Acodin 300

Acodin 300 to preparat złożony w postaci syropu, który zawiera dekstrometorfan i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamując odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamująco na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli. Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Acodin 300. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Acodin 300 występuje W postaci syropu i zawiera substancje czynne: dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamuje odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamuj ąco na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu). Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.

Lek Acodin 300 stosuje się w objawowym leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

Jaki jest skład Acodin 300, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku jest dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol.
5 ml syropu zawiera 15 mg dekstometorfanu bromowodorku i 50 mg dekspantenolu.

Ponadto lek zawiera: karmclozę sodową, glicerynę, sacharozę, sodu benzoesan, karmel spożywczy, kwas cytrynowy, esencję malinową spożywcza, wodę oczyszczoną.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu Acodin 300 – jak stosować?

Doustnie.

Dorośli i dzieci od 12 roku życia:
1 tabletka (15 mg) co 4 godziny lub 2 tabletki (30 mg) co 8 godzin.

Dzieci od 6 roku życia:
pół tabletki (7,5 mg) co 4 godziny lub 1 tabletka (15 mg) co 8 godzin. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W wyniku przedawkowania leku mogą wystąpić następujące objawy: pobudzenie, zaburzenia świadomości, stan dezorientacji. Bardzo duże dawki dekstrometorfanu mogą spowodować spowolnienie oddechu. W przypadku przedawkowania stosuje się leczenie objawowe. Można zastosować płukanie żołądka.

Istnieją doniesienia o skutecznym zastosowaniu naloksonu jako specyficznej odtrutki podczas przedawkowania u dzieci. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acodin 300 – czy mogę spożywać alkohol?

Syrop Acodin 300 można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acodin 300 – czy mogę spożywać alkohol?

W ciąży i w okresie karmienia piersią – przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet karmiących piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Acodin 300

Ulotka Acodin 300 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Acodin 300 przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Acodin 300 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Acodin 300 w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Acodin 300

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Acodin 300? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Acodin 300. Podziel się doświadczeniami na forum.