Konsultacja merytoryczna:

Claritine Allergy Fast

Lek Claritine Allergy Fast jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu zawierającym 2 substancje czynne: loratadynę o działaniu przeciwalergicznym i pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową.

Loratadyna pomaga zmniejszyć objawy alergiczne poprzez zahamowanie działania w organizmie substancji zwanej histaminą (działa przeciwalergicznie).
● Pseudoefedryna pomaga zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa (udrożnia nos).

Lek Claritine Allergy Fast jest wskazany w leczeniu objawów okresowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, którym towarzyszy przekrwienie błony śluzowej nosa. Claritine Allergy Fast zmniejsza następujące objawy: uczucie zatkania nosa, kichanie, wodnista wydzielina z nosa (katar), swędzenie nosa i oczu, łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie oczu.

Jaki jest skład Claritine Allergy Fast, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są loratadyna i pseudoefedryny siarczan. Jedna tabletka zawiera 5 mg loratadyny i 120 mg pseudoefedryny siarczanu (po 60 mg pseudoefedryny siarczanu znajduje się w otoczce i rdzeniu tabletki).

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian.

W skład otoczki wchodzą: guma akacjowa, sacharoza, wapnia siarczan dwuwodny, wapnia siarczan bezwodny, kalafonia, zeina, kwas oleinowy, mydło neutralne, talk, celuloza mikrokrystaliczna, tytanu dwutlenek, wosk biały, wosk Carnauba.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Claritine Allergy Fast – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka
Zalecana dawka leku Claritine Allergy Fast to 1 tabletka dwa razy na dobę (co 12 godzin). Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy dzielić, rozgniatać, rozgryzać ani żuć.

Nie należy przyjmować więcej tabletek leku niż jest to zalecone w ulotce dla pacjenta.

Bez zalecenia lekarza nie należy przyjmować leku dłużej niż przez 10 dni.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, gdyż mogą wystąpić niebezpieczne objawy przedawkowania, takie jak: bezdech, sinica, śpiączka, zapaść, utrata przytomności, drgawki. Inne objawy, które mogą wystąpić po przedawkowaniu to: omamy, wysoka gorączka, nieregularne lub wolne albo szybkie bicie serca, zaburzenia świadomości i nastroju, ciężka ospałość lub oszołomienie, nerwowość lub podniecenie, wymioty, bóle zamostkowe, niewyraźne widzenie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Claritine Allergy Fast – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Claritine Allergy Fast w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Claritine Allergy Fast w czasie ciąży.

Jeśli kobieta karmi piersią nie powinna przyjmować leku Claritine Allergy Fast.

Ulotka Claritine Allergy Fast – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Claritine Allergy Fast, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Loratadinum + Pseudoephedrini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Claritine Allergy Fast m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Claritine Allergy Fast, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Loratadinum + Pseudoephedrini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Claritine Allergy Fast?

Cena Claritine Allergy Fast i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Claritine Allergy Fast.

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Claritine Allergy Fast? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ligunin TermoStop kapsułki (Opakowanie: 60 )Ligunin TermoStop kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dla kobiet w okresie menopauzy. Zawiera ekstrakt z szyszek chmielu, który jest źródłem fitoestrogenów, a także lignany lniane.
Efekt działania Ligunin TermoStop kapsułki (Opakowanie: 60 )Ekstrakt z szyszek chmielu pomaga łagodzić takie objawy menopauzy jak uderzenia gorąca, rozdrażnienie, napady niepokoju oraz nadmierne pocenie się. Lignany lniane wykazują dział…

24.99 

Zastosowanie Weleda lawendowy relaksujący olejek (Opakowanie: 100 ml)Weleda lawendowy relaksujący olejek (Opakowanie: 100 ml) to olejek do masażu z prawdziwym olejkiem eterycznym z lawendy. Odżywia skórę i relaksuje całe ciało. Jest idealny do stosowania po ciężkim dniu pełnym stresu. Kosmetyk przywraca skórze miękkość i elastyczność. Produkt nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.Efekt działania Weleda lawendowy relaksują…

57.99 

Zastosowanie Weleda olejek pielęgnacyjny z wyciągiem z dzikiej róży (Opakowanie: 100 ml)Weleda olejek pielęgnacyjny z wyciągiem z dzikiej róży (Opakowanie: 100 ml) to produkt przeznaczony do pielęgnacji duszy, zmysłów i ciała. Polecany osobom, które potrzebują odprężenia po trudnym dniu i chcą zaznać chwili przyjemności przy pomocy aromaterapii o zapachu dzikiej róży, pochodzącej z okolic Damaszku. Olejek został…

70.99 

Zastosowanie prOVag Żel (Opakowanie: 30 g)prOVag Żel (Opakowanie: 30 g) jest wyrobem medycznym w postaci żelu dla kobiet i dzieci powyżej 1. roku życia przeznaczonym do stosowania w miejscach intymnych w celu zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń oraz łagodzenia ich objawów. Skutecznie działa w przypadku suchości zewnętrznych narządów płciowych, zaburzeń naturalnej mikroflory oraz nawracających stanów zapalnych. Doraźnie można…

27.38 

Zastosowanie Curaprox Cs 5460 miękkie szczoteczki do zębów (Opakowanie: 3 szt.)Produkt przeznaczony jest do czyszczenia zębów i całej jamy ustnej. Do stosowania rano i wieczorem oraz w ciągu dnia po posiłkach. Ze względu na rodzaj włosia, Curaprox Cs 5460 miękkie szczoteczki do zębów (Opakowanie: 3 szt.) polecane są również osobom, które uskarżają się na takie dolegliwości…

57.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief