Theraflu Przeziębienie

12345678910
(12 ocen, średnia: 7,42 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Theraflu Przeziębienie zawiera dwie substancje czynne:
• Paracetamol, który jest substancją przeciwbólową i zmniejszającą gorączkę (obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki).
• Chlorowodorek pseudoefedryny, który jest substancją zmniejszającą przekrwienie błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos i ułatwia oddychanie, poprzez zmniejszenie obrzęku w przewodach nosowych. Ponadto zmniejsza uczucie ucisku w zatokach.

Lek Theraflu Przeziębienie jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkanego nosa), przekrwienia błony śluzowej zatok (ucisku w zatokach) związanego z takimi objawami przeziębienia i grypy, jak: różne bóle, ból głowy i (lub) gorączka.

Syrop ten wywołuje uczucie rozgrzania gardła i tylnej ściany jamy ustnej.

Ten lek jest zalecany do stosowania dla osób dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat włącznie.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeżeli u pacjenta występuje tylko jeden z objawów wymienionych powyżej, stosowanie leku zawierającego tylko jedną z tych substancji czynnych może się okazać bardziej właściwe.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: , .

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i chlorowodorek pseudoefedryny.
Jedna saszetka zawiera: 500 mg paracetamolu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny.

Pozostałe składniki to: syrop cukru częściowo inwertowanego (cukier inwertowany, sacharoza), aromat owoców leśnych (zawiera lecytynę sojową E322), aromat malinowy (zawiera lecytynę sojową E322), aromat 316282, kwas cytrynowy bezwodny, sodu benzoesan (E211), disodu edetynian, sodu cytrynian, acesulfam potasowy, glikol propylenowy, makrogol 1450, etanol 96%, woda oczyszczona, czerwień Allura AC (E129). (Patrz także koniec rozdziału 2, w którym przedstawiono informacje na temat niektórych z tych składników).

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku od 15 lat włącznie:
Zalecana dawka to 30 ml, zażywana w zależności od potrzeby, co 4 do 6 godzin. Nie należy podawać więcej niż 4 dawki na dobę (co odpowiada 2000 mg paracetamolu i 120 mg pseudoefedryny).

Nie podawać dawki większej niż zalecana.

Pacjenci z chorobą wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy między dawkami. Przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się lekarzem.

Stosowanie u dzieci i dorosłych
Leku nie podawać dzieciom w wieku poniżej 15 lat.

Jak przyjmować lek Theraflu Przeziębienie
Podanie doustne.
Miarkę do dawkowania syropu należy napełnić do podziałki wskazującej pojemność 30 ml.
Miarkę do dawkowania syropu należy umyć i wysuszyć po każdym użyciu.
Nie stosować dłużej niż 3 dni. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni lub ich nasilenia

REKLAMA

Przedawkowanie

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet w przypadku dobrego samopoczucia, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

W czasie stosowania tego leku nie pić alkoholu.
Ten lek może być przyjmowany razem z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie przyjmować leku Theraflu Przeziębienie w czasie ciąży.
Nie przyjmować leku Theraflu Przeziębienie w czasie karmienia piersią.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne


Charakterystyka, właściwości farmakologiczne


Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.