Solpadeine

Solpadeine

Lek Solpadeine zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Kodeinę można stosować u dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii.

Początek działania leku występuje od 15 do 30 minut po zażyciu a całkowity czas działania – do 4 godzin.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Wskazania do stosowania leku Solpadeine:
Bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.

Jaki jest skład Solpadeine, jakie substancje zawiera?

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), kapsułki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
– Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeina i kofeina.
1 kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 8 mg fosforanu kodeiny i 30 mg kofeiny.

– Pozostałe składniki to: magnezu stearynian, skrobię kukurydzianą, część dolna otoczki kapsułki: tytanu dwutlenek, żelatyna, część górna otoczki kapsułki: erytrozyna (E127), błękit patentowy V (E131), żółcień chinolinowa (E104), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna; nadruk: szelak, żelaza tlenek czarny (E172), alkohol n-butylowy, woda oczyszczona, glikol propylenowy, IMS 74OP, alkohol izopropylowy.

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
– Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeina i kofeina.
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 8 mg fosforanu kodeiny i 30 mg kofeiny.

– Pozostałe składniki to: magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, potasu sorbinian, powidon, talk, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy.

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki musujące (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
– Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeina i kofeina.
1 kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 8 mg fosforanu kodeiny i 30 mg kofeiny.

– Pozostałe składniki to: sorbitol proszek, sacharynę sodową, sodu wodorowęglan, powidon, sodu laurylosiarczan, dimetykon, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Solpadeine – jak stosować ten lek?

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), kapsułki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
Ten lek należy zawsze stosować tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:
Doustnie, 2 kapsułki, podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku
częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 kapsułek w ciągu doby.

Dzieci i młodzież:
W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować 2 kapsułki Solpadeine co sześć godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 kapsułek w czasie 24 godzin.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli ból nie ustąpi po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, kodeinę lub kofeinę.

Leku Solpadeine nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko ciężkich zaburzeń oddychania.

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
Ten lek należy zawsze stosować tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:
Doustnie, 1-2 tabletki, podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku
częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Dzieci i młodzież:
W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować 1-2 tabletki Solpadeine co sześć godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek w czasie 24 godzin.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli ból nie ustąpi po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, kodeinę lub kofeinę.

Leku Solpadeine nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko ciężkich zaburzeń oddychania.

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki musujące (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
Ten lek należy zawsze stosować tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:
Doustnie, 1-2 tabletki musujące, podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek musujących w ciągu doby.

Dzieci i młodzież:
W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować 1-2 tabletki musujące Solpadeine co sześć godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek musujących w czasie 24 godzin.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli ból nie ustąpi po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, kodeinę lub kofeinę.

Leku Solpadeine nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko ciężkich zaburzeń oddychania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre. Przedawkowanie leku może spowodować uszkodzenie wątroby i zaburzenia oddychania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Solpadeine – czy mogę spożywać alkohol?

Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może wywoływać uczucie napięcia i rozdrażnienia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Solpadeine w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku podczas ciąży.
Nie należy przyjmować kodeiny w okresie karmienia piersią. Kodeina i morfina przenikają do mleka kobiecego.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Solpadeine i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Solpadeine – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Solpadeine. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), kapsułki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki musujące (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Solpadeine m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), kapsułki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)
SOLPADEINE, (500 mg + 8 mg + 30 mg), tabletki musujące (Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Solpadeine? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 7,50 na 10)

1 OPINIA O LEKU

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.