Konsultacja merytoryczna:

Cefalgin Migraplus

Cefalgin Migraplus

Cefalgin Migraplus jest lekiem złożonym zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania do stosowania:
– bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle;
– gorączka.

Jaki jest skład Cefalgin Migraplus, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, propyfenazon, kofeina.

Jedna tabletka zawiera:
paracetamol 250 mg;
propyfenazon 150 mg;
kofeinę 50 mg.

Pozostałe substancje pomocnicze to: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Cefalgin Migraplus – jak stosować ten lek?

Lek przyjmuje się doustnie.

Zalecana dawka:
Dorośli: jednorazowo 1 do 2 tabletek.
W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Tabletkę należy popić dużą ilością wody. Leku nie należy przyjmować dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Cefalgin Migraplus jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według
zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie może spowodować w ciągu kilku do kilkunastu godzin objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo więcej niż 5 g paracetamolu należy sprowokować wymioty (jeśli od zażycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina) i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cefalgin Migraplus – czy mogę spożywać alkohol?

Cefalgin Migraplus należy przyjmować po jedzeniu, obficie popijając wodą. Alkohol zwiększa toksyczny wpływ paracetamolu na wątrobę.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cefalgin Migraplus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Cefalgin Migraplus nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Cefalgin Migraplus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cefalgin Migraplus, 250 mg + 150 mg + 50 mg, tabletki Paracetamolum + (Propyphenazonum + Coffeinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 181.54 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cefalgin Migraplus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cefalgin Migraplus, 250 mg + 150 mg + 50 mg, tabletki Paracetamolum + (Propyphenazonum + Coffeinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 239.73 KB

Cena - ile kosztuje Cefalgin Migraplus?

Cena Cefalgin Migraplus i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cefalgin Migraplus.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cefalgin Migraplus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Femibion 2 Ciąża tabletki + kapsułki (Opakowanie: 28 )Femibion 2 Ciąża tabletki + kapsułki (Opakowanie: 28 ) to suplement diety z witaminami i minerałami, przeznaczony dla kobiet od 13. tygodnia ciąży.

Preparat zawiera niezbędne w okresie ciąży składniki odżywcze takie, jak: kwas foliowy, L-metylofolian wapnia (Metafolin®), minerały, witaminy, luteinę oraz DHA.Efekt działania Femibion 2 Ciąża tabletki + kapsułki (Opakowanie: 28 )Witaminy B1, B2 i…

62.99 

Zastosowanie Kneipp Anti Hornhaut maść do stóp (Opakowanie: 50 ml)Kneipp Anti Hornhaut maść do stóp (Opakowanie: 50 ml) to maść, która skutecznie i trwale redukuje zrogowacenia. Zapewnia pielęgnację już od pierwszego zastosowania, dzięki połączeniu wysokiej jakości składników: redukującego rogówkę mocznika, regenerującego wyciągu z nagietka, odżywczego olejku jojoba, kojącego i nawilżającego pantenolu, chroniącej komó…

24.99 

Zastosowanie Maxigra femina nawilżający żel intymny (Opakowanie: 75 ml)Maxigra femina nawilżający żel intymny (Opakowanie: 75 ml) to specjalistyczny żel intymny dla kobiet wspomagający odpowiednie i długotrwałe nawilżenie miejsc intymnych u kobiet. Preparat zapewnia optymalny poślizg, a także łagodzi podrażnienia.

Produkt przeznaczony jest dla kobiet pragnących zwiększyć jakość życia intymnego, szczególnie w przypadku problemów z odpowiednim nawilż…

16.81 

Zastosowanie Eubos Haut Ruhe balsam dla dzieci (Opakowanie: 125 ml)Pielęgnacja suchej skóry dziecka przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu medycyny. Preparaty EUBOS HAUT RUHE zostały opracowane przy współpracy lekarzy dermatologów i przeznaczone są do pielęgnacji suchej skóry dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia - zalecany także jako środek wspomagający leczenie atopowego zapalenia skóry. Eubos Haut Ruhe balsam…

65.99 

Zastosowanie Vichy Purete Thermale Mineral płyn micelarny do skóry wrażliwej (Opakowanie: 100 ml)Vichy Purete Thermale Mineral płyn micelarny do skóry wrażliwej (Opakowanie: 100 ml) to oczyszczający płyn micelarny, który jest szczególnie odpowiedni do skóry wrażliwej. Ma działanie łagodzące i nawilżające. Nie zawiera mydła, a jedynie substancje powierzchniowo czynne. Przywraca skórze elastyczność i ję…

29.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief