Spis leków zawierających substancję: Pseudoefedryna

Acatar Acti-Tabs

Acatar Acti Tabs

Acatar Acti-Tabs to lek stosowany w zapaleniu błony śluzowej nosa i doraźnie w katarze alergicznym. Lek dwie substancje czynne: pseudoefedrynę i triprolidynę. Acatar Acti-Tabs jest szczególnie polecany w obrzękach powstałych w okolicy błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych.

Acatar Zatoki

Acatar Zatoki

Acatar Zatoki to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych stosowany w zwalczaniu objawów takich jak ból i niedrożność zatok, katar, ból głowy. Jest to preparat o działaniu ogólnym zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny ibuprofen w połączeniu z pseudoefedryną.

ACTI-trin

ACTI-trin

ACTI-trin to syrop stosowany w leczeniu objawowym stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, takich jak grypa, przeziębienie i inne infekcje górnych dróg oddechowych. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. ACTI-trin działa przeciwkaszlowo, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny bez recepty.

Actifed

Actifed to lek dostępny bez recepty, który łagodzi objawy przeziębienia. Składa się z trzech substancji czynnych: triprolidyny, pseudoefedryny i dekstrometorfanu. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, który zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i kichanie. Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych, a dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo. Actifed jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci od 7 lat w celu łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych.

Advil Zatoki

Advil Zatoki to lek stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa, zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem związanym z przeziębieniem i grypą. Zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Tabletki zawierają również pseudoefedryny chlorowodorek, substancję ułatwiającą oddychanie, która pomaga oczyścić przewód nosowy oraz zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny bez recepty.

Advil Zatoki Sprint

Advil Zatoki Sprint to lek dostępny bez recepty, przeznaczony dla dzieci powyżej 12 lat i dorosłych. Stosuje się go w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból, gorączka, niedrożność nosa i zatok przynosowych. Substancją czynną jest ibuprofen oraz pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.

Aerinaze

Aerinaze to lek stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia śluzówki nosa (takie jak katar sienny lub uczulenie na roztocza) oraz w łagodzeniu objawów związanych z pokrzywką. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem śluzówki nosa i pokrzywką.

Agrypin

Agrypin to lek bez recepty stosowany w leczeniu krótkotrwałym u osób, u których wystąpiło przeziębienie, grypa lub zapalenie zatok przynosowych. Produkt leczniczy łączy w sobie siłę działania trzech substancji aktywnych, którymi są paracetamol, pseudoefedryna i dekstrometorfan. Lek skutecznie łagodzi objawy grypy i zapalenia zatok. Agrypin pomaga zwalczyć m.in. gorączkę, ból głowy, katar i niedrożność zatok.

Apselan

Apselan

Apselan to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną pseudoefedrynę. Jest stosowany w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, które mogą występować w przebiegu przeziębienia, grypy lub alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Działa poprzez zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej górnych dróg oddechowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny oraz udrożnienia nosa.

Apselan Plus

Apselan Plus

Apselan Plus to lek zawierający ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny, udrożniając nos i zatoki oboczne nosa. Lek jest wskazany do łagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, gorączki i bólu w przebiegu grypy i przeziębienia. Apselan Plus jest dostępny na receptę.

Aspirin Complex

Aspirin Complex to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ten ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej nosa. Aspirin Complex jest stosowany w leczeniu objawowym niedrożności nosa i (lub) zatok oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami grypopodobnymi.

Aspirin Complex Hot

Aspirin Complex Hot

Aspirin Complex Hot to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawowym niedrożności nosa i zatok oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i objawami grypopodobnymi. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Aspirin Complex Zatoki

Aspirin Complex Zatoki

Aspirin Complex Zatoki to lek dostępny bez recepty, który ma postać granulatu do sporządzania zawiesiny doustnej. Składa się z dwóch głównych składników: kwasu acetylosalicylowego, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, oraz pseudoefedryny, substancji sympatykomimetycznej. Lek ten jest zwykle stosowany do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, gorączka, ból mięśni i zatok. Działa poprzez zmniejszenie obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, co ułatwia oddychanie.

Cerugrip

Cerugrip to lek stosowany w celu łagodzenia objawów przeziębienia lub grypy. Łączy on działanie trzech substancji czynnych: paracetamolu, pseudoefedryny oraz dekstrometorfanu. Dzięki temu zwalcza ból, obniża gorączkę, udrażnia nos i redukuje katar oraz działa przeciwkaszlowo. Lek jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci powyżej 6 roku życia.

Cirrus

Cirrus to lek o przedłużonym działaniu, którego substancjami aktywnymi są ceteryzyna i pseudoefedryna. Jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Ceteryzyna działa przeciwalergicznie, łagodząc objawy takie jak swędzenie, kichanie, i obfita wydzielina z nosa. Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, co prowadzi do zmniejszenia jej przekrwienia i uczucia zatkania nosa. Lek jest dostępny bez recepty, ale wydawany jest z limitem jedno opakowanie na pacjenta.

Cirrus Duo

Cirrus Duo to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zarówno sezonowego, jak i całorocznego. Preparat zawiera dwie substancje czynne: cetyryzynę, która działa przeciwalergicznie, oraz pseudoefedrynę, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek pomaga uporać się z takimi objawami jak kichanie, uczucie zatkanego nosa czy świąd nosa.

Claritine Active

Claritine Active

Claritine Active to lek o działaniu przeciwalergicznym, który jest dostępny bez recepty. Jest wskazany do objawowego leczenia okresowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, związanego z przekrwieniem błony śluzowej nosa. Działa na dwa sposoby: przeciwalergicznie i udrażniająco na nos. Zaczyna działać nawet po 30 minutach od zażycia.

Claritine Allergy Fast

Claritine Allergy Fast to lek przeciwhistaminowy, który skutecznie łagodzi objawy alergii. Jest stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (takich jak: kichanie, wyciek z nosa i swędzenie, świąd i pieczenie oczu) oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek jest dostępny bez recepty.

Claritine Duo

Claritine Duo

Claritine Duo to lek na receptę, który występuje w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Każda tabletka zawiera 5 mg loratadyny i 120 mg siarczanu pseudoefedryny. Lek jest wskazany w leczeniu objawów okresowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, którym towarzyszy przekrwienie błony śluzowej nosa. Claritine Duo zmniejsza następujące objawy: uczucie zatkania nosa, kichanie, wodnista wydzielina z nosa (katar), swędzenie nosa i oczu, łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie oczu.

Efedoxin

Efedoxin to lek zawierający ibuprofen i chlorowodorek pseudoefedryny. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna jest sympatykomimetykiem, który zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest stosowany w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia. Efedoxin jest dostępny na receptę.

Grifexin

Grifexin to lek przeciwprzeziębieniowy, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z przeziębieniem. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują objawy przeziębienia takie jak ból, gorączka i kaszel.

Gripblocker Express

Gripblocker Express

Gripblocker Express to lek dostępny bez recepty, stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Składa się z paracetamolu, dekstrometorfanu oraz pseudoefedryny. Lek łagodzi takie objawy jak gorączka, zapchany nos czy suchy kaszel. Jest wskazany do doraźnego leczenia objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych takich jak: gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Gripblocker Zatoki

Gripblocker Zatoki

Gripblocker Zatoki to lek bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne – paracetamol oraz pseudoefedryny chlorowodorek. Jest stosowany w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, które przebiegają z gorączką, bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi. Ponadto, lek jest wykorzystywany w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Gripex

Gripex

Lek dostępny bez recepty, przeznaczony do doraźnego stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka i dolegliwości bólowe.

Gripex Forte

Gripex Forte to lek wieloskładnikowy dostępny bez recepty. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek i dekstrometorfanu bromowodorek. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo a pseudoefedryna przywraca drożność nosa. Lek służy doraźnemu leczeniu objawów towarzyszących przeziębieniu, grypie, stanom grypopodobnym oraz zapaleniu zatok przynosowych.

Gripex Hot Zatoki

Gripex Hot Zatoki

Gripex Hot Zatoki to lek wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu podczas przeziębienia, grypy czy stanów grypopodobnych a także w zapaleniu zatok obocznych nosa. Lek zawiera 4 substancje aktywne: paracetamol, pseudoefedrynę, dekstrometorfan i chlorfeneaminę. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, udrożnia przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Jest dostępny bez recepty.

Gripex Max

Gripex Max

Gripex Max to lek, który zawiera paracetamol, kofeinę i pseudoefedrynę. Zgodnie z ulotką leku, Gripex Max jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe i stawowe, a także w stanach zapalnych dróg oddechowych z towarzyszącym katarze i gorączce.

Gripex Noc

Gripex Noc

Gripex Noc to lek, który stosuje się przed snem, ponieważ oprócz skutecznego działania na objawy przeziębienia i grypy, umożliwia regenerujący sen. Substancjami czynnymi preparatu Gripex Noc są: paracetamol, pseudoefedryna, dekstrometorfan i chlorofeniramina. Lek ten łagodzi bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy. Gripex Noc zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripotaxin

Gripotaxin to lek stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Zawiera substancje czynne, które pomagają złagodzić takie objawy jak ból głowy, ból gardła, gorączka, nieżyt nosa i gardła. Jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to krótkotrwałe leczenie ostrych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Grypolek

Grypolek to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w ogólnych stanach przeziębienia. Lek ten łagodzi objawy takie jak bóle głowy i mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa oraz kaszel spowodowany przeziębieniem. Grypolek jest lekiem złożonym, zawierającym cztery substancje czynne: paracetamol, gwajafenezynę, chlorowodorek pseudoefedryny i bromowodorek dekstrometorfanu. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, gwajafenezyna działa wykrztuśnie, chlorowodorek pseudoefedryny udrażnia nos i ułatwia oddychanie, a bromowodorek dekstrometorfanu działa przeciwkaszlowo.

Grypostop

Grypostop to lek przeciwprzeziębieniowy dostępny bez recepty. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Ponadto, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, redukując jej obrzęk i udrażniając nos. Stosowany jest w doraźnym zwalczaniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych takich jak gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła oraz bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Ibum Grip

Ibum Grip to lek złożony w postaci tabletek powlekanych, zawierający substancje czynne ibuprofen i pseudoefedrynę. Stosowany jest doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśniowe. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUM Zatoki

IBUM Zatoki

IBUM Zatoki to lek zawierający ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna działa jako dekongestant, zmniejszając obrzęk błony śluzowej nosa. IBUM Zatoki jest stosowany do objawowego leczenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, ból zatok, katar, gorączka, ból gardła i bóle mięśni. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibum Zatoki Max

Ibum Zatoki Max to lek stosowany w leczeniu bólów związanych z niedrożnością zatok. Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryna. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, udrażniając przewody nosowe i zatoki oboczne nosa. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen + Pseudoephedrine Teva

Lek Ibuprofen + Pseudoephedrine Teva to preparat, który zawiera w swoim składzie ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) oraz pseudoefedrynę, która działa obkurczająco na błonę śluzową nosa. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, zmniejszając ból, obrzęk i obniżając temperaturę ciała. Pseudoefedryna działa na naczynia krwionośne w nosie, zmniejszając przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest polecany w przypadku objawów niedrożności nosa, bólu głowy, gorączki oraz bólów w przebiegu przeziębienia lub grypy. Preparat ten jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 15 roku życia. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel

Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i chlorowodorek pseudoefedryny. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który łagodzi ból i zmniejsza gorączkę. Chlorowodorek pseudoefedryny jest dekongestantem, który zwęża naczynia krwionośne w nosie, co pomaga zmniejszyć obrzęk i produkcję śluzu w przypadku przeziębienia lub grypy. Lek jest zwykle stosowany do łagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból, gorączka i zatkany nos.

Ibuprom Zatoki Max

Ibuprom Zatoki Max to lek stosowany doraźnie w celu złagodzenia objawów występujących w przeziębieniu i grypie, takich jak ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła i bóle mięśniowe. Jest również wskazany do doraźnego leczenia objawów zapalenia zatok. Dawkowanie dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia to maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprom Zatoki Sprint

Ibuprom Zatoki Sprint to lek stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa lub zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem stawów i mięśni związanym z przeziębieniem i grypą. Lek ten zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Kapsułki zawierają również pseudoefedryny chlorowodorek, substancję ułatwiającą oddychanie, która pomaga oczyścić przewód nosowy oraz zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Infex Zatoki

Infex Zatoki to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen, będący niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), oraz pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa. Ibuprofen zmniejsza ból, obrzęk i obniża wysoką temperaturę ciała, natomiast pseudoefedryna działa na naczynia krwionośne w nosie w celu zmniejszenia przekrwienia błony śluzowej nosa. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i powyżej w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa z towarzyszącym bólem głowy, gorączką i (lub) bólami w przebiegu przeziębienia lub grypy. Infex Zatoki jest dostępny bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Lek Laboratoria PolfaŁódź Zatoki to produkt leczniczy o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest przeznaczony do doraźnego stosowania w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia. Lek jest dostępny bez recepty.