Spis leków zawierających substancję: Dekstrometorfan

Acodin

Acodin to lek przeciwkaszlowy w tabletkach, który zawiera pochodną morfiny wywierającą działanie na ośrodek kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek stosuje się w okresowym hamowaniu nieproduktywnego kaszlu (tak zwany kaszel suchy, niezwiązany z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych) o różnym pochodzeniu, np. kaszel wynikający z przeziębienia, kaszel opłucnowy (np. urazy klatki piersiowej), kaszel wywołany wdychaniem substancji drażniących.

Acodin 150 Junior

Acodin 150 Junior to preparat złożony w postaci syropu, który zawiera dekstrometorfan i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamując odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamująco na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli. Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.

Acodin 300

Acodin 300 to preparat złożony w postaci syropu, który zawiera dekstrometorfan i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamując odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamująco na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli. Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.

Acodin Duo

Acodin Duo to lek stosowany w objawowym leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Składa się z dwóch substancji czynnych: dekstrometorfanu i dekspantenolu. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamując odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy, natomiast dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty.

ACTI-trin

ACTI-trin

ACTI-trin to syrop stosowany w leczeniu objawowym stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, takich jak grypa, przeziębienie i inne infekcje górnych dróg oddechowych. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. ACTI-trin działa przeciwkaszlowo, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny bez recepty.

Actifed

Actifed to lek dostępny bez recepty, który łagodzi objawy przeziębienia. Składa się z trzech substancji czynnych: triprolidyny, pseudoefedryny i dekstrometorfanu. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, który zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i kichanie. Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych, a dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo. Actifed jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci od 7 lat w celu łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych.

Agrypin

Agrypin to lek bez recepty stosowany w leczeniu krótkotrwałym u osób, u których wystąpiło przeziębienie, grypa lub zapalenie zatok przynosowych. Produkt leczniczy łączy w sobie siłę działania trzech substancji aktywnych, którymi są paracetamol, pseudoefedryna i dekstrometorfan. Lek skutecznie łagodzi objawy grypy i zapalenia zatok. Agrypin pomaga zwalczyć m.in. gorączkę, ból głowy, katar i niedrożność zatok.

Cerugrip

Cerugrip to lek stosowany w celu łagodzenia objawów przeziębienia lub grypy. Łączy on działanie trzech substancji czynnych: paracetamolu, pseudoefedryny oraz dekstrometorfanu. Dzięki temu zwalcza ból, obniża gorączkę, udrażnia nos i redukuje katar oraz działa przeciwkaszlowo. Lek jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci powyżej 6 roku życia.

Choligrip na noc

Choligrip na noc to lek dostępny bez recepty, który ma postać syropu. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, prometazynę i dekstrometorfan. Lek ten łagodzi objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie, takie jak bóle głowy, bóle gardła, gorączka, katar oraz suchy, drażniący kaszel. Jest przeznaczony do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.

DexaCaps

Dexacaps

DexaCaps to lek przeciwkaszlowy, który hamuje napady suchego kaszlu różnego pochodzenia. Jest zalecany w stanach męczącego kaszlu, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty. Przyjmowanie leku powinno następować po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni.

Dexapico

Dexapico

DexaPico to lek w postaci syropu, który składa się z bromowodorku dekstrometorfanu oraz wyciągu z kwiatostanu lipy. Dzięki swojemu działaniu przeciwkaszlowemu, DexaPico skutecznie łagodzi objawy suchego kaszlu, hamując ośrodek kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym. Wyciąg z kwiatostanów lipy łagodzi podrażnienia górnych dróg oddechowych wywołane kaszlem. Preparat jest dostępny bez recepty i jest wskazany do stosowania w stanach męczącego suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.

Dexapini

Dexapini to syrop stosowany w leczeniu suchego kaszlu, który może występować w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie, grypa czy zapalenie gardła. Głównym składnikiem preparatu jest bromowodorek dekstrometorfanu, który ma działanie przeciwkaszlowe. Produkt dostępny jest bez recepty.

Dexatussin Junior

Dexatussin Junior to lek w postaci syropu, który zawiera substancję czynną dekstrometorfan. Jest to pochodna morfiny o działaniu przeciwkaszlowym. Lek ten działa ośrodkowo przez hamujący wpływ na ośrodek kaszlu w rdzeniu przedłużonym. W dawkach terapeutycznych nie wpływa jednak na ośrodek oddechowy, nie wywołuje skurczu oskrzeli i nie hamuje czynności nabłonka rzęskowego oskrzeli. Jest stosowany w leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripblocker Express

Gripblocker Express

Gripblocker Express to lek dostępny bez recepty, stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Składa się z paracetamolu, dekstrometorfanu oraz pseudoefedryny. Lek łagodzi takie objawy jak gorączka, zapchany nos czy suchy kaszel. Jest wskazany do doraźnego leczenia objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych takich jak: gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Gripex

Gripex

Lek dostępny bez recepty, przeznaczony do doraźnego stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka i dolegliwości bólowe.

Gripex Forte

Gripex Forte to lek wieloskładnikowy dostępny bez recepty. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek i dekstrometorfanu bromowodorek. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo a pseudoefedryna przywraca drożność nosa. Lek służy doraźnemu leczeniu objawów towarzyszących przeziębieniu, grypie, stanom grypopodobnym oraz zapaleniu zatok przynosowych.

Gripex Hot Zatoki

Gripex Hot Zatoki

Gripex Hot Zatoki to lek wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu podczas przeziębienia, grypy czy stanów grypopodobnych a także w zapaleniu zatok obocznych nosa. Lek zawiera 4 substancje aktywne: paracetamol, pseudoefedrynę, dekstrometorfan i chlorfeneaminę. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, udrożnia przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Jest dostępny bez recepty.

Gripex Max

Gripex Max

Gripex Max to lek, który zawiera paracetamol, kofeinę i pseudoefedrynę. Zgodnie z ulotką leku, Gripex Max jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe i stawowe, a także w stanach zapalnych dróg oddechowych z towarzyszącym katarze i gorączce.

Gripex Noc

Gripex Noc

Gripex Noc to lek, który stosuje się przed snem, ponieważ oprócz skutecznego działania na objawy przeziębienia i grypy, umożliwia regenerujący sen. Substancjami czynnymi preparatu Gripex Noc są: paracetamol, pseudoefedryna, dekstrometorfan i chlorofeniramina. Lek ten łagodzi bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy. Gripex Noc zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripotaxin

Gripotaxin to lek stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Zawiera substancje czynne, które pomagają złagodzić takie objawy jak ból głowy, ból gardła, gorączka, nieżyt nosa i gardła. Jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to krótkotrwałe leczenie ostrych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Grypolek

Grypolek to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w ogólnych stanach przeziębienia. Lek ten łagodzi objawy takie jak bóle głowy i mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa oraz kaszel spowodowany przeziębieniem. Grypolek jest lekiem złożonym, zawierającym cztery substancje czynne: paracetamol, gwajafenezynę, chlorowodorek pseudoefedryny i bromowodorek dekstrometorfanu. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, gwajafenezyna działa wykrztuśnie, chlorowodorek pseudoefedryny udrażnia nos i ułatwia oddychanie, a bromowodorek dekstrometorfanu działa przeciwkaszlowo.

Grypostop

Grypostop to lek przeciwprzeziębieniowy dostępny bez recepty. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Ponadto, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, redukując jej obrzęk i udrażniając nos. Stosowany jest w doraźnym zwalczaniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych takich jak gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła oraz bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Mucotussin

Mucotussin to syrop doustny, który zawiera substancję czynną dekstrometorfan bromowodorku. Jest stosowany do złagodzenia suchego, drażniącego kaszlu. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej. Mucotussin jest dostępny bez recepty.

Nuedexta

Nuedexta to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: dekstrometorfan i chinidynę. Jest stosowany do leczenia objawów pseudobulbar, które są często obserwowane u osób z niektórymi chorobami neurologicznymi. Objawy te obejmują nagłe epizody intensywnego płaczu lub śmiechu, które są niezgodne z emocjami pacjenta. Lek ten pomaga zmniejszyć częstość tych epizodów.

Paralen Plus

Paralen Plus to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwkaszlowy, zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa (udrożnia nos i zatoki). Lek jest wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, przebiegających z gorączką, suchym i drażniącym kaszlem, bólami głowy i gardła, bólami mięśni. Paralen Plus nie wymaga recepty.

Robitussin Antitussicum

Robitussin Antitussicum to syrop, który hamuje suchy, męczący kaszel. Jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 lat. Jego substancją czynną jest dekstrometorfanu bromowodorek, który działa hamująco na odruch kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty.

Robitussin Junior

Robitussin Junior to syrop, który skutecznie łagodzi suchy i męczący kaszel u dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Jego substancją czynną jest dekstrometorfan bromowodorek. Lek ten jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u dzieci. W przypadku braku poprawy po 7 dniach lub pogorszenia się stanu zdrowia, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Jest dostępny bez recepty.

Stopex

Stopex to lek stosowany w leczeniu objawów związanych z chorobą refluksową przełyku, takimi jak zgaga, kwasne odbijanie i ból w przełyku. Jest dostępny na receptę. Lek ten działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu produkowanego w żołądku, co pomaga złagodzić objawy choroby refluksowej.

Tussal Antitussicum

Tussal Antitussicum

Tussal Antitussicum to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną dekstrometorfan. Jest to lek przeciwkaszlowy, który działa poprzez hamowanie ośrodka kaszlu w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Wskazaniem do stosowania leku Tussal Antitussicum jest leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Jeśli po upływie 4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Tussi Drill

Tussi Drill to lek w postaci syropu, który zawiera substancję czynną bromowodorek dekstrometorfanu. Jest to lek przeciwkaszlowy, który działa poprzez hamowanie ośrodka kaszlu. Stosowany jest doraźnie w ostrym, suchym kaszlu. Tussi Drill jest dostępny bez recepty i przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia oraz dla dorosłych.

Tussidex

Tussidex

Trusopt to lek na receptę, który zawiera dorzolamid. Jest to substancja z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej, która stosowana jest miejscowo do oka (do worka spojówkowego) w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest wskazany w leczeniu zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z nadciśnieniem ocznym, jaskrą z otwartym kątem przesączania, jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania (pseudoeksfoliacji) lub innymi wtórnymi postaciami jaskry z otwartym kątem.

Tussidex mite

TUSSIDEX mite

Tussidex Mite to lek o działaniu przeciwkaszlowym, który hamuje kaszel poprzez oddziaływanie na ośrodek kaszlu znajdujący się w rdzeniu przedłużonym. Stosowany jest doraźnie w objawowym leczeniu ostrego, suchego kaszlu, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty. Jedna kapsułka zawiera 30 mg bromowodorku dekstrometorfanu. Produkt zawiera sorbitol, czerwień koszenilową i glikol propylenowy jako substancje pomocnicze.

Tussifortin

Tussifortin to doustny roztwór o smaku truskawkowym, który skutecznie łagodzi objawy suchego, drażniącego kaszlu bez odkrztuszania wydzieliny. Jego substancją czynną jest dekstrometorfanu bromowodorek. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia. W przypadku braku poprawy po 3-5 dniach lub pogorszenia stanu zdrowia, należy skonsultować się z lekarzem. Tussifortin to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się uciążliwego kaszlu. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie nieproduktywnego kaszlu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Tussifortin jest dostępny bez recepty.

Vicks MedDex o smaku miodu na kaszel suchy

Vicks MedDex o smaku miodu na kaszel suchy to syrop stosowany w leczeniu suchego, drażniącego kaszlu. Substancją czynną jest dekstrometorfanu bromowodorek. 15 ml syropu zawiera 20 mg dekstrometorfanu bromowodorku. Młodzież w wieku powyżej 14 lat i dorośli powinni przyjmować 15 ml 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 45 ml. Lek jest dostępny bez recepty.