Pragiola

12345678910
(69 ocen, średnia: 5,59 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Pragiola – lek na padaczkę i zaburzenia lękowe

Przedstawiamy najważniejsze dane o leku Pragiola w tym informacje na temat:

 • przeznaczenia,
 • dawkowania,
 • składu,
 • łączenia z różnymi produktami, w tym jedzeniem i alkoholem,
 • przyjmowania lekarstwa w ciąży.

Pod opisem znajduje się również sekcja, w której znajdziesz ulotkę w formacie PDF, opinie pacjentów, możliwości zamówienia leku i jego ceny.

Działanie i wskazania

To lek przeciwko padaczce i zaburzeniom lękowym. Przepisuje się go osobom z napadami częściowymi. Lekarstwo należy zawsze stosować jako dodatek do bieżącego leczenia, nigdy zaś w monoterapii. Pragiola jest stosowana również do leczenia zaburzeń lękowych uogólnionych (GAD) u dorosłych. Jako objawy GAD wyróżnia się:

 • długotrwałe odczuwanie lęku i niepokoju, nad którym nie można zapanować,
 • wzmożoną nerwowość,
 • bycie w „ciągłym stresie”,
 • problemy ze snem,
 • złe samopoczucie psychiczne.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Pragiola.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Skład

Substancja czynna: pregabalina. Jej ilość w kapsułce waha się od 25 do 300 mg.

Pozostały skład: skrobia żelowana, kukurydziana i talk. Do tego osłona każdej kapsułki składa się z tytanu dwutlenku, żelatyny, żelaza tlenku żółtego, tuszu czarnego. Więcej informacji na temat składu można znaleźć w ulotce.

Możliwe zamienniki: duża ilość, w tym Pregabalin i Pregamid.

Dawkowanie

Należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza lub farmaceuty. Na wypadek wątpliwości, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Lek przeznaczony tylko do stosowania doustnego. Kapsułkę należy popić wodą. Leczenie padaczki i zaburzeń lękowych zaczyna się od dawki 150 mg na dobę. Dawka nie powinna przekroczyć 600 mg. Specjalista ustala, ile razy dziennie pacjent powinien przyjąć lekarstwo. U osób mających dializy dawka zależy od funkcjonowania nerek. Terapii nie można przerwać inaczej niż na polecenie lekarza. Więcej informacji znajduje się w ulotce.

Przedawkowanie

Przyjęcie zbyt dużej dawki może skutkować takimi objawami jak senność, nerwowość i niepokój. Po wzięciu zbyt dużej dawki należy jak najszybciej udać się do lekarza lub placówki medycznej wraz z ulotką dołączoną do opakowania lekarstwa.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek można stosować po lub przed posiłkiem. Nie należy łączyć przyjmowania Pragioli z alkoholem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lekarstwa nie powinno się przyjmować w ciąży, chyba że korzyści leczenia są większe niż ryzyko zdrowia płodu. Zaleca się niestosowanie lub przerwanie laktacji, jako że pregabalina przenika do mleka matki.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

18 OPINIE O LEKU

 1. Trudno mi uwierzyć że Pragiola ma aż tyle nieprzyjemnych skutków ubocznych. Moje doświadczenie są bardzo pozytywne. Od kilku lat miałem problemy ze snem oraz uogólnione lęki. Zażywałem BZD, a konkretnie Alpragen i Imovane na sen. Wpadłem w uzależnienie psychiczne i fizyczne. Rosła tolerancja – potrzeba zwiększania dawek. Od marca 2019 zażywam Pragiole . Udało się całkowicie odstawić BZD i Zoplikonum. Czuję się b.dobrze – lęki znikneły , zasypiam normalnie i śpię 7-8h. na dobę. Zażywam 75 mg na noc i 150 mg rano. Szczerze polecam.

 2. bol stawow ,nog ,rak ,cierpniecie calego ciala ,dziwne sny ,budzenie sie pare razy w nocy Przy dawce 75mg bylo w miare ok ale gdy zwiekszylam dawke na 150mg -zaczelo sie Odstawilam ,obiawy troche ustapily Mam nadzieje ze niedlugo mina calkowicie

 3. zaczelam od 75mg i bylo ok ,stopniowo mialam zwiekszac dawke do 150 mg Przy dawce 150mg dwa razy dziennie zaczely bolec mnie stawy ,rece ,nogi ,zaczelam byc nerwowa Po 3 tyg odstawilam ,dolegliwosci lekko sie zmniejszyly ,co dzien jes troche lepiej ,bol puszcza ale czytalam ze skutki odstawienia trzeba przeczekac Dodam ze w nocy mialam mrowienia w roznych czesciach ciala

 4. BRALAM POL ROKU BOL BOL BOL CHODZILAM NA WIZYTY INFORMOWALAM O SILNYCH BOLACH przejdzie glowa do tego stopnia dawalami do wiwatu myslalam ze zwarioje MASAKRA CZYM ONI LECZA

 5. jestem po 60tce, więc inne działanie niż u młodego, od 2tyg.po tym leku/150mg i niewiem może niepokoje są mniejsze,coś czuje że stałem się trochę nieczuły, niewrażliwy choć wiele rzeczy mnie wkurza, pozdrówko jeszcze wpadnę

 6. Brałam len lek przez 6 tygodni, spałam 20 godzin na dobę. Nie mogłam rano się obudzić, po południu tez. Idę teraz do pracy wiec lekarz mi je odstawił. Poza tym przytyłam 10 kg.

 7. Biorę ten lek około 28 tablek 75mg dostałam z powodu: silne ,przeszywajace bóle głowy trwające od kilku miesięcy, glownie nocą ,popołudnie lub całą dobę.Mysle że już się przyzwyczaiłam do bólu… do neurologa i na TK czekałam ponad 6mcy.Po Pragioli rano nie mogę się dobudzić,oczy ciężkie a nocą dużo snów.Nigdy nie brałam leków poza przeciw alergii i astmie.Nie biorę jej codziennie na noc jak zalecił Neur. bo nie mogę po niej normalnie funkcjonować,ale ból głowy ustępuje.

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here