Konsultacja merytoryczna:

Acodin 300

Lek Acodin 300 występuje W postaci syropu i zawiera substancje czynne: dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamuje odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamuj ąco na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu). Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.

Lek Acodin 300 stosuje się w objawowym leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

Jaki jest skład Acodin 300, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku jest dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol.
5 ml syropu zawiera 15 mg dekstometorfanu bromowodorku i 50 mg dekspantenolu.

Ponadto lek zawiera: karmclozę sodową, glicerynę, sacharozę, sodu benzoesan, karmel spożywczy, kwas cytrynowy, esencję malinową spożywcza, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Acodin 300 – jak stosować ten lek?

Doustnie.

Dorośli i dzieci od 12 roku życia:
1 tabletka (15 mg) co 4 godziny lub 2 tabletki (30 mg) co 8 godzin.

Dzieci od 6 roku życia:
pół tabletki (7,5 mg) co 4 godziny lub 1 tabletka (15 mg) co 8 godzin. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W wyniku przedawkowania leku mogą wystąpić następujące objawy: pobudzenie, zaburzenia świadomości, stan dezorientacji. Bardzo duże dawki dekstrometorfanu mogą spowodować spowolnienie oddechu. W przypadku przedawkowania stosuje się leczenie objawowe. Można zastosować płukanie żołądka.

Istnieją doniesienia o skutecznym zastosowaniu naloksonu jako specyficznej odtrutki podczas przedawkowania u dzieci. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acodin 300 – czy mogę spożywać alkohol?

Syrop Acodin 300 można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acodin 300 – czy mogę spożywać alkohol?

W ciąży i w okresie karmienia piersią – przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Acodin 300 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ACODIN 300, (15 mg + 50 mg)/5 ml, syrop (Dextromethorphani hydrobromidum + Dexpanthenolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 64.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Acodin 300 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ACODIN 300, (15 mg + 50 mg)/5 ml, syrop (Dextromethorphani hydrobromidum + Dexpanthenolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 52.00 KB

Cena - ile kosztuje Acodin 300?

Cena Acodin 300 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Acodin 300.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Acodin 300? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Opc Original Masqueliers Anthogenol kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Opc Original Masqueliers Anthogenol kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) to suplement diety służący wzmocnieniu oczu, układu krążenia, oraz skóry. Opc Original Masqueliers Anthogenol kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) przydają się szczególnie przy wzmacnianiu nóg, ale znajdują też zastosowanie w dietetycznej profilaktyce ich dolegliwości krążeniowych. Opc Original Masqueliers Anthogenol kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) pozwalają zachować…

180.99 

Aloe Vera Hydro Repair Gel ohne Duft (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

97.99 

Zastosowanie Weleda serum napinające skórę z granatem (Opakowanie: 30 ml)Wyciąg z granatów zapewnia dojrzałej skórze intensywne leczenie gwarantując natychmiastowe i długoterminowe korzyści. Skóra jest intensywnie nawilżana, dzięki czemu staje się miękka i gładka przez cały dzień oraz w nocy. Ekstrakt z prosa i sok z granatów stymulują odnowę komórek skóry oraz poprawiają…

70.99 

Zastosowanie OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do rąk (Opakowanie: 100 ml)Krem do pielęgnacji dłoni szorstkich, wysuszonych, wymagających intensywnej kuracji.Szybko się wchłania, doskonale nawilżając i regenerując skórę rąk, która staje się miękka i miła w dotyku.
Efekt działania OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do rąk (Opakowanie: 100 ml)toskańska oliwa z oliwek
Znakomicie nawilża i zapobiega…

36.99 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol krem do twarzy skóra atopowa (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Atopicontrol krem do twarzy skóra atopowa (Opakowanie: 50 ml) to intensywnie nawilżający krem do twarzy, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, popękanej i swędzącej.

Produkt zawiera kwasy tłuszczowe Omega oraz łagodzący Licochalcone A. Składniki te przyspieszają również regenerację skóry.

Krem szybko się wchłania…

71.85 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief