Antygrypin

Antygrypin zawiera kwas acetylosalicylowy, witaminę C oraz kofeinę. Lek wskazany jest do krótkotrwałego leczenia objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy (gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów). Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy. Kofeina poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe wspomaga działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego w bólach głowy związanych z przeziębieniem lub grypą. Jeśli … Czytaj dalej

Apap Extra

Apap Extra

APAP EXTRA to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg kofeina 65 mg Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian; w skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350. Dawkowanie … Czytaj dalej

Apap NBG

APAP NBG zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kofeina jest substancją, która działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Dodanie kofeiny do paracetamolu istotnie zwiększa jego skuteczność w leczeniu napięciowych bólów głowy. Kofeina przyspiesza również początek działania paracetamolu. Wskazaniem do stosowania leku jest ból głowy typu napięciowego o nasileniu lekkim lub umiarkowanym. Bóle głowy typu napięciowego są najczęstszym rodzajem bólów głowy. Napięciowe bóle … Czytaj dalej

Aspirin Extra

Aspirin Extra zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz kofeinę, która poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego. Wskazania do stosowania: bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kofeina (Coffeinum). Pozostałe … Czytaj dalej

Aviorexan

Aviorexan jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne: dimenhydraminę i kofeinę. Dimenhydramina należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Kofeina działa pobudzająco na układ nerwowy. Obie substancje wpływają na zmniejszenie objawów w przebiegu choroby lokomocyjnej. Kofeina łagodzi działanie uspokajające dimenhydraminy. Lek jest wskazany w zapobieganiu i leczeniu objawów w przebiegu choroby lokomocyjnej (nudności, wymioty, zawroty głowy). Początek działania występuje po 15 – 30 minutach. Efekty lecznicze obserwowane są przez 3 do 6 … Czytaj dalej

Cefalgin

Cefalgin

Cefalgin jest lekiem złożony zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania: – bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle; – gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, propyfenazon, kofeina. Jedna tabletka zawiera: … Czytaj dalej

Cefalgin Migraplus

Cefalgin Migraplus

Cefalgin Migraplus jest lekiem złożonym zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania: – bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle; – gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, propyfenazon, kofeina. Jedna tabletka … Czytaj dalej

Choligrip Effect

Choligrip Effect zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie leku jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. – Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. – Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Choligrip Effect jest wskazany do leczenia objawów występujących w czasie przeziębienia lub grypy: bólu głowy, gardła, gorączki, złego samopoczucia (zmęczenia, osłabienia uwagi), bólów mięśniowych. Inne wskazania to: bóle zębów, bóle kostne, stawowe, migrena, bóle … Czytaj dalej

Coffecorn forte

Lek Coffecorn forte stosuje się w napadach migreny oraz w bólach głowy pochodzenia naczyniowego, jeżeli środki przeciwbólowe są nieskuteczne. Lek Coffecorn forte zawiera winian ergotaminy i kofeinę. Ergotamina silnie kurczy naczynia krwionośne, ale także może rozkurczać naczynia w zależności od oporu naczyniowego. Jeśli opór naczyniowy jest mały, ergotamina powoduje skurcz naczyń i wzrost ciśnienia tętniczego, jeśli opór naczyniowy jest wysoki ergotamina wywołuje odwrotną reakcję – rozkurcz naczyń. Ergotamina działa obkurczająco … Czytaj dalej

Coffecorn mite

Lek Coffecorn mite stosuje się w napadach migreny oraz w bólach głowy pochodzenia naczyniowego, jeżeli środki przeciwbólowe są nieskuteczne. Lek Coffecorn mite zawiera winian ergotaminy i kofeinę. Ergotamina silnie kurczy naczynia krwionośne, ale także może rozkurczać naczynia w zależności od oporu naczyniowego. Jeśli opór naczyniowy jest mały, ergotamina powoduje skurcz naczyń i wzrost ciśnienia tętniczego, jeśli opór naczyniowy jest wysoki ergotamina wywołuje odwrotną reakcję – rozkurcz naczyń. Ergotamina działa obkurczająco … Czytaj dalej

Coffepirine Tabletki od bólu głowy

Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz kofeinę, która działa na ośrodek naczynioruchowy w mózgu, wywołując skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych, a tym samym zmniejszając przepływ krwi przez tkankę mózgową. Działa pobudzająco na ośrodek oddechowy. Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy stosuje się w leczeniu bólów różnego pochodzenia o małym umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy, reumatyczne, mięśni, nerwobóle, … Czytaj dalej

Coldrex MaxGrip C

Coldrex MaxGrip C

Tabletki Coldrex MaxGrip C zawieraja nastepujace substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeine, wodzian terpinu i witaminę C. • paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgoraczkowo • fenylefryna – obkurcza naczynia krwionosne i udrożnia przewody nosowe • kofeina – nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu • wodzian terpinu – działa wykrztusnie • witamina C – witamina, której niedobory moga wystapic w pierwszych dniach przeziebienia i grypy. Wskazania do stosowania Leczenie objawów przeziebienia i grypy, … Czytaj dalej

Etomar

Lek Etomar zawiera trzy substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i etoksybenzamid o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz kofeinę, która działa na ośrodek naczynioruchowy w mózgu, wywołując skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych, tym samym zmniejszając przepływ krwi przez tkankę mózgową. Działa pobudzająco na ośrodek oddechowy. Lek Etomar stosuje się w leczeniu bólów różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy, reumatyczne, mięśni, nerwobóle, ból zęba). Ponadto w stanach gorączkowych, … Czytaj dalej

Etopiryna Extra

Etopiryna Extra

Etopiryna Extra jest lekiem wieloskładnikowym, który łączy działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Lek zaleca się stosować w następujących wskazaniach: – bóle głowy, w szczególności bóle migrenowe, oraz inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Każda tabletka zawiera 250 mg kwasu … Czytaj dalej

Etopiryna Kontrol

Etopiryna Kontrol jest lekiem złożonym, który łączy działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe kwasu acetylosalicylowego oraz kofeiny, która nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego. Lek zaleca się stosować w następujących wskazaniach: – ból o słabym lub średnim nasileniu, np.: ból głowy, bóle mięśniowe i stawów oraz inne. – gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy oraz … Czytaj dalej

Etopiryna tabletki od bólu głowy

Etopiryna

Etopiryna tabletki od bólu głowy jest lekiem stosowanym w leczeniu bólów głowy oraz bólów o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeina. Każda tabletka zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu i 50 mg kofeiny. – Pozostałe składniki to: skrobia ziemniaczana i laktoza jednowodna. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten lek? Ten lek należy … Czytaj dalej

Excedrin MigraStop

Excedrin MigraStop

Każda tabletka powlekana leku Excedrin MigraStop zawiera trzy substancje czynne: kwas acetylosalicylowy paracetamol i kofeinę. •Kwas acetylosalicylowy i paracetamol zmniejszają ból i gorączkę, a kwas acetylosalicylowy dodatkowo działa przeciwzapalnie. •Kofeina jest łagodnym środkiem pobudzającym i zwiększa działanie kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Excedrin MigraStop jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny (objawów, takich jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk) z aurą lub bez aury. Jaki … Czytaj dalej

Febrisan Zatoki

Febrisan Zatoki

Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kofeinę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy oraz wspomaga działanie przeciwbólowe paracetamolu. Febrisan Zatoki stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Jaki jest skład , … Czytaj dalej

FluControl Symptom

FluControl Symptom jest lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Lek zawiera kwas acetylosalicylowy, o-Etoksybenzamid i kofeinę. Wskazania do stosowania: Doraźnie w bólach głowy i innych bólach o umiarkowanym lub słabym nasileniu. Stany gorączkowe, leczenie objawowe grypy i przeziębień. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy, o-Etoksybenzamid i kofeina. Jedna tabletka zawiera: 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg o-Etoksybenzamidu, 50 mg kofeiny. – Ponadto lek … Czytaj dalej

Gripex Control

Gripex Control

Gripex Control należy stosować na: • bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne, • bóle pourazowe, pooperacyjne oraz bóle nowotworowe o niewielkim lub umiarkowanym natężeniu, • stany gorączkowe wynikające z przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Jedna tabletka zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 500,0 mg Kofeinę (Coffeinum) 50,0 mg Substancje pomocnicze: powidon, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, sól … Czytaj dalej

Gripex Control Duo

Gripex Control Duo to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne wykazujące działanie skojarzone: paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz przyspiesza jego wchłanianie do krwi. Gripex Control Duo jest lekiem przeznaczonym do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Wskazania do stosowania Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle … Czytaj dalej

Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym. Łagodzi objawy występujące podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia. Jeśli po upływie kilku dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku … Czytaj dalej

Gripex Zatoki Caps

Gripex Zatoki Caps

Gripex ZATOKI Caps to lek złożony. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna przywraca drożność nosa i zatok. Natomiast kofeina wywiera działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy, co powoduje subiektywne odczucie ustępowania zmęczenia, poprawy koordynacji i szybkości kojarzenia. Wskazaniem do stosowania leku Gripex ZATOKI Caps jest krótkotrwałe leczenie dolegliwości związanych z nieżytem błony śluzowej nosa i zatok, takich jak: niedrożność nosa i zatok, … Czytaj dalej

Grippostad

Grippostad zawiera trzy leki (substancje czynne), które wspomagają leczenie objawów: • paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo (zmniejsza temperaturę ciała w przypadku wystąpienia gorączki), • fenylefrynę – należy do grupy leków zwanych sympatykomimetykami. Zmniejsza przekrwienie błon śluzowych, udrażniając przewody w nosie i w okolicy nosa, co ułatwia oddychanie. • kofeinę – wspomaga skuteczność paracetamolu. Grippostad jest stosowany w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, w tym gorączki, bólu, bólu gardła … Czytaj dalej

IBU-SPA

Lek IBU-SPA zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i kofeinę. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki z grupy NLPZ zapewniają ulgę poprzez zmianę sposobu, w jaki organizm reaguje na ból. Kofeina należy do grupy leków określanych jako środki stymulujące. Lek IBU-SPA jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego umiarkowanego bólu takiego jak ból zęba lub ból głowy. Lek IBU-SPA jest przeznaczony tylko dla osób … Czytaj dalej

Koferina – tabletki od bólu głowy

Lek zawiera trzy substancje czynne: kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, etoksybenzamid o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, oraz kofeinę, która wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego w leczeniu bólów głowy. Lek stosuje się w przypadku dolegliwości bólowych o lekkim i średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśni, bóle reumatyczne, miesiączkowe i gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi są: kwas acetylosalicylowy, etoksybenzamid i kofeina. Pozostały składnik leku … Czytaj dalej

Kopiryna – tabletki od bólu głowy

Lek zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Uważa się, że kofeina wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy oraz że kofeina podawana doustnie z lekami przeciwbólowymi zmniejsza zmęczenie i zatrzymywanie płynów związane z menstruacją. Lek stosuje się w przypadku dolegliwości bólowych o lekkim i średnim nasileniu, np. ból głowy, bóle mięśni, bóle menstruacyjne i gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi … Czytaj dalej

Pabialgin Neo

Pabialgin Neo jest lekiem złożonym, zawierającym paracetamol i kofeinę. Efekt leczniczy preparatu wynika ze współdziałania obu składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Obniża podwyższoną temperaturę ciała. Nie obniża temperatury prawidłowej. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu i pobudza ośrodkowy układ nerwowy usuwając uczucie zmęczenia. Działanie przeciwbólowe występuje po 0,5-2 godzinach i utrzymuje się od 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe występuje po 2-3 godzinach i trwa do 6 godzin. Wskazaniami do stosowania leku … Czytaj dalej

Panacit Extra

Panacit Extra zawiera połączenie dwóch substancji czynnych: paracetamolu i kofeiny, które skutecznie zwalczają ból i gorączkę. Paracetamol działa przeciwbólowo i zmniejsza podwyższoną temperaturę ciała. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu, redukuje zmęczenie, w niewielkim stopniu wspomaga oddychanie i krążenie krwi w stanie gorączkowym. Panacit Extra nie podrażnia żołądka. Panacit Extra wskazany jest do łagodzenia bólu głowy, migreny, bólu pleców, bólu zębów oraz bólu miesiączkowego. Panacit Extra łagodzi także nieprzyjemne objawy grypy … Czytaj dalej

Panadol Extra

Panadol Extra zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie lecznicze preparatu jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania leku Panadol Extra: Lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bólach menstruacyjnych. Panadol Extra może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa … Czytaj dalej

Paracetamol + Caffeine Galpharm

Paracetamol+Caffeine Galpharm zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz pomaga obniżać ciepłotę ciała w przypadku gorączki i kofeinę, która nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu i zwiększa czujność. Lek wskazany jest do objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu i gorączki, szczególnie w bólach głowy, zęba czy bolesnym miesiączkowaniu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg i kofeina 65 mg w tabletce. Inne składniki leku to: skrobia … Czytaj dalej

Paracetamol/Caffeine Chanelle

Tabletki zawierają dwie substancje czynne. Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym, który zmniejsza temperaturę w przypadku gorączki. Kofeina dodatkowo pomaga wzmocnić skuteczność paracetamolu. Paracetamol/Caffeine Chanelle stosuje się w objawowym leczeniu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego i/lub gorączki. Ten produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku i dzieci i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku … Czytaj dalej

Paralen Extra

Paralen Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę, która nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania: Leczenie przeciwbólowe w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, w tym migrena, bóle zębów, nerwobóle, ból gardła, bolesne miesiączkowanie, bóle mięśni i stawów). Leczenie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol w ilości 500 mg oraz … Czytaj dalej

Paralen Grip

Paralen Grip skutecznie łagodzi liczne objawy przeziębienia, grypy. Objawy te to: gorączka, bóle głowy, dreszcze, przekrwienie błon śluzowych nosa i zatkany nos, bolesność zatok, bóle gardła, bóle mięśniowe i stawowe. Lek zawiera połączenie trzech składników czynnych. Paracetamol obniża gorączkę i łagodzi ból, fenylefryna wspomaga łagodzenie objawów przekrwienia błon śluzowych nosa i zatkanego nosa a kofeina przyspiesza łagodzenie bólu pod wpływem paracetamolu i pomaga zwalczyć uczucie zmęczenia i senność. Produkt jest … Czytaj dalej

Paramax Comp

Paramax Comp 500 mg

Paramax Comp jest lekiem uśmierzającym ból i obniżającym gorączkę (lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy). Paramax Comp zawiera 2 substancje aktywne, paracetamol i kofeinę. Paracetamol łagodzi ból i obniża gorączkę, a kofeina wzmaga jego działanie przeciwbólowe. Paramax Comp stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. ból głowy, zębów, bóle mesntruacyjne i/lub gorączki. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina. Jedna … Czytaj dalej

Peyona

Lek Peyona jako substancję czynną zawiera cytrynian kofeiny, który jest stymulatorem ośrodkowego układu nerwowego, należącym do grupy leków nazywanych metyloksantynami. Lek Peyona jest stosowany w leczeniu zaburzeń oddychania u wcześniaków (bezdech pierwotny wcześniaków). Takie krótkie okresy zatrzymania oddechu u wcześniaków wynikają z niepełnego rozwoju ośrodków oddychania. Wykazano, że lek ten zmniejsza liczbę epizodów zatrzymania oddechu u noworodków urodzonych przedwcześnie. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest … Czytaj dalej

Polopiryna Max Hot

Polopiryna Max Hot

Lek zaleca się stosować w następujących wskazaniach: – gorączka i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą; – bóle o lekkim i średnim nasileniu (ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, bóle głowy). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy (witamina C), kofeina. Każda saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) + 300 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) + 50 mg kofeiny … Czytaj dalej

Saridon

Saridon

Saridon to lek złożony o skojarzonym działaniu składników. Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, oraz małą dawkę kofeiny, która nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu. Wskazania do stosowania: – ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból pooperacyjny, ból reumatyczny. – ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku jest są: paracetamol, propyfenazon, kofeina. Inne składniki leku to: hypromeloza, celuloza … Czytaj dalej

Solpadeine

Solpadeine

Lek Solpadeine zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. … Czytaj dalej

Solpadeine Control

Lek Solpadeine Control zawiera dwa składniki czynne. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który także obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki. Kofeina wspomaga skuteczność paracetamolu. Podwójne działanie składników zapewnia szybkie i skuteczne uśmierzenie bólu w przypadku bólu głowy i migreny, której towarzyszą objawy ostrzegawcze (aura) lub nie. Ten lek uśmierza także ból pleców, ból stawów, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, bóle mięśni, neuralgię, ból gardła oraz gorączkę i ból w przebiegu przeziębienia i … Czytaj dalej

Solpadeine Max

Solpadeine Max

Lek Solpadeine Max może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, migreny z objawami ostrzegawczymi (aurą) i bez takich objawów, bólu zębów (w tym bólu po ekstrakcji), bolesnego miesiączkowania, neuralgii, bólu związanego z uszkodzeniami w … Czytaj dalej