Paramax Comp


Działanie i wskazania

Paramax Comp jest lekiem uśmierzającym ból i obniżającym gorączkę (lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy). Paramax Comp zawiera 2 substancje aktywne, paracetamol i kofeinę. Paracetamol łagodzi ból i obniża gorączkę, a kofeina wzmaga jego działanie przeciwbólowe.

Paramax Comp stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. ból głowy, zębów, bóle mesntruacyjne i/lub gorączki.

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Inne składniki leku to powidon 29-32, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy i magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek Paramax Comp należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Do stosowania doustnego w krótkim okresie czasu.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
Zwykle stosowana dawka to 1-2 tabletki do 3 razy na dobę lub w razie potrzeby.
Dawka 1-2-tabletkowa nie może być przyjmowana częściej niż co 6 godzin. Właściwy odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej dawki dobowej.
Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej, 6 tabletek, w ciągu 24 godzin.
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Osoby w podeszłym wieku:
Jak dorośli.

Dzieci:
Lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku i zatrucia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się na oddział ratunkowy, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ze względu na ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. Objawy przedawkowania to bladość, nudności, wymioty, jadłowstręt, ból brzucha, drżenie, nerwowość, pobudzenie, zwiększone wydalanie moczu, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, tachykardia lub arytmia serca.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie należy stosować leku w połączeniu z alkoholem. Należy ograniczyć spożywanie napojów zawieracjących kofeinę (kawa, herbata, cola).

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Paramax Comp może być stosowany zarówno w ciąży jak i podczas karmienia piersią, jeśli przyjmowany jest zgodnie z ze standardowymi warunkami stosowania.
Pomimo to, powinien być stosowany jedynie po przeprowadzonej przez lekarza dokładnej ocenie stosunku korzyści do ryzyka.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here