Acodin

Lek Acodin występuje w postaci tabletek i zawiera substancję czynną dekstrometorfan. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo; hamuje odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W dawkach terapeutycznych nie wpływa hamująco na czynność oddechową i działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu). Acodin stosuje się w okresowym hamowaniu nieproduktywnego kaszlu (tak zwany kaszel suchy, nie związany z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych) o różnym pochodzeniu: – przeziębienia, – … Czytaj dalej

Acodin 150 Junior

Lek Acodin 150 Junior wystepuje w postaci syropu. Preparat o działaniu przeciwkaszlowym. Działa ośrodkowo przez hamujący wpływ na ośrodek kaszlu w rdzeniu przedłużonym. W dawkach terapeutycznych nie wpływa na ośrodek oddechowy i nie hamuje czynności nabłonka rzęskowego oskrzeli. Wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego. Działanie przeciwkaszlowe występuje po ok. 15-30 min po podaniu i utrzymuje się przez 5-6 h. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są … Czytaj dalej

Acodin 300

Lek Acodin 300 występuje W postaci syropu i zawiera substancje czynne: dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamuje odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamuj ąco na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu). Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych. Lek Acodin 300 stosuje się w objawowym leczeniu suchego … Czytaj dalej

ACTI-trin

ACTI-trin

ACTI-trin zawiera trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna w skojarzeniu z pseudoefedryną hamuje odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa i inne objawy przeziębienia. Pseudoefedryna ponadto zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, przez co zwiększa jego drożność. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo. ACTI-trin stosuje się w leczeniu objawowym w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych (grypa, przeziębienie i inne infekcje górnych dróg oddechowych) przebiegających z kaszlem, obrzękiem błony śluzowej nosa … Czytaj dalej

Actifed

Lek Actifed ma postać przezroczystego syropu o czerwonej barwie i smaku jeżynowym. Lek Actifed zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania. Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo hamując ośrodek kaszlowy w rdzeniu przedłużonym. W wyniku działania trzech substancji czynnych lek łagodzi objawy przeziębienia, takie jak katar i kaszel. Lek … Czytaj dalej

Agrypin

Agrypin zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Agrypin jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Agrypin jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Cerugrip

Cerugrip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Choligrip na noc

Choligrip na noc zawiera trzy substancje czynne o działaniu łagodzącym objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Prometazyna jest lekiem przeciwhistaminowym zmniejszającym katar i ułatwiającym oddychanie; ma również wyraźne działanie uspokajające. Dekstrometorfan jest lekiem przeciwkaszlowym; zmniejsza nasilenie suchego i drażniącego kaszlu towarzyszącego często przeziębieniom i nieżytom dróg oddechowych. Lek Choligrip na noc stosuje się do leczenia objawów występujących w przeziębieniach i grypie, w tym bólów głowy i … Czytaj dalej

DexaCaps

Dexacaps

DexaCaps zawiera w swoim składzie bromowodorek dekstrometorfanu oraz substancje wykazujące działanie wspomagające: wyciągi suche z kwiatostanu lipy i liścia melisy. Dekstrometorfan jest środkiem przeciwkaszlowym. Jego działanie polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość ataków suchego kaszlu. Wskazania do stosowania: W stanach męczącego, suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 kapsułka zawiera: … Czytaj dalej

Dexapico

Dexapico

DEXAPico jest syropem zawierającym w swoim składzie bromowodorek dekstrometorfanu oraz wyciąg z kwiatostanu lipy. Dekstrometorfan jest środkiem przeciwkaszlowym. Jego działanie, utrzymujące się przez 6-8 godzin, polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość ataków suchego kaszlu. Wyciąg z kwiatostanów lipy łagodzi podrażnienia górnych dróg oddechowych wywołane kaszlem. Wskazania do stosowania: W stanach męczącego, suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. … Czytaj dalej

Dexapini

Dexapini jest syropem zawierającym w swoim składzie bromowodorek dekstrometorfanu oraz substancje wykazujące działanie wspomagające: wyciąg sosnowy oraz nalewkę koprową. Dekstrometorfan jest środkiem przeciwkaszlowym. Jego działanie, utrzymujące się przez 6-8 godzin, polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu zmniejsza częstotliwość ataków suchego kaszlu. Wskazania do stosowania: – suchy kaszel w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych np. przeziębienia, grypy, zapalenia gardła. Jaki jest skład , jakie substancje … Czytaj dalej

Dexatussin Junior

Lek DEXATUSSIN Junior ma postać syropu i zawiera substancję czynną dekstrometorfanu bromowodorek. DEXATUSSIN Junior jest lekiem przeciwkaszlowym, hamującym odruch kaszlu poprzez bezpośredni wpływ na ośrodek kaszlu w rdzeniu przedłużonym. Dekstrometorfan wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. Działanie przeciwkaszlowe występuje po około 30 minutach po podaniu i utrzymuje się przez 5-6 godzin. W dawkach leczniczych lek nie hamuje czynności nabłonka rzęskowego oskrzeli. W przypadku niewydolności wątroby działanie dekstrometorfanu nasila się. Lek … Czytaj dalej

Gripblocker Express

Gripblocker Express

GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem wieloskładnikowym przeznaczonym do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, przywraca drożność przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat. Wskazania do stosowania Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów … Czytaj dalej

Gripex

Gripex

Gripex to lek wieloskładnikowy przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, udrożnia przewody nosowe, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Gripex jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat. Wskazaniem do stosowania leku Gripex jest doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych … Czytaj dalej

Gripex Forte

Gripex Forte to lek wieloskładnikowy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek i dekstrometorfanu bromowodorek. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo a pseudoefedryna przywraca drożność nosa. Gripex Forte jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Wskazaniem do stosowania leku Gripex Forte jest krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych: gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i … Czytaj dalej

Gripex Hot Zatoki

Gripex Hot Zatoki

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Wskazania: Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani hydrobromidum) … Czytaj dalej

Gripex Max

Gripex Max

Gripex Max to lek złożony. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo a pseudoefedryna przywraca drożność nosa. Gripex Max jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Wskazaniem do stosowania leku Gripex Max jest krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar, suchy … Czytaj dalej

Gripex Noc

Gripex Noc

Gripex to lek wieloskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwkaszlowym. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Łagodne działanie uspakające i nasenne chlorgeniraminy ułatwia zasypianie. Wskazaniem do stosowania leku Gripex Noc jest doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej

Gripotaxin

GRIPOTAXIN to lek złożony – o działaniu przeciwbólowym, obniżającym temperaturę i przeciwalergicznym. Lek GRIPOTAXIN zmniejsza obrzęk błony śluzowej jamy nosowej i hamuje kaszel towarzyszący przeziębieniu. Lek GRIPOTAXIN jest wskazany do krótkotrwałego leczenia ostrych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy uczucie zatkania nosa i zatok, nieżyt nosa, kichanie, suchy kaszel, łagodny ból gardła, podwyższona temperatura, ból głowy, od łagodnego do umiarkowanego bóle mięśni i stawów. Jaki jest skład , jakie … Czytaj dalej

Grypolek

Wskazania do stosowania leku Grypolek: Ogólny stan przeziębienia, bóle głowy i mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa, kaszel spowodowany przeziębieniem. Grypolek jest lekiem złożonym z czterech substancji czynnych: – Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. – Chlorowodorek pseudoefetryny obkurcza naczynia krwionośne, udrażniając nos i zatoki ułatwiając swobodne oddychanie. – Bromowodorek dekstrometorfanu działa przeciwkaszlowo. – Gwajafenezyna po podaniu doustnym wchłania się z przewodu pokarmowego i wydziela przez drogi oddechowe. Drażni błony … Czytaj dalej

Grypostop

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Wskazania: Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) i dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani hydrobromidum). 1 tabletka powlekana … Czytaj dalej

Mucotussin

Grupa farmakoterapeutyczna: leki przeciwkaszlowe i przeciw przeziębieniom. Lek Mucotussin jest stosowany w celu złagodzenia suchego, drażniącego kaszlu. Zawiera substancję czynną dekstrometorfanu bromowodorek należący do grupy leków nazwanych lekami przeciwkaszlowymi, które łagodzą suchy kaszel. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancją czynną leku jest dekstrometorfanu bromowodorek. – Pozostałe składniki to: Maltitol ciekły (E 965) … Czytaj dalej

Nuedexta

Lek NUEDEXTA zawiera dwie substancje czynne: – Dekstrometorfan wpływa na czynność mózgu. – Chinidyna zwiększa ilość dekstrometorfanu w organizmie, hamując rozkład dekstrometorfanu w wątrobie. Lek NUEDEXTA stosuje się w leczeniu nietrzymania afektu (ang. pseudobulbar affect, PBA) u osób dorosłych. PBA jest chorobą neurologiczną cechującą się epizodami niezamierzonego i niekontrolowanego śmiechu i (lub) płaczu, które nie odpowiadają stanowi emocjonalnemu lub nastrojowi pacjenta. Lek NUEDEXTA może przyczynić się do rzadszego występowania epizodów … Czytaj dalej

Paralen Plus

Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwkaszlowy, zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa (udrożnia nos i zatoki). Paralen Plus jest wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, przebiegających z gorączką, suchym i drażniącym kaszlem, bólami głowy i gardła, bólami mięśni. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancjami czynnymi leku są: paracetamol w ilości 325 mg, chlorowodorek pseudoefedryny w ilości 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu w ilości 15 mg. – … Czytaj dalej

Robitussin Antitussicum

Robitussin Antitussicum zawiera jako substancję czynną dekstrometorfanu bromowodorek. Jest syropem, który hamuje suchy, męczący kaszel u dorosłych oraz u młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną jest dekstrometorfanu bromowodorek. 5 ml syropu zawiera 7,5 mg dekstrometorfanu bromowodorku. Ponadto lek zawiera: glicerynę, karboksymetylocelulozę sodową, benzoesan … Czytaj dalej

Robitussin Junior

Robitussin Junior zawiera jako substancję czynną dekstrometorfanu bromowodorek. Jest syropem, który hamuje suchy, męczący kaszel u dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Lek ten przeznaczony jest wyłącznie do stosowania u dzieci. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną jest dekstrometorfanu bromowodorek. 5 ml syropu zawiera 3,75 mg dekstrometorfanu … Czytaj dalej

Stopex

Stopex zawiera dekstrometorfan, który działa przeciwkaszlowo. Stopex jest przeznaczony do objawowego leczenia suchego, męczącego kaszlu. Lek może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 12 lat oraz dorosłych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest dekstrometorfanu bromowodorek. Jedna tabletka zawiera 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku. Pozostałe składniki leku to: magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa , mannitol, celuloza mikrokrystaliczna. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten lek? Zalecana dawka leku … Czytaj dalej

Tussal Antitussicum

Tussal Antitussicum

Lek Tussal Antitussicum zawiera dekstrometorfan, substancję o działaniu przeciwkaszlowym. Dekstrometorfan działa hamująco na ośrodek kaszlu w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Wskazaniem do stosowania leku Tussal Antitussicum jest: – leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu. Jedna tabletka zawiera 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu. Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia … Czytaj dalej

Tussi Drill

Syrop Tussi Drill jest opioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Preparat zawiera substancję dekstrometorfan (pochodną morfiny), która hamuje odruch kaszlowy poprzez działanie ośrodkowe. W dawkach leczniczych bromowodorek dekstrometorfanu nie działa hamująco na czynność ośrodka oddechowego, nie powoduje przyzwyczajenia lub powstania nałogu. Wskazania: Doraźnie w ostrym, suchym kaszlu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancja czynna: 5 ml (1 miarka) syropu zawiera 5 mg dekstrometorfanu bromowodorku Substancje pomocnicze: Maltitol ciekły Metylu parahydroksybenzoesan sodowy … Czytaj dalej

Tussidex

Tussidex

Tussidex jest lekiem o działaniu przeciwkaszlowym. Hamuje kaszel poprzez hamowanie ośrodka kaszlu, znajdującego się w rdzeniu przedłużonym. Tussidex stosuje się doraźnie w objawowym leczeniu ostrego, suchego kaszlu, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest dekstrometorfanu bromowodorek w ilości 30 mg w … Czytaj dalej

Tussidex mite

TUSSIDEX mite

Tussidex mite jest lekiem o działaniu przeciwkaszlowym. Hamuje kaszel poprzez hamowanie ośrodka kaszlu, znajdującego się w rdzeniu przedłużonym. Wskazania do stosowania Tussidex mite stosuje się doraźnie w objawowym leczeniu ostrego, suchego kaszlu, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest dekstrometorfanu bromowodorek. 1 kapsułka miękka zawiera 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, eter monoetylowy glikolu … Czytaj dalej

Vicks MedDex o smaku miodu na kaszel suchy

Vicks MedDex o smaku miodu na kaszel suchy stosowany jest w objawowym leczeniu suchego kaszlu. Wskazania Leczenie suchego, drażniącego, nieproduktywnego kaszlu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną w 15 ml syropu jest 20 mg dekstrometorfanu bromowodorku. Ponadto lek zawiera wodę oczyszczoną, sacharozę, glikol propylenowy, etanol 96%, miód, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy bezwodny, karmelozę sodową, polietylenu tlenek, makrogolu stearynian, sodu benzoesan (E 211), aromaty, sacharynę sodową. Dawkowanie … Czytaj dalej