Paracetamol/caffeine chanelle


Działanie i wskazania

Tabletki zawierają dwie substancje czynne. Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym, który zmniejsza temperaturę w przypadku gorączki. Kofeina dodatkowo pomaga wzmocnić skuteczność paracetamolu.

Paracetamol/Caffeine Chanelle stosuje się w objawowym leczeniu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego i/lub gorączki.

Ten produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku i dzieci i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol oraz kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, kukurydziana, powidon K30, krospowidon typ A, magnezu stearynian, hypromeloza 2910, talk, tytanu dwutlenek (E 171) oraz makrogol 400.

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Stosowanie u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku od 16 lat
Połknąć 1 lub 2 tabletki, popijając wodą, maksymalnie 4 razy na dobę, w razie potrzeby. Nie wolno przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
Jedna tabletka maksymalnie cztery razy na dobę. Dawki nie należy powtarzać częściej niż co 4 godziny. Dobowa dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 2 g/dobę.
Maksymalna dobowa dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 2 g/dobę (maksymalnie 4 tabelki na dobę) w następujących sytuacjach, o ile lekarz nie zalecił inaczej:
• masa ciała poniżej 50 kg
• niewydolność wątroby lub niewydolność wątroby
• przewlekła choroba alkoholowa
• odwodnienie
• przewlekłe niedożywienie

U pacjentów z upośledzoną czynnością nerek lub wątroby oraz z zespołem Gilberta dawkę należy zredukować lub stosować dłuższe przerwy między dawkami. Należy zasięgnąć porady lekarza.
• Zawiera paracetamol.
• Nie stosować częściej niż co 4 godziny.
• Nie podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.
• Nie przyjmować dawki większej niż zalecana.
• Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub ból dłużej niż 5 dni ulegnie pogorszeniu lub pojawią się objawy, należy zaprzestać przyjmowania leku i skontaktować się z lekarzem
• Długotrwałe stosowanie, z wyjątkiem stosowania pod nadzorem lekarza, może być szkodliwe.
• Należy unikać spożywania nadmiaru kofeiny w napojach, np. kawie, herbacie, napojach energetycznych oraz innych produktach zawierających kofeinę. Wysokie spożycie kofeiny może powodować trudności ze spaniem, napady drgawek oraz nieprzyjemne uczucie w klatce piersiowej.
• Zawsze należy stosować najniższą dawkę skuteczną w celu złagodzenia objawów.

Jeśli ból głowy będzie się utrzymywał, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania, nawet w przypadku dobrego samopoczucia, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Należy unikać spożywania napojów alkoholowych w trakcie przyjmowania tego produktu leczniczego, ponieważ alkohol w skojarzeniu z paracetamolem może skutkować uszkodzeniem wątroby.

Należy ograniczyć stosowanie produktów zawierających kofeinę w trakcie przyjmowania tego leku (np. kawa, herbata oraz niektóre napoje w puszce), ponieważ nadmiar kofeiny może powodować uczucie niepokoju, drażliwość, bezsenność oraz czasami przyspieszone bicie serca.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Paracetamol/Caffeine Chanellenie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here