PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Paracetamol+Caffeine Galpharm zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz pomaga obniżać ciepłotę ciała w przypadku gorączki i kofeinę, która nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu i zwiększa czujność.

Lek wskazany jest do objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu i gorączki, szczególnie w bólach głowy, zęba czy bolesnym miesiączkowaniu.

REKLAMA

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg i kofeina 65 mg w tabletce.

Inne składniki leku to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, powidon (K 30), kwas stearynowy, talk.

PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować? Instrukcja stosowania.

Tabletkę połykać w całości, popijając wodą.
Lek do krótkotrwałego stosowania.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież (w wieku powyżej 15 lat) o masie ciała powyżej 60 kg
1-2 tabletki co 4-6 godzin, w razie konieczności.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Nie stosować częściej niż co 4 godziny.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież (w wieku powyżej 15 lat) o masie ciała pomiędzy 50 a 60 kg
1 tabletka co 4-6 godzin, w razie konieczności.
Nie stosować więcej niż 4 tabletki na dobę.
Nie stosować częściej niż co 4 godziny.

Nie stosować leku Paracetamol+Caffeine Galpharm u dzieci w wieku poniżej 15 lat oraz u dorosłych i młodzieży o masie ciała poniżej 50 kg.

Nie stosować dawki większej niż zalecana. Jeśli nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub ból przez więcej niż 5 dni lub nastąpi pogorszenie lub wystąpią inne objawy, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

REKLAMA

Nie stosować dawki leku Paracetamol+Caffeine Galpharm większej, niż to konieczne.

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeśli pacjent zastosuję większą niż zalecana dawkę leku powinien niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej, nawet jeśli czuje się dobrze. Jest to konieczne, gdyż zbyt duża dawka paracetamolu może spowodować opóźnione, ciężkie uszkodzenie wątroby.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów. Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol?

Nie stosować leku jednocześnie z alkoholem.

Lek Paracetamol+Caffeine Galpharm zawiera kofeinę. Należy unikać spożywania zbyt dużych ilości kofeiny, należy ograniczyć ilość spożywanych napojów zawierających kofeinę (kawa, herbata, cola) podczas stosowania leku Paracetamol+Caffeine Galpharm.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Paracetamol+Caffeine Galpharm, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Kofeina zawarta w leku może niekorzystnie wpływać na dziecko.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

PARACETAMOL + CAFFEINE GALPHARM ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA PRODUKTÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Potencjalne zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz produktów (leków, suplementów diety, wyrobów medycznych) zawierających co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany produkt.

OPINIE PACJENTÓW / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here