Choligrip na noc

Choligrip na noc to lek dostępny bez recepty, który ma postać syropu. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, prometazynę i dekstrometorfan. Lek ten łagodzi objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie, takie jak bóle głowy, bóle gardła, gorączka, katar oraz suchy, drażniący kaszel. Jest przeznaczony do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Choligrip na noc zawiera trzy substancje czynne o działaniu łagodzącym objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie.

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Prometazyna jest lekiem przeciwhistaminowym zmniejszającym katar i ułatwiającym oddychanie; ma również wyraźne działanie uspokajające. Dekstrometorfan jest lekiem przeciwkaszlowym; zmniejsza nasilenie suchego i drażniącego kaszlu towarzyszącego często przeziębieniom i nieżytom dróg oddechowych.

Lek Choligrip na noc stosuje się do leczenia objawów występujących w przeziębieniach i grypie, w tym bólów głowy i innych dolegliwości bólowych, bólu gardła, gorączki, kataru oraz suchego, drażniącego kaszlu. Lek Choligrip na noc przeznaczony jest do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek prometazyny i bromowodorek dekstrometorfanu.
20 ml syropu zawiera 1000 mg paracetamolu, 20 mg chlorowodorku prometazyny i 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: glukozę płynną, etanol 96%, makrogol 300, sodu cyklaminian, acesulfam potasowy, sodu cytrynian, kwas askorbowy, disodu edetynian, żółcień chinolinową E104, błękit patentowy E131, olejek aromatyczny leczniczy, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Bezpośrednio przed snem należy stosować 20 ml syropu (załączona miarka napełniona do zaznaczonego poziomu 20 ml lub 4 łyżeczki po 5 ml).

Jedną dawkę leku podaje się tylko jeden raz w ciągu doby, bezpośrednio przed snem. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Nie stosować w ciągu nocy więcej niż 1 dawkę (20 ml). Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, leków przeciwkaszlowych ani leków antyhistaminowych (włącznie z postaciami do stosowania na skórę). Lek zawiera paracetamol.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Choligrip na noc Przedawkowanie paracetamolu może spowodować uszkodzenie wątroby. W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Choligrip na noc

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Choligrip na noc (forum)

Stosujesz Choligrip na noc? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Choligrip na noc. Podziel się doświadczeniami na forum.