Paralen Grip

Paralen Grip skutecznie łagodzi liczne objawy przeziębienia, grypy. Objawy te to: gorączka, bóle głowy, dreszcze, przekrwienie błon śluzowych nosa i zatkany nos, bolesność zatok, bóle gardła, bóle mięśniowe i stawowe.

Lek zawiera połączenie trzech składników czynnych. Paracetamol obniża gorączkę i łagodzi ból, fenylefryna wspomaga łagodzenie objawów przekrwienia błon śluzowych nosa i zatkanego nosa a kofeina przyspiesza łagodzenie bólu pod wpływem paracetamolu i pomaga zwalczyć uczucie zmęczenia i senność.

Produkt jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe oraz młodzież w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Paralen Grip, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kofeina i chlorowodorek fenylefryny. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny i 5 mg chlorowodorku fenylefryny.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
Powidon K-25, sodu laurylosiarczan, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, talk.
Otoczka tabletki:
Hypromeloza, makrogol, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Paralen Grip – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dokładny sposób dawkowania Paralen Grip zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego spożycia leku przez dziecko należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej, nawet w przypadku dobrego samopoczucia, z powodu ryzyka opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paralen Grip – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie leczenia nie należy spożywać napojów alkoholowych. Jednoczesne spożycie alkoholu może spowodować uszkodzenie wątroby. W czasie stosowania leku Paralen Grip, należy ograniczyć przyjmowanie leków, pokarmów i napojów zawierających kofeinę. Nadmierne spożycie kofeiny może powodować niepokój, bezsenność i przyspieszone bicie serca.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paralen Grip w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Stosowanie leku Paralen Grip w ciąży i okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Paralen Grip i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Paralen Grip – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Paralen Grip. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Paralen Grip, 500 mg + 25 mg + 5 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Paralen Grip m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Paralen Grip, 500 mg + 25 mg + 5 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paralen Grip? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.