Konsultacja merytoryczna:

Coldrex Junior C

Coldrex Junior C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Coldrex Junior C stosuje się do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u dzieci w wieku 6-12 lat.

Jaki jest skład Coldrex Junior C, jakie substancje zawiera?

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg kwasu
askorbowego oraz substancje pomocnicze: sacharozę, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian
sodu, skrobię kukurydzianą (suszoną), aromat cytrynowy 610399 E, cyklaminian sodu,
sacharynę sodową, barwnik – kurkuminę (E100), krzemionkę koloidalną bezwodną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Coldrex Junior C – jak stosować ten lek?

Dzieci w wieku 6 do 12 lat
1 saszetka co 4 godziny, do 6 razy na dobę.

Sposób podawania
Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dodać zimnej wody lub dosłodzić. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia więcej niż 6 saszetek leku w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Coldrex Junior C – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Coldrex Junior C w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek przeznaczony dla dzieci.
Przed zażyciem leku podczas ciąży należy poradzić się lekarza.

Ulotka Coldrex Junior C – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Acidum ascorbicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 49 razy

Rozmiar plku 110.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Coldrex Junior C m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

proszek do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Acidum ascorbicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 35 razy

Rozmiar plku 137.98 KB

Cena - ile kosztuje Coldrex Junior C?

Cena Coldrex Junior C i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Coldrex Junior C.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Coldrex Junior C? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Novanoc (Opakowanie: 16 )Novanoc (Opakowanie: 16 ) to suplement diety wspomagający w szybszym zaśnięciu w formie wygodnych do spożywania tabletek.
Preparat może być spożywany przez osoby borykające się ze zbyt długim czasem niezbędnym do zaśnięcia.
Produkt polecany jest także dla osób doświadczających problemów z budzeniem się w trakcie nocy.
Efekt działania Novanoc (Opakowanie: 16 )Zażywanie…

25.73 

Colgate Komplett Zahnpasta extra frisch (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.99 

Atrauman 7,5x10cm steril Kompressen (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

606.99 

Zastosowanie Neo Ballistol płyn (Opakowanie: 10 ml)Neo Ballistol płyn (Opakowanie: 10 ml), to tzw. must have dla Twojej apteczki. Produkt istnieje w niezmiennej recepturze od 70 lat i cieszy się nienaganną opinia wśród niemieckich konsumentów. Kupując ten preparat będziesz mógł/mogła skuteczniej dbać o swoją skórę. Stanie się ona miękka i jędrna. Szybciej także wyleczysz powstałe skaleczenia. Jedną…

12.99 

Zastosowanie Eloprine Forte syrop (Opakowanie: 150 ml)Eloprine Forte syrop (Opakowanie: 150 ml) jest lekiem przeciwwirusowym i poprawiającym ogólną odporność organizmu. Stosowany jest przy leczeniu opryszczki Herpes Simplex oraz przy nawracających i uporczywych infekcjach górnych dróg oddechowych.
Efekt działania Eloprine Forte syrop (Opakowanie: 150 ml)Eloprine Forte syrop (Opakowanie: 150 ml) hamuje proces namnażania się wirusa w organizmie oraz syntezę wirusowego RNA. Preparat wchłania się szybko…

14.73 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief