Paracetamol/Caffeine ChanelleJak działa i kiedy stosujemy Paracetamol/Caffeine Chanelle?

Tabletki zawierają dwie substancje czynne. Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym, który zmniejsza temperaturę w przypadku gorączki. Kofeina dodatkowo pomaga wzmocnić skuteczność paracetamolu.

Paracetamol/Caffeine Chanelle stosuje się w objawowym leczeniu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego i/lub gorączki.

Ten produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku i dzieci i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

REKLAMA

Jaki jest skład Paracetamol/Caffeine Chanelle, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol oraz kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, kukurydziana, powidon K30, krospowidon typ A, magnezu stearynian, hypromeloza 2910, talk, tytanu dwutlenek (E 171) oraz makrogol 400.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .

Dawkowanie preparatu Paracetamol/Caffeine Chanelle – jak stosować ten lek?

Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Stosowanie u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku od 16 lat
Połknąć 1 lub 2 tabletki, popijając wodą, maksymalnie 4 razy na dobę, w razie potrzeby. Nie wolno przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
Jedna tabletka maksymalnie cztery razy na dobę. Dawki nie należy powtarzać częściej niż co 4 godziny. Dobowa dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 2 g/dobę.
Maksymalna dobowa dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 2 g/dobę (maksymalnie 4 tabelki na dobę) w następujących sytuacjach, o ile lekarz nie zalecił inaczej:
• masa ciała poniżej 50 kg
• niewydolność wątroby lub niewydolność wątroby
• przewlekła choroba alkoholowa
• odwodnienie
• przewlekłe niedożywienie

U pacjentów z upośledzoną czynnością nerek lub wątroby oraz z zespołem Gilberta dawkę należy zredukować lub stosować dłuższe przerwy między dawkami. Należy zasięgnąć porady lekarza.
• Zawiera paracetamol.
• Nie stosować częściej niż co 4 godziny.
• Nie podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.
• Nie przyjmować dawki większej niż zalecana.
• Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub ból dłużej niż 5 dni ulegnie pogorszeniu lub pojawią się objawy, należy zaprzestać przyjmowania leku i skontaktować się z lekarzem
• Długotrwałe stosowanie, z wyjątkiem stosowania pod nadzorem lekarza, może być szkodliwe.
• Należy unikać spożywania nadmiaru kofeiny w napojach, np. kawie, herbacie, napojach energetycznych oraz innych produktach zawierających kofeinę. Wysokie spożycie kofeiny może powodować trudności ze spaniem, napady drgawek oraz nieprzyjemne uczucie w klatce piersiowej.
• Zawsze należy stosować najniższą dawkę skuteczną w celu złagodzenia objawów.

Jeśli ból głowy będzie się utrzymywał, należy skonsultować się z lekarzem.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania, nawet w przypadku dobrego samopoczucia, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol/Caffeine Chanelle – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać spożywania napojów alkoholowych w trakcie przyjmowania tego produktu leczniczego, ponieważ alkohol w skojarzeniu z paracetamolem może skutkować uszkodzeniem wątroby.

Należy ograniczyć stosowanie produktów zawierających kofeinę w trakcie przyjmowania tego leku (np. kawa, herbata oraz niektóre napoje w puszce), ponieważ nadmiar kofeiny może powodować uczucie niepokoju, drażliwość, bezsenność oraz czasami przyspieszone bicie serca.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol/Caffeine Chanelle w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Paracetamol/Caffeine Chanellenie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

REKLAMA

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Paracetamol/Caffeine Chanelle i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Paracetamol/Caffeine Chanelle – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Paracetamol/Caffeine Chanelle. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Paracetamol/Caffeine Chanelle m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol/Caffeine Chanelle? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Paracetamol/Caffeine Chanelle.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.