SOLPADEINE CONTROL

WSKAZANIA

Lek Solpadeine Control zawiera dwa składniki czynne. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który także obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki. Kofeina wspomaga skuteczność paracetamolu. Podwójne działanie składników zapewnia szybkie i skuteczne uśmierzenie bólu w przypadku bólu głowy i migreny, której towarzyszą objawy ostrzegawcze (aura) lub nie. Ten lek uśmierza także ból pleców, ból stawów, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, bóle mięśni, neuralgię, ból gardła oraz gorączkę i ból w przebiegu przeziębienia i grypy.

SKŁAD

– Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

– Inne składniki: wodorowęglan sodu, sorbitol (E420), sacharynian sodu, laurylosiarczan sodu, kwas cytrynowy bezwodny, węglan sodu bezwodny, powidon K25 i dimetykon 315/385.

DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Osoby dorosłe (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku 16 lat i powyżej:
1 do 2 tabletek rozpuścić w szklance wody i przyjmować co 4-6 godziny, zależnie od potrzeb.
– Nie przyjmować częściej niż co 4 godziny.
– Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Maksymalna dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 2g/ dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej:
– jeśli pacjent cierpi na choroby wątroby lub nerek
– jeśli pacjent ma zespół Gilbert’a
– jeśli pacjent cierpi na przewlekły alkoholizm, niedożywienie lub odwodnienie
– jeśli pacjent waży mniej niż 50 kg.

U pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby i u pacjentów z zespołem Gilberta, dawka musi być zmniejszona lub odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami zwiększony. W takich przypadkach należy skontaktować się z lekarzem.

Osoby w podeszłym wieku: zmniejszenie dawki może być zalecane u pacjentów osłabionych lub unieruchomionych.

Młodzież w wieku 12-15 lat:
1 tabletkę rozpuścić w szklance wody i przyjmować co 4-6 godziny, zależnie od potrzeb.
– Nie przyjmować częściej niż co 4 godziny.
– Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę.

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.

– Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
– Unikać spożywania zbyt dużej ilości kofeiny w takich napojach, jak kawa i herbata.

Wysokie spożycie kofeiny może spowodować problemy ze snem, drżenia i dyskomfort w klatce piersiowej.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.
Lek Solpadeine Control nie jest zalecany w leczeniu pacjentów poniżej 12. roku życia.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przedawkowania należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza nawet w przypadku dobrego samopoczucia ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Jeśli objawy nie ustępują albo ból głowy nie mija, skontaktować się z lekarzem.

JEDZENIE I PICIE

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ze względu na zawartość kofeiny w tym leku nie należy go stosować w przypadku ciąży lub karmienia piersią.

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here