Pseudoefedryna

Pseudoefedryna – amina sympatykomimetyczna wykazującą działanie pobudzające na układ adrenergiczny. Jest syntetycznym analogiem efedryny, jednak wykazuje słabsze działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy (OUN). W farmacji substancja ta, występuje w postaci chlorowodorku lub siarczanu pseudoefedryny i jest zaliczana do wykazu substancji o działaniu psychoaktywnym.

Pseudoefedryna stosowana jest głównie w leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zapalenia zatok w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych lub alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Przyjęcie tej substancji powoduje skurcz naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie objętości błony śluzowej nosa, co powoduje mniejsze wytwarzanie wydzieliny i zmniejszenie stanu zapalnego. Zazwyczaj występuje w postaci preparatów złożonych z innymi substancjami np. przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi czy przeciwalergicznymi. Leków zawierających pseudoefedrynę nie należy stosować dłużej niż kilka dni, bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane: suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość, zaburzenia rytmu serca, tachykardia. Rzadko świąd, wysypka lub obrzęk naczynioruchowy.

Uwaga: Pseudoefedryny nie należy stosować u pacjentów stosujących furazolidon oraz pacjentów, którzy przyjmują lub przyjmowali przez ostatnie 2 tygodnie leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, ponieważ jednoczesne stosowanie może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi lub przełomu nadciśnieniowego.

Acatar Acti Tabs

Acatar Acti-Tabs

Wskazaniem do stosowania leku Acatar Acti-Tabs jest łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny...
Acatar Zatoki

Acatar Zatoki

Acatar Zatoki jest lekiem przeznaczonym do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar,...
ACTI-trin

ACTI-trin

ACTI-trin zawiera trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna w skojarzeniu z pseudoefedryną hamuje odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa i inne...

Actifed

Lek Actifed ma postać przezroczystego syropu o czerwonej barwie i smaku jeżynowym. Lek Actifed zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, powoduje zmniejszenie...

Advil Zatoki

Advil Zatoki stosuje się w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa/zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem związanym z przeziębieniem i grypą. Lek...

Advil Zatoki Sprint

Co to jest lek Advil Zatoki Sprint Lek Advil Zatoki Sprint zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę. • Ibuprofen należy do grupy leków zwanych...

Aerinaze

Aerinaze w postaci tabletek jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne: desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym i pseudoefedryny siarczan, który jest lekiem obkurczającym...

Agrypin

Agrypin zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Agrypin...
Apselan

Apselan

Lek Apselan zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny...
Apselan Plus

Apselan Plus

Apselan Plus to tabletki powlekane zawierające 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony...

Aspirin Complex

Lek ASPIRIN COMPLEX ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje...
Aspirin Complex Hot

Aspirin Complex Hot

Lek Aspirin Complex Hot ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Lek Aspirin Complex Hot zawiera dwie substancje...
Aspirin Complex Zatoki

Aspirin Complex Zatoki

Lek ASPIRIN COMPLEX ZATOKI ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie...

Cerugrip

Cerugrip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Cerugrip...

Cirrus

Cirrus zawiera dwie substancje czynne: cetyryzyny dichlorowodorek i pseudefedryny chlorowodorek. Cetyryzyny dichlorowodorek jest lekiem przeciwalergicznym, natomiast pseudoefedryny chlorowodorek zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej...

Cirrus Duo

Cirrus Duo zawiera dwie substancje czynne: cetyryzyny dichlorowodorek i pseudoefedryny chlorowodorek. Cetyryzyny dichlorowodorek jest lekiem przeciwalergicznym, natomiast pseudoefedryny chlorowodorek zwęża naczynia krwionośne w...
Claritine Active

Claritine Active

Lek Claritine Active jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu zawierającym 2 substancje czynne: loratadynę o działaniu przeciwalergicznym i pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową. ● Loratadyna...

Claritine Allergy Fast

Lek Claritine Allergy Fast jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu zawierającym 2 substancje czynne: loratadynę o działaniu przeciwalergicznym i pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę...
Claritine Duo

Claritine Duo

Lek Claritine Duo jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu zawierającym 2 substancje czynne: loratadynę o działaniu przeciwalergicznym i pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową. Jak działa...

Efedoxin

Lek Efedoxin zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ zapewniają ulgę poprzez...

Grifexin

Grifexin zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, ból i gorączkę. Grifexin stosuje się w leczeniu objawów przekrwienia błony śluzowej nosa w przeziębieniu przebiegającym z bólem i...
Gripblocker Express

Gripblocker Express

GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem wieloskładnikowym przeznaczonym do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo,...
Gripblocker Zatoki

Gripblocker Zatoki

Gripblocker Zatoki jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne – paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz zmniejszające przekrwienie błon...
Gripex

Gripex

Gripex to lek wieloskładnikowy przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo,...
Gripex Hot Zatoki

Gripex Hot Zatoki

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki...
Gripex Max

Gripex Max

Gripex Max to lek złożony. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo a pseudoefedryna przywraca drożność...
Gripex Noc

Gripex Noc

Gripex to lek wieloskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwkaszlowym. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza...

Gripotaxin

GRIPOTAXIN to lek złożony – o działaniu przeciwbólowym, obniżającym temperaturę i przeciwalergicznym. Lek GRIPOTAXIN zmniejsza obrzęk błony śluzowej jamy nosowej i hamuje kaszel towarzyszący przeziębieniu. Lek...

Grypolek

Wskazania do stosowania leku Grypolek: Ogólny stan przeziębienia, bóle głowy i mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa, kaszel spowodowany przeziębieniem. Grypolek jest lekiem złożonym z...

Grypostop

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki...

Ibum Grip

Lek wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pseudoefedryny będącej lekiem sympatykomimetycznym. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i...
IBUM Zatoki

IBUM Zatoki

Lek wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i pseudoefedryny będącej lekiem sympatykomimetycznym. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i...

Ibum Zatoki Max

Lek Ibum Zatoki Max wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i pseudoefedryny będącej lekiem sympatykomimetycznym. Ibuprofen wykazuje działanie...

Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel

Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ zapewniają ulgę...

Infex Zatoki

Lek Infex Zatoki zawiera substancję czynną ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), oraz pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa. • Ibuprofen zmniejsza...
Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Laboratoria PolfaŁódź ZATOKI jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny, w postaci tabletek do stosowania doustnego. Ibuprofen należy do grupy leków -...
Metafen Zatoki

Metafen Zatoki

Metafen ZATOKI jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny, w postaci tabletek do stosowania doustnego. Ibuprofen należy do grupy leków - niesteroidowe leki...

Modafen Extra Grip

Modafen Extra Grip stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich, jak: - gorączka, - ból głowy, - niedrożność nosa (katar) i zatok...

Nurofen Zatoki

Nurofen Zatoki to tabletki powlekane zawierające 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie...

Paralen Plus

Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwkaszlowy, zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa (udrożnia nos i zatoki). Paralen Plus jest wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów przeziębienia,...

Sudafed

Lek Sudafed zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny...

Sudafed Extra

Lek Sudafed Extra zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ przynoszą ulgę...

Sudafed Muco Syrop na kaszel mokry o smaku cytryny i miodu

Sudafed Muco na kaszel mokry o smaku cytryny i miodu łagodzi mokry kaszel. Zawiera gwajafenezynę (środek wykrztuśny), która rozrzedza wydzielinę z płuc, co...
Tabcin Trend

Tabcin Trend

Tabcin Trend to preparat złożony o skojarzonym działaniu składników. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia. Pseudoefedryna, substancja...
Theraflu Przeziębienie

Theraflu Przeziębienie

Lek Theraflu Przeziębienie zawiera dwie substancje czynne: • Paracetamol, który jest substancją przeciwbólową i zmniejszającą gorączkę (obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki). • Chlorowodorek pseudoefedryny, który...

Theraflu Przeziębienie MAX

Theraflu Max jest lekiem o działaniu: przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym przewody nosowe oraz ujścia zatok przynosowych. Theraflu Max jest wskazany w leczeniu objawów grypy...
Theraflu Zatoki Max

Theraflu Zatoki Max

Theraflu Zatoki Max jest lekiem o działaniu: przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym przewody nosowe oraz ujścia zatok przynosowych. Theraflu Zatoki Max jest wskazany w leczeniu objawów...

Zatotabs

Lek ZATOTABS wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i pseudoefedryny będącej lekiem sympatykomimetycznym. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe...

Cena leku oraz rezerwacja w aptece

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce leków dostarczonej przez portal ktomalek.pl, masz możliwość sprawdzenia ceny leku i wygodnej rezerwacji w najbliższej aptece.

cena leku