Konsultacja merytoryczna:

Agrypin

Agrypin zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Agrypin jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Agrypin jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Jaki jest skład Agrypin, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek i dekstrometorfanu bromowodorek.

Jedna tabletka powlekana leku Agrypin zawiera 325 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, krospowidon, powidon K-25, krzemionka koloidalna, bezwodna.

Otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Agrypin – jak stosować ten lek?

Agrypin należy stosować doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach należy skontaktować się z lekarzem

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Agrypin należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek zawiera trzy substancje czynne. Objawy przedawkowania mogą wynikać z działania jednej lub wszystkich substancji czynnych. Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność, ogólne osłabienie, niepokój, drżenie. Może wystąpić oczopląs, podwyższenie ciśnienia tętniczego, drgawki, trudności w oddawaniu moczu oraz duszność. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W razie przedawkowania należy natychmiast wezwać lekarza. Leczenie powinno odbywać się w szpitalu. Polega na przyspieszaniu usuwania składników leku z organizmu i podtrzymywaniu czynności życiowych. W przypadku przedawkowania paracetamolu może być konieczne podanie odtrutki: Nacetylocysteiny i (lub) metioniny. Eliminację pseudoefedryny można przyspieszyć stosując diurezę
forsowaną lub dializoterapię. W celu odwrócenia toksycznego wpływu dekstrometorfanu na ośrodkowy układ nerwowy stosuje się nalokson.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Agrypin – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie stosowania leku nie wolno pić alkoholu. Picie alkoholu podczas leczenia paracetamolem prowadzi do martwicy komórek wątrobowych i w następstwie – do niewydolności wątroby.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Agrypin w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku Agrypin w ciąży i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Ulotka Agrypin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Agrypin 325 mg + 30 mg + 10 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum+Pseudoephedrini hydrochloridum+Dextromethorphani hydrobromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 267.17 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Agrypin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Agrypin 325 mg + 30 mg + 10 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum+Pseudoephedrini hydrochloridum+Dextromethorphani hydrobromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 276.44 KB

Cena - ile kosztuje Agrypin?

Cena Agrypin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Agrypin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Agrypin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Advanced Multi-Billion Dophilus to unikalny zestaw kultur probiotycznych, które pomogą wzmocnić naturalną, endogenną jelitową florę bakteryjną. Suplement diety wyprodukowany w 100% bez użycia produktów mlecznych.

Syrop o smaku malinowym, idealny przy męczącym suchym, a także wilgotnym kaszlu. Ułatwia odksztuszanie obfitej wydzieliny. Malia Kaszel jest lekiem homeopatycznym bezpiecznym dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz dla małych dzieci.

Susz Bez czarny kwiat przeznaczony do sporządzania herbatki ziołowej. Właściwości kwiatu czarnego bzu sprawiają, że taki napar działa rozgrzewająco. Ponadto jest to pyszny w smaku sposób na wsparcie układu odpornościowego.

Produkt leczniczy Polopiryna C wskazany jest do stosowania w leczeniu słabego i umiarkowanego bólu i gorączki. Lek ma postać tabletek musujących. Substancjami czynnymi preparatu są: kwas acetylosalicylowy oraz kwas askorbowy (witamina C).

Cechami charakterystycznymi preparatu Fit&Detox Elixir jest w 100% naturalny skład oraz wysoka porcja błonnika! Dzięki mieszance można przygotować pyszny ananasowy koktajl będący prawdziwą bombą witamin, minerałów i oczywiście błonnika!

Tussal Antitussicum znajduje zastosowanie w leczeniu objawowym suchego kaszlu o różnej etiologii (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

Wskazaniami do stosowania Rennie Fruit jest leczenie objawowe nadkwaśności soku żołądkowego i związanych z nią dolegliwości jak zgaga, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność i wzdęcia.

Preparat polecany mężczyznom jako uzupełnienie diety w składniki, które pomagają zwiększać szanse na zapłodnienie. Suplement diety Supramen zawiera m.in. L-karnitynę, L-glutation, cynk i selen, likopen, mio-inozytol oraz koenzym Q10.

PULNEO to lek, który wykazuje właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Odpowiada za hamowanie receptorów H1 i tym samym ograniczenie obrzęku śluzówki dróg oddechowych. Działa spazmolitycznie.

Redblocker to suplement, którego skład wspomaga produkcję kolagenu, który ma znaczenie dla kondycji skóry i dla prawidłowego funkcjonowania naczynek krwionośnych. Produkt zawiera niacynę oraz witaminę C chroniącą komórki przed wolnymi rodnikami.

Ziołowa kompozycja złożona między innymi z rumianku, szałwii oraz nagietka, krwawnika i pokrzywy zamknięta w praktycznych saszetkach. Vagofix płukanka dla kobiet polecana jest w przypadku podrażnień miejsc intymnych.

Travisto activ to produkt leczniczy, w którym substancjami czynnymi są wyciągi roślinne. Lek wskazany jest w łagodzeniu wzdęć i odbijania wynikających z zaburzeń wydzielania żółci oraz w kojeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Chlorowodorek bromoheksyny to substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Flegtac Kaszel. Działa on wykrztuśnie i pomaga złagodzić kaszel. Lek ma postać syropu do stosowania u osób dorosłych oraz u dzieci powyżej 2. roku życia.

D-Stress Booster to złożony suplement diety, który zmniejsza zmęczenie oraz wyraźnie zwiększa odporność organizmu na stres. Przyczynia się do utrzymania prawidłowej sprawności umysłowej.

Popularny, a przede wszystkim bardzo skuteczny i bezpieczny sposób dla osób, które mają problemy z wypróżnianiem. Magnezu siarczan – Sól gorzka to lek o działaniu przeczyszczającym w postaci proszku do sporządzania roztworu.

ZOXIN-MED Szampon przeciwłupieżowy zawiera ketokonazol, który wykazuje właściwości przeciwgrzybicze. Efektywnie zwalcza oznaki łupieżu oraz jego główną przyczynę (drożdżaki z rodzaju Malassezia).

Kompozycja naturalnych składników – owocu kopru, owocu kolendry, wyciągu z karczocha i mięty pieprzowej! Suplement diety Digestonic Trawienie polecany jest do stosowania jako wsparcie dla właściwego funkcjonowania układu trawiennego.

Zdrovital Tonik, zawiera odpowiednią kompozycję witamin, minerałów oraz substancji wspomagających zdrowie i dobrą kondycję organizmu. Preparat posiada właściwości wzmacniające serce, mózg i układ nerwowy.

Naturalna witamina K2-MK7 firmy Visanto - marka Jerzego Zięby to suplement diety, który zawiera w składzie witaminę K2 oraz D3 wzbogacone dodatkiem oleju lnianego (źródło kwasu alfa-linolenowego ALA).

Skład suplementu diety FemiFeral został opracowany tak, aby kobieta mogła uzupełnić swoją dietę w składniki, których jej organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Preparat zawiera m.in. żelazo, kwas foliowy oraz witaminy B6, B12 i…