Konsultacja merytoryczna:

Cerugrip

Cerugrip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo.

Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Jaki jest skład Cerugrip, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek i dekstrometorfanu bromowodorek.

Jedna tabletka powlekana leku Cerugrip zawiera 325 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, krospowidon, powidon K-25, krzemionka koloidalna, bezwodna.
– Otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Cerugrip – jak stosować ten lek?

Cerugrip należy stosować doustnie.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Cerugrip należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek zawiera trzy substancje czynne. Objawy przedawkowania mogą wynikać z działania jednej lub wszystkich substancji czynnych. Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność, ogólne osłabienie, niepokój, drżenie. Może wystąpić oczopląs, podwyższenie ciśnienia tętniczego, drgawki, trudności w oddawaniu moczu oraz duszność. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W razie przedawkowania należy natychmiast wezwać lekarza. Leczenie powinno odbywać się w szpitalu. Polega na przyspieszaniu usuwania składników leku z organizmu i podtrzymywaniu czynności życiowych. W przypadku przedawkowania paracetamolu może być konieczne podanie odtrutki: N- acetylocysteiny i (lub) metioniny. Eliminację pseudoefedryny można przyspieszyć stosując diurezę forsowaną lub dializoterapię. W celu odwrócenia toksycznego wpływu dekstrometorfanu na ośrodkowy układ nerwowy stosuje się nalokson.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cerugrip – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie stosowania leku nie wolno pić alkoholu. Picie alkoholu podczas leczenia paracetamolem prowadzi do martwicy komórek wątrobowych i w następstwie – do niewydolności wątroby.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cerugrip w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Stosowanie leku Cerugrip w ciąży i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Ulotka Cerugrip – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CERUGRIP, 325 mg + 30 mg + 10 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum+Pseudoephedrini hydrochloridum+Dextromethorphani hydrobromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 186.83 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cerugrip m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CERUGRIP, 325 mg + 30 mg + 10 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum+Pseudoephedrini hydrochloridum+Dextromethorphani hydrobromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 406.62 KB

Cena - ile kosztuje Cerugrip?

Cena Cerugrip i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cerugrip.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cerugrip? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ELODERM Balsam d/ciała od 1. dnia życia (Opakowanie: 200 ml)ELODERM Balsam d/ciała od 1. dnia życia (Opakowanie: 200 ml) to kosmetyk do skóry przesuszonej zawierający emolienty. Może być stosowany już u najmłodszych domowników. Zawiera składniki głęboko nawilżające, łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację skóry. Kompleks omega 3-6-9 dostarcza kwasów tłuszczowych wspierających utrzymanie bariery lipidowej skó…

23.73 

Zastosowanie Rutinacea Junior syrop (Opakowanie: 100 ml)Rutinacea Junior syrop (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety dla dzieci powyżej 3 lat, który wspiera odporność. Syrop Rutinacea zawiera wyciąg z naturalnych owoców, które dostarczają niezbędnych substancji odżywczych.
Efekt działania Rutinacea Junior syrop (Opakowanie: 100 ml)Syrop Rutinacea zawiera dużą ilość witaminy C, która przy regularnym stosowaniu poprawia odporność organizmu. Zmniejsza częstotliwość infekcji wirusowych oraz skraca…

12.99 

Zastosowanie Baikadent żel do stosowania w jamie ustnej (Opakowanie: 15 g)Baikadent żel do stosowania w jamie ustnej (Opakowanie: 15 g) to lek w formie żelu stosowany w leczeniu paradontopatii, a także w przypadku występowania chorób przyzębia.

Produkt przeznaczony jest do stosowania w przypadku występowania powierzchownych lub głębokich zmian związanych z chorobami przyzębia.

Żel z tarczycą bajkalską może być stosowany także przez…

13.99 

Zastosowanie Espumisan krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml)Espumisan krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml) to krople na wzdęcia, które mogą być stosowane u dorosłych, jak i dzieci. Nie powoduje podrażnień układu pokarmowego ani nie jest wchłaniany do krwi. Działa szybko i skutecznie.
Efekt działania Espumisan krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml)Espumisan w kroplach zawiera symetykon – substancję, która rozbija pęcherzyki powietrza w ż…

25.99 

Zastosowanie Nivea Creme Soft kremowe mydło w płynie (Opakowanie: 250 ml)Nivea Creme Soft kremowe mydło w płynie (Opakowanie: 250 ml) to delikatne mydło pielęgnacyjne w płynie wzbogacone w odżywczy olejek migdałowy. Odpowiednie do codziennej pielęgnacji, nie wysusza skóry rąk. Efekt działania Nivea Creme Soft kremowe mydło w płynie (Opakowanie: 250 ml)Nivea Creme Soft kremowe mydło…

15.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief