Cefalgin Migraplus

Cefalgin Migraplus to lek złożony, który zawiera paracetamol, propyfenazon oraz niewielką ilość kofeiny. Dzięki temu połączeniu, lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kofeina, która jest jednym z składników, nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu, co przyczynia się do szybszego i skuteczniejszego łagodzenia bólu. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Cefalgin Migraplus są bóle o nasileniu słabym i umiarkowanym, a także gorączka. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Cefalgin Migraplus jest lekiem złożonym zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania do stosowania:
– bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle;
– gorączka.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, propyfenazon, kofeina.

Jedna tabletka zawiera:
paracetamol 250 mg;
propyfenazon 150 mg;
kofeinę 50 mg.

Pozostałe substancje pomocnicze to: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek przyjmuje się doustnie.

Zalecana dawka:
Dorośli: jednorazowo 1 do 2 tabletek.
W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Tabletkę należy popić dużą ilością wody. Leku nie należy przyjmować dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Cefalgin Migraplus jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według
zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie może spowodować w ciągu kilku do kilkunastu godzin objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo więcej niż 5 g paracetamolu należy sprowokować wymioty (jeśli od zażycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina) i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Cefalgin Migraplus należy przyjmować po jedzeniu, obficie popijając wodą. Alkohol zwiększa toksyczny wpływ paracetamolu na wątrobę.

Ciąża i karmienie piersią

Leku Cefalgin Migraplus nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Cefalgin Migraplus

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Cefalgin Migraplus (forum)

Stosujesz Cefalgin Migraplus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cefalgin Migraplus. Podziel się doświadczeniami na forum.