie lub leki psychostymulujace o działaniu podobnym do amfetaminy.

Jeżeli objawy choroby utrzymuja sie należy zasiegnac porady lekarza.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócic sie do lekarza.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku zażycia dawki wiekszej niż zalecana należy natychmiast zasiegnac porady lekarskiej, nawet jeżeli nie wystepuja żadne objawy niepożadane, ze wzgledu na ryzyko wystapienia opóznionego, cieżkiego uszkodzenia watroby.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Sok grejpfrutowy może zwiększać stężenie kolchicyny. Dlatego, nie należy spożywać soku grejpfrutowego podczas przyjmowania leku Colchicine Sigillata.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodowac uczucie napiecia i rozdrażnienia. W czasie przyjmowania leku nie należy pic alkoholu – patrz w załączonej ulotce „Ostrzeżenia i srodki ostrożnosci”.

DOKUMENTACJA LEKU COLDREX MAXGRIP C – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU COLDREX MAXGRIP C

ULOTKA LEKU COLDREX MAXGRIP C - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - COLDREX MAXGRIP C CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.




ZAREZERWUJ COLDREX MAXGRIP C W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU COLDREX MAXGRIP C

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają: , , , ,

OPINIE O COLDREX MAXGRIP C

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here